Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Гроші / Зручності та недоліки використання банківських карт

Зручності та недоліки використання банківських карт


			
	  	Удобства и недостатки использования банковских карт

Банківська карта — пластикова карта, прив’язана до одному або декільком рахунках в банку. Використовується для оплати товарів і послуг, у тому числі через Інтернет, а також зняття готівки.

Зручність банківських карт — в універсальності використання. Власник картки може носити з собою великі суми.

Втрата картки. У разі втрати або крадіжки картки, власник може зателефонувати в процесинговий центр банку і заблокувати операції з карткою. Знайшов або вкрав карту не зможе нею скористатися після здійснення блокування (від декількох секунд до декількох днів), за винятком деяких окремих випадків (підлімітні операції). Власнику ж буде перевипущена його карта зі збереженням всієї суми на момент блокування, за мінусом невеликої суми за перевипуск.
Відсутність проблем з митницею. Законодавства багатьох країн обмежують або пильно контролюють суми на ввезення/вивезення грошових коштів. Банківські картки ж митному обліку не підлягають, відповідно з їх допомогою можна перевозити будь-які суми.

Географія платежів. Банківські картки міжнародних платіжних систем дозволяють оплачувати товари і послуги у більшості країн світу, а також через Інтернет. Валюта картки постійна, при розрахунках використовується офіційний курс платіжної системи + комісія банку.
Швидкість платежів. Отримання готівки або оплата товарів і послуг з банкоматів або торговельних терміналів відбувається дуже швидко в будь-якій точці світу.
Поповнення рахунку. Власник банківської картки може отримувати швидке і безвідсоткове поповнення свого рахунку, перебуваючи в іншому місті або країні взагалі, тоді як при банківському платежу, при перекладі через Western Union та інших губляться відсотки за послуги.
Дрібниця не потрібно. Немає необхідності тримати дрібні гроші (особливо монети). Плюс як для власника картки, так і для торгової точки.
Крім явних переваг, є і деякі недоліки.

Прийом платежів. У розвинених країнах світу практично всі торгові точки приймають банківські картки, у менш розвинених — прийом карток обмежений великими супермаркетами. У деяких країнах наявність касового терміналу в магазинах обов’язково, як і касовий апарат. Однак неповсеместность використання може створити деякі проблеми, особливо в нічний час. Готівку приймають всі магазини.

Проблема чайових. Є певна проблема при оплаті в ресторанах, барах, і т. д, пов’язана зі складністю отримання чайових при оплаті кредитною карткою. Існують спеціалізоване програмне забезпечення POS-терміналів, що дозволяють обслуговувати ці торговельні точки, з можливістю вказівки в чеку суми чайових, але як правило чайові сплачуються у вигляді готівки. Це призводить до того, що в деяких країнах розплатитися карткою в барі не можна. Як не дивно, в України цієї проблеми практично не існує. У США практично не існує ресторанів і барів, на чеках яких не було б окремої рядки, в яку клієнт вписує суму чайових (притому зазвичай спочатку через термінал приймається платіж основної суми чека, а чайові вписуються потім, після чого офіціант або бармен окремо набирає цю суму на терміналі).

Безпека. При розрахунках через Інтернет і отримання готівки через банкомати та оплати товарів в сумнівних місцях, існує ненульова ймовірність стати жертвою шахрайства з використанням технічних засобів. Частковим виходом з цієї ситуації є використання мікропроцесорних карт. Тому слід бути вкрай обережним при користуванні магнітними картами, про що регулярно попереджають банки у своїх пам’ятках. Але! Мікропроцесорні карти зменшують імовірність копіювання карти, але віддалене використання (через інтернет), при компрометації даних карти, або зняття готівки, при запису пін-коду прямо на карту (наприклад), можливо.

Складність застосування. Хоча банки-емітенти намагаються гранично спростити інтерфейс банкоматів, для багатьох людей, особливо літніх, виникають помітні труднощі в отриманні готівки, а іноді навіть і при розрахунках касових терміналах.

Висока комісія для магазинів за можливість прийому платежів по картах. Магазин змушений закладати вартість еквайрингу у вартість товару (близько 2 %), що критично для магазинів, що працюють у форматі дискаунтера.

Простежуваність/трассируемость, це одночасно і перевага, і недолік. З одного боку всі покупки фізичної особи стають абсолютно прозорими для влади, з іншого боку полегшується складання всіляких фінансових звітів.

Ліміт видачі готівки – максимальна сума, яку власник картки має право отримати готівкою протягом встановленого періоду. Зазвичай в договорі з емітентом встановлюється денний або разовий ліміти.

Курсова різниця – Власник картки може втратити на обмін валюти. Наприклад, валюта рахунку вашої карти — грнлі. Ви платите в іноземній валюті, відмінній від доларів і євро. Відбувається конвертація сум з іноземної валюти у валюту розрахунків за курсом платіжної системи, а з неї у валюту рахунку — грнлі за курсом ЦБ України. Плюс до цього за кожну конвертацію банки зазвичай беруть гроші. Отримана сума блокується на карті (сума X). Паралельно від торгової точки через обслуговуючий банк відправляється фінансове списання. В платіжній системі сума в іноземній валюті, відмінній від доларів і євро перераховується за курсом платіжної системи на день списання і отримана сума (суми Y) відправляється в банк-емітент, перераховується за курсом ЦБ України на день списання і списується з карти. Різниця між X і Y називається курсовою різницею і може бути як негативною, так і позитивною в залежності від динаміки валюти розрахунків.

 

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!