Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / ЯК ЗАРОБИТИ НА ІЗОСТУДІЇ: ТВОРЧИЙ БІЗНЕС

ЯК ЗАРОБИТИ НА ІЗОСТУДІЇ: ТВОРЧИЙ БІЗНЕС

Як вважають експерти, вигідніше відкривати мовні школи та дозвіллєві заклади (клуби, центри раннього розвитку, курси) для дітей дошкільного віку. Чи означає це, що будь-які інші нелингвистические школи і студії, розраховані на дорослу аудиторію, – завідомо збиткові підприємства? Насправді, все залежить від ступеня вашої захопленості своїм хобі і залучення у свій бізнес.
Головні фактори успіху вашого закладу: правильно обраний напрямок, високий рівень викладання, зручність розташування і відповідний час проведення занять, грамотне просування і… можливість деякий час (хоча б перші півроку) працювати в збиток. Вибір напряму залежить від ваших інтересів. Як правило, такі школи «виростають» з хобі однієї людини, захопленого ним настільки, що він вирішує перетворити його в свою роботу і основне джерело доходу. Таке хобі може бути екзотичним (наприклад, виготовлення цукрових квітів, ганчіркових ляльок або декорування тортів) або ж цілком звичайним, але вимагає певної навчальної бази. До останніх відноситься малювання.
Студії образотворчого мистецтва існують у кожному місті. Але багато хто навіть не підозрюють про їх існування. Частина подібних шкіл дивом вціліли і ледве зводять кінці з кінцями, працюючи на базі муніципальних установ. Частина студій незабаром після свого відкриття значно розширили свою «спеціалізацію» і зробили ставку на дитячу аудиторію. Однак, як показує досвід нечисленних щасливих підприємців – власників студій, сама по собі ідея такого бізнесу досить життєздатною. Але починати треба не з складання бізнес-плану, пошуку приміщень і реєстрації фірми. Перш за все, треба розробити програму навчання і випробувати її на «тестовій групі». Програма в даному випадку має принципове значення.
Звичайно, є велика кількість готових програм з курсу дизайнерського малюнка, малюнка пастеллю, основ композиції, пейзажу, анималистики, графіки, акварелі, загальних уроків живопису, малюнка олівцем і т. д. І всі вони побудовані за однією і тією ж схемою. Але якщо є можливість, краще розширити пропонований вибір. Наприклад, можна навчати дітей, підлітків та дорослих основам анімаційного малюнка і т. д. Єдина складність полягає в тому, щоб знайти художників-викладачів, які б змогли вести такі заняття.
Фахівці радять робити основний акцент не на тривалих курсах, а на короткострокових заняттях. Наприклад, в московських ізостудії один курс може складатися з п’яти занять по годині-дві кожне. Причому вартість одного такого заняття у столиці 1000-1500 грнлів. Для бажаючих вивчати малювання більш поглиблено, пропонуються курси на місяць, півроку і рік (але останні варіанти зустрічаються рідко). Всі ці дисципліни вивчаються як в групі за заздалегідь складеним розкладом, так і в індивідуальному порядку. У першому випадку, розклад складається таким чином, щоб зайняти весь час з ранку і до вечора. У ранкові години займаються зазвичай діти дошкільного віку, вдень – школярі, а ввечері після роботи – дорослі.
Добре, якщо у вас є художня освіта, ви вмієте малювати і самі любите навчати інших. В цьому випадку ви зможете скласти програми викладання самостійно і випробувати їх на своїх учнях. Якщо ж немає, то доведеться шукати того, хто зможе все це зробити. Очевидно, що витрати в другому випадку будуть набагато більше. Крім того, завжди є ризик, що ваш викладач в будь-який момент звільнитись і відкриє власну студію.
Як оцінити якість освітньої програми? Перш за все, на заняттях повинна чергуватися теорія і практика (неможливо добре малювати, не знаючи теорії, як і не можна, вивчаючи одну лише теорію, навчитися малювати), всі теоретичні моменти повинні пояснюватися максимально просто і доступно. Якщо ваш курс передбачає близько 5-10 занять, то вже після перших 2-3 занять повинні бути помітні певні успіхи ваших учнів. Які саме – краще визначити заздалегідь і озвучити їх вашим клієнтам. Курси малювання потрібно вибудовувати таким чином, щоб, з одного боку, ваші учні, отзанимавшиеся певний час у вашій студії, могли продовжувати своє навчання, покращуючи техніку, а з іншого – щоб будь-який бажаючий, незалежно від навичок і підготовки, міг приєднатися до занять в студії.
Навчайте людей за різними напрямками. Намагайтеся, щоб ваша програма включала в себе не тільки малюнок, графіку та живопис, але і прикладне мистецтво. Наприклад, можна викладати ліплення, роботу по металу, аплікації, пэтчворк і т. д. Далеко не кожен напрямок обов’язково перетворитися на цілий курс. Багато з них можуть обмежитися майстер-класами та воркшопами. Робіть акцент на творчій складовій. Багато ізостудії організовують заняття арт-терапії спільно з психологічними центрами, і вони користуються великою популярністю.
Вибір приміщення, звичайно, має велике значення. Але якщо ви плануєте швидше отримати прибуток від роботи своєї ізостудії, то вибирати площі для занять доведеться, виходячи з вартості оренди і ваших доходів. В групі займається від 3 до 10 осіб. Але середня кількість дорослих учнів на одному занятті – 5-6. Вартість двогодинного заняття для дорослих становить, в залежності від регіону та програми, від 250 до 1500 грнлів. Вартість абонемента відразу на кілька занять виходить на 20-25 % менше, ніж оплата кожного заняття окремо. Певну частину від цієї суми (до 50 %) отримує викладач. Таким чином, якщо ви працюєте самостійно, то ваш прибуток складе мінімум від 750 грнлів за годину занять (у регіонах).
Швидше за все, в день ви зможете проводити лише три години занять (по годині вранці, вдень і ввечері). Причому розраховувати на повну завантаження та п’ятиденний робочий тиждень з самого початку роботи не варто. Таким чином, орендована під ізостудію площа повинна задовольняти наступним вимогам (в порядку пріоритету): невисока вартість оренди, наявність умов для проведення занять (без необхідності робити ремонт за свій рахунок і, в ідеалі, докуповувати навчальне обладнання), зручність розташування – поблизу транспортних розв’язок.
Так як навіть для розміщення п’яти осіб з мольбертами потрібна площа не менше 30 кв. метрів, а ремонт великої площі та/або її переобладнання обійдеться досить недешево, оптимальний варіант – орендувати приміщення в школі, дозвіллєвому центрі і т. д. останнім часом набирають популярність «коворкинговые» центри, коли кілька осіб (зазвичай репетитори, викладачі і навіть врачии т. д.) орендують у складчину відповідне приміщення і по черзі проводять там заняття. Наприклад, з 9 до 10 годин ранку в цьому приміщенні проводяться заняття з логопедом, з 10.30 до 11.30 проходять уроки малювання, з 12.00 до 13.00 – курси іноземної мови і т. п. Ця форма ще нова і незвична для нашої країни (особливо для регіонів), але вона вже була випробувана і добре себе зарекомендувала у великих містах. Правда, для ізостудії цей варіант найменш зручний, так як вчитель доведеться перед і після кожного заняття пересувати меблі, розставляти мольберти, готувати реквізит. Зате він дозволить значно заощадити на оренді і швидше вийти на рівень самоокупності.
На чому економити точно не вийде, так це на мольбертах, папір, пензлі, фарби, олівці тощо, Навіть якщо передбачається, що ваші учні будуть приходити на заняття зі своїми матеріалами, потрібно мати «стратегічний запас» для забудькуватих і новачків. Багато студій відкривають міні-магазини, де представлений великий вибір товарів для малювання зокрема і творчості в цілому.
Реєструвати свій бізнес найкраще як ІП. Звичайно, якщо ви плануєте займатися професійною освітою і видавати випускникам дипломи, то доведеться реєструватися як НОУ та отримувати ліцензію на освітню діяльність. Але малюванням у студіях, як правило, займаються в якості хобі, тому оптимальна організаційно-правова форма у такому випадку – це індивідуальний підприємець.
Крім стандартної реклами (листівки, оголошення в газетах, на місцевих сайтах і форумах, інформація в каталогах і на дошках оголошень) необхідно активно використовувати різні методи PR. Організовуйте виставки (своїх і незалежних художників), запрошуйте журналістів на різні заходи, проводите відкриті уроки, влаштовуйте і приймайте участь у конкурсах. Якщо є час і можливості, зробіть власний сайт або хоча б заведіть блог, де ви будете викладати фотографії з занять, розклад, поради та рекомендації для художників-початківців.
Надалі, коли ваші доходи дозволять більше грошей вкладати в рекламу можна запропонувати на продаж подарункові карти на певний курс, замовити сувенірну продукцію з логотипом вашої студії (наприклад, одна московська ізостудія роздає в якості сувенірів брендовані олівці).
Основна частина відвідувачів занять в ізостудії – це діти дошкільного та молодшого шкільного віку, а також жінки від 35 років і старше. Незважаючи на те, що студії працюють цілий рік, більша частина потенційних учнів приходить на початку осені. Взимку багато залишають або переривають заняття, особливо якщо студія знаходиться досить далеко від них і дорога займає чимало часу. Влітку також великого напливу чекати не варто: діти і дорослі роз’їжджаються на канікули і відпустки. Таким чином, найбільше учнів припадає на період з вересня по грудень і з лютого по травень.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!