Запуск бізнесу: як підготуватися

Світовий досвід успішного підприємництва досить великий і його аналіз дозволяє виділити приблизний алгоритм вдалого запуску бізнесу. Мова йде не про великий бізнес, для якого актуальніше запаморочливі злиття і поглинання і звичні утворення дочірніх структур.

Про значення малого бізнесу для економіки держави багато говорять на всіх рівнях владних структур і суспільства, однак майбутніх бізнесменів жваво хвилює тема підводних каменів при відкритті своєї справи. Ось що має бути у фокусі уваги підприємця до того, як він збереться зареєструвати своє індивідуальне підприємство чи компанію.

1. «Добрий початок».

Прийняти рішення про свій запуску бізнесу непросто – іноді до неї йдуть все життя, і лише обмежений контингент власників бізнесу народжується з бажанням працювати на себе, а не на дядька з самих ранніх років. Перевірити обгрунтованість свого рішення можна за допомогою спеціально розроблених психологічних тестів, що дозволяють виявити наявність обов’язкового набору якостей потенційного бізнесмена.

2. Надійні партнери або злагоджена команда.

Це найважливіша обставина, що дає фору підприємцю, який має можливість працювати в оточенні професіоналів-однодумців. Від наявності партнерів може залежати формування початкового капіталу, клієнтура, знання ринку і багато чого іншого, що буде допомагати розвивати бізнес.

3. Правильний бізнес-план.

Мається на увазі ретельна і професійна підготовка бізнес-плану. Він повинен бути повним, містить усі необхідні розділи – від розробки маркетингової стратегії до калькуляції ризиків. На етапі бізнеспланування оригінальний задум (ідея) проходить свою першу апробацію. Перевіряються правильність маркетингової стратегії, розрахунки cash-floor і координати беззбитковості проекту. Користь від докладного бізнес-плану полягає в тому, що він дозволяє виявити «слабкі» місця бізнес-ідеї розрахунковим шляхом, до вкладення коштів.

4. «Ніс за вітром».

За цим загальним висловом ховається постійний моніторинг новин, прямо або побічно відносяться до області своєї справи. Успішні підприємці розповідають про початковому періоді приблизно так: «Я думав про бізнес 24 години на добу. Це як дитина, його не можна залишати без нагляду». Надзвичайна сприйнятливість до всього нового на підготовчому етапі до запуску бізнесу трансформується в тактичну гнучкість при прийнятті рішення в подальшому.

5. «Сам собі режисер…»

А також юрист, технолог, бухгалтер… – цей список можна продовжувати нескінченно. Дані опитувань підприємців підтверджують положення, згідно з яким недолік юридичних і економічних знань перетворюється в значуще перешкода на етапі Start-Up. Елементарні помилки в складанні договорів тягнуть за собою наслідки невиконання зобов’язань до навмисного обману партнерами. Тому багато підприємців, які не довіряють принципом делегування повноважень головбуху і юристам, воліють отримати заочно друге (або третє) – юридична освіта. Само собою, економічних знань повинно вистачити більше, ніж на розрахунки визначення розмірів чистого прибутку (збитку) підприємства. Бажано, щоб бізнесмен міг самостійно проводити аналіз свого сегмента ринку і прогнозувати свій потенціал ніші на ньому.

6. Наявність адміністративного ресурсу.

Іноді вирішальним фактором запуску бізнесу. є комплекс з «ударних» обставин. Він може складатися з величезного досвіду роботи і наявності адміністративного ресурсу для здійснення певної діяльності. Наприклад, освоїв тему банальної реєстрації юрособи або перепланувань може створити свою компанію по наданню цих послуг. І в умовах великого міста вони будуть затребувані.

7. Прихильність до цивілізованих способів функціонування бізнесу.

Мова йде не тільки про справної виплати податків. Цей фактор не так давно сформульований, і треба відзначити, що його виникнення пов’язане з уроками кризи ліквідності. Російськомовний світ бізнесу має свої дрімучі установки: рентабельність нижче 20%-30% вважається ганебно низькою і не вартою уваги. Що говорити про 5-7% рентабельності – в очах європейських підприємців вона цілком достатньо, щоб серйозно міркувати про запуск бізнесу.

Все перераховане буде вельми корисним для молодої людини, впритул підійшов до набуття статусу підприємця. У разі, якщо він поділяє обґрунтованість перерахованих вимог, йому буде наполовину легше запускати бізнес, ніж невеже і упертюху. Останні, як показує статистика, керівниками компаній стають вкрай рідко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.