Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Як заснувати будівельний холдинг в 25 років. Історія Валерія Черкасова

Як заснувати будівельний холдинг в 25 років. Історія Валерія Черкасова

Валерій Черкасов з Новосибірська в свої 26 років має ступінь магістра техніки і технології будівництва, ступінь BBA (бакалавр бізнес-адміністрування за напрямом «Менеджмент в будівництві») і додаткове педагогічна освіта. За останні п’ять років він запустив понад 20 стартапів.
Дитяча мрія
Я завжди мріяв стати будівельником. З восьмого класу, коли з’явився предмет креслення, я вже розумів, де буду вчитися і за якою спеціальністю. По закінченні 11 класу, я вступив в Новосибірський державний архітектурно-будівельний університет (Сибстрин) на спеціальність «Промислове і цивільне будівництво» архітектурно-будівельного факультету. Думаю, я закінчив один із найскладніших технічних вузів в України, причому закінчив непогано — з двома червоними дипломами: диплом бакалавра і магістра техніки і технології будівництва.
З другого курсу я працював за спеціальністю, бажаючи придбати досвід у проектуванні. Заробляв мало (на першій роботі мені платили всього 3 000 грн. в місяць), але при цьому швидко став розбиратися в спеціальністю. Вже після захисту магістерської дисертації я працював провідним інженером, а трохи пізніше став керівником проектного напрямку.
Коли я працював за наймом, мені завжди хотілося більше самостійності, було непереборне бажання розпочати власну справу. Так, з 2011 року я почав освоювати базові закони маркетингу і запустив один з перших проектів — продажу стільникових телефонів відомої марки. Менш ніж за місяць мені вдалося заробити 120 000 грн., в той час як моя заробітна плата становила 45 000 грн. Успіх став поштовхом до звільнення з роботи і повноцінного старту бізнесу. Але, на жаль, цей проект був приречений: мої постачальники виявилися шахраями, і в результаті я втратив майже мільйон грнлів. Це були позикові кошти, які я взяв у друзів та у двох банках. Я сподівався в короткий термін заробити серйозну суму, а замість цього збанкрутував! Це був переломний період у моєму житті. На якийсь час я переїхав в Москву, щоб там запустити новий торговий проект, але так вийшло, що виникло кілька проектів.
У столиці я займався продажем шкільних фартухів для дівчаток на випускний, у мене був інтернет-магазин спортивних аксесуарів, онлайн-магазин скейтів, також я намагався налагодити постачання чилійського алкоголю на ринок Москви і паралельно займався проектуванням металоконструкцій як фрілансер. Все це приносило мені певний дохід — близько 100 — 200 000 грн. в місяць.
Весь цей час мене турбував той факт, що я витратив 6 років на навчання у вузі і не можу в повній мірі застосувати отримані знання. Я став брати більше роботи по проектуванню і вперше спробував щось делегувати. Це був вдалий досвід, після якого я почав серйозно продумувати можливість відкриття проектної організації.
Back to basics
В кінці 2012 року я приїхав в Новосибірськ здавати один із запроектованих об’єктів. Так вийшло, що у замовника не було людей на монтаж конструкцій. Недовго думаючи, я взяв на себе цю роботу. Так я повернувся в Новосибірськ.
Паралельно з будівництвом я вирішив відкрити в Новосибірську коворкінг, так як мені дуже не вистачало спілкування з активними і амбітними молодими хлопцями. Цей проект досі існує та розвивається, тільки вже практично без мене. Новосибірський Коворкінг-Центр розміщується на 150 кв. м в центрі міста, там бажаючі підприємці можуть за 6 000 грн. орендувати повноцінне робоче місце.
Отримавши досвід у будівництві невеликого об’єкта, я вирішив повернутися на цей ринок пізніше, а спочатку відкрити проектну організацію. Так з’явилася компанія ProSD group. На той час в команді працювали мої університетські друзі та знайомі: один архітектор, один конструктор і два студента-архітектора. У нас було кілька дрібних об’єктів: посилення прорізів будівель, проектування дизайну інтер’єрів, проектування котеджу і один великий об’єкт — проектування двоповерхового таунхауса. Саме з нього все й почалося.
Багато хто вважає, що проектування будівель — це технічно складний і відповідальний бізнес, і це дійсно так. Незважаючи на скепсис моїх колишніх колег, я організував бізнес в цьому напрямку. Перші продажі пішли від знайомих, які раніше працювали зі мною як з проектувальником. Пріоритетним для мене була робота з «теплою» базою (контактами з телефонної книги), завдяки якій мені вдавалося тримати оборот компанії на позначці в півмільйона грнлів перші кілька місяців.
Від 150 000 до 8 000 000 за рік
Я починав будівництво компанії з бюджету 150 000 грн. Рівно стільки було необхідно для отримання допусків СРО — свого роду «ліцензії» на проектування. Ці гроші я взяв у кредит і повернув в банк на другому місяці роботи. Пізніше, для масштабування бізнесу, доводилося витратити близько 8 млн грн. Частина цих грошей було зароблено, частина внесли нові партнери.
Перші об’єкти були невеликі, ми проектували малоповерхові будівлі: місто будинки, багатоквартирні будинки. Я пам’ятаю перший об’єкт вартістю більше мільйона — було страшно! Досі не уявляю, як мені вистачило духу вступити в нього. Зараз ми проектуємо цементні заводи, величезні бізнес-центри (понад 20 поверхів) житлові багатоповерхові будинки, гідроелектростанції та ін В компанії працюють понад 30 фахівців, і кожен з них чудово справляється зі своєю роботою.
Коли я почав входити в цей бізнес, я бачив наскільки повільний і неповороткий був ринок. Конкуренти не використовували і половини тих інструментів просування, про які я знав із минулого досвіду торговельних проектів. На сьогоднішній день в нашій компанії працюють близько 20 способів залучення клієнтів: інструменти інтернет-маркетингу, участь в тендерах, прямі продажі і т д.
За 2,5 роки існування ProSD group були різні ситуації: мені доводилося залазити в борги, були проблемні об’єкти, на яких ми втрачали гроші (до 2,7 млн на одному об’єкті), були проблеми з співробітниками, замовниками, партнерами… Якщо б мене запитали, що б я став займатися, якщо б міг відмотати час назад, я б добре подумав і, бути може, вибрав нішу «попроще». Але я свій вибір зробив. Я люблю свою роботу і пишаюся результатами нашої компанії. А проблеми — вони завжди будуть.
Будувати по всій України
У 2014 році ми запустили три суміжні напрямки: монтаж інженерних систем (відеоспостереження, вентиляція, опалення, водопостачання), поставка обладнання та матеріалів і девелопмент. Ми вже встигли сформувати команду і показати перші результати в цих нішах. Взагалі, наша кінцева мета — надавати повний спектр будівельних послуг від ідеї до здачі об’єкта в експлуатацію. Саме така ідея лежить в основі холдингу ProSD group.
Зараз ми купуємо ділянку землі 0,3 га в Новосибірську для будівництва двоповерхової адміністративної будівлі. Ми плануємо запроектувати, побудувати і реалізувати об’єкт самостійно. Терміни реалізації — до кінця 2015 року, бюджет проекту — 84 млн грн. Ці гроші ми будемо залучати інвесторів, вже є кілька осіб, які виявили бажання. Цей об’єкт буде пілотним, за його результатами будуть запущені нові інвестиційні проекти.
У планах розвитку — вихід на московський ринок та відкриття філій в 10 великих містах України.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!