Зіпсовані кредитні історії з вини банків

В кредитній історії відображаються всі відносини позичальника і фінансових установ, у яких він брав позики. В першу чергу кредитна історія важлива для позичальника в майбутньому, якщо він планує подальше співробітництво з банками. Всі ми не застраховані від нещасних випадків і гроші можуть знадобитися в будь-який момент. Навіть якщо Ви не плануєте в подальшому брати в банках позики, важливо подбати про своєї кредитної історії, адже якщо в ній відображені прострочення платежів або неповне погашення кредиту і штрафи в Вашу сторону – зіпсована кредитна історія, а значить, фінансові установи, швидше за все, відмовлять Вам у наданні позики.
Зіпсованої кредитна історія стає в деяких випадках не з вини позичальника, а з вини співробітників банку, в якому Ви раніше кредитувалися. Об’єднане кредитне бюро провело власне розслідування, яке показало, що близько 0,1% позичальників страждають з вини недбайливих співробітників кредитної організації та їх кредитна історія псується з вини банків. За оцінкою об’єднаного кредитного бюро поганими кредитні історії стають завдяки співробітникам банків.

Закон «про кредитні історії» зобов’язує кредитні організації повідомляти кредитне бюро про всі дії позичальників, які позики він уже погасив, які залишилися чинними і які прострочення або штрафи були на нього накладено. На жаль, у наш час мало що виконується сумлінно і тому банки часом забувають інформувати кредитне бюро про погашення позичальником боргу. В результаті на рахунку позичальника рахується все ще не погашений борг, який він міг закрити і півроку тому і при наступному зверненні до фінансова установа за позикою клієнт отримує відмову через його «неіснуючого боргу». Прострочення платежу протягом місяця автоматично псує кредитну історію позичальника, що не може сприяти подальшій співпраці з хорошими кредитними організаціями.
У ситуації, коли зіпсована кредитна історія з вини банку є і вина позичальника. Громадяни не особливо квапляться перевірити свою кредитну історію і дізнатися всі дані були внесені кредитною організацією їх кредитну історію, а коли дізнаються про це при відмові в черговий позику, починають звинувачувати всіх навколо, але тільки не себе. Варто відзначити, що позичальник має право на безкоштовний запит в отриманні повного кредитного звіту 1 раз на рік, якщо Вам необхідно провести звіт повторно кредитне бюро попросить оплатити цю послугу.

Якщо Ви виявили проблему у своїй кредитній історії, не варто чекати, що вона вирішиться сама собою, чи слід звернутися до кредитора, який передав неправильну інформацію. Якщо кредитор з якихось причин відмовляється вирішувати Вашу проблему, напишіть заяву в бюро кредитних історій для проведення додаткової перевірки в кредитній установі, крім того Ви маєте право подати на банк до суду. Якщо кредитна організація сама визнала неправоту і погодилася Вам допомогти, то їм слід лише направити в кредитне бюро заяву про своєї помилки з метою відновлення Вашої кредитної історії. Інформація в кредитному бюро найчастіше оновлюється протягом декількох днів.

 

Дана сторінка створена за підтримки сайту компанії Микрофинанс. Допомогу юридичним особам і іп для успішного розвитку бізнесу – вклади в мікрофінансові організації, кредити, мікрокредити і позики, а також підтримка малого бізнесу.

 

Якщо стаття “Зіпсовані кредитні історії з вини банків” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Олексій Воронов, спеціально для сайту SpasFinans.ru Copyright ©.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.