Як відкрити свій приватний дитячий садок у квартирі

Цей бізнес надає собою комплекс послуг, спрямованих на розвиток, освіту і виховання дітей дошкільного і ясельного віку. На сьогоднішній день приватний дитячий сад являє собою досить актуальну ідею, яка володіє певним комерційним потенціалом.
Про всі нюанси відкриття подібного закладу і піде мова в цій статті.
Особливості бізнесу
приклад учрежденияСоздание приватного дитячого садка виключно заради отримання прибутку – далеко не найкраща ідея, так як установи такого плану завжди перебувають у центрі уваги держави та соціальних служб, а організація правильного і грамотного догляду за малюками вимагає істотних витрат. Виходячи з цього, слід – соціальна складова приватного садка завжди буде на першому місці, а репутація дошкільного закладу буде прямо залежати від так званої освітньої «марки».
Варто відзначити відразу ж – окупність може розтягнутися на кілька років. Але сумлінне виконання усіх вимог та рекомендацій, терпіння і наполегливість, а також прагнення, винахідливість і позитивна репутація – все це допоможе незабаром отримати перші результати.
Основоположні аспекти, які вимагають граничного уваги:
Пошук відповідного за всіма параметрами приміщення;
Підбір кваліфікованого персоналу;
Оформлення супутньої документації.
Потрібна для роботи ліцензія?
Реєстрація дитячого садка – специфічний вид діяльності, який не має права на існування без відповідної документації (ліцензії). Весь процес починається з її отримання – це один з найбільш морочливих моментів в організації даного бізнесу. Для того щоб отримати цей документ, необхідно узгодити приміщення і пройти процедуру атестації та державної акредитації на надання освітньої та виховної діяльності.
Редакція закону «Про освіту» (2011) свідчить, що будь-яка діяльність у сфері освіти чи виховання має здійснюватися юридичними або фізичними особами, які можуть бути зареєстровані як ІП.
Комерційні організації типу ЗАТ, ТОВ або ВАТ не мають права здійснювати даний вид діяльності. Підприємства такої форми власності можуть вести «схожу» на освітню діяльність, наприклад, відкрити своєрідний «Центр дошкільного розвитку», але не «Центр дитячої освіти».
Крім цього, установа дошкільної освіти та виховання необхідно поставити на облік в податкову службу для присвоєння ІПН, а також пройти реєстрацію в позабюджетних фондах.
Отримання ліцензії необхідно:
Педагогічна діяльність індивідуальної форми власності не підлягає ліцензуванню (ст. 48 закону «Про освіту);
Установа, яка пропонує послуги по отриманню саме дошкільної освіти, обов’язково має отримати ліцензію на здійснення даної діяльності;
Організації, які спеціалізуються у сфері надання послуг з виховної і розвиваючої діяльності (секції, студії або гуртки) не підлягають обов’язковому ліцензуванню.
Документи, необхідні для відкриття
Для того щоб отримати ліцензію, відповідного органу необхідно надати наступний пакет документів:
Статут організації;
Договір оренди або документ, що підтверджує право власності на приміщення;
Документ, що підтверджує факт постановки на облік у податковій інспекції;
Висновки санітарно-епідеміологічної станції та пожежної інспекції, які свідчать про придатність приміщення для освітньої і виховної діяльності;
Характеристика матеріально-технічної оснащеності;
Освітня програма, підготовлена у відповідності з нормами і правилами;
Відомості про колективне штаті і кваліфікації співробітників.
Вимоги до приміщення
Підібрати приміщення, яке відповідало б всім нормам і правилам – завдання не з легких. Так, виходячи із заявлених вимог, на одну дитину має припадати не менше 6 м2 площі, а також передбачено окреме приміщення для ігор і сну. Крім цього, приватний садок повинен бути оснащений спеціальними меблями і обладнанням, пожежною сигналізацією та умовами для медичного обслуговування.
Санітарно-епідеміологічні норми і правила диктують наступні вимоги до приватного дошкільного закладу:
Площа:
Не менше 6 кв. метрів на кожного дитини;
Наявність окремих кімнат, призначених для ігор, сну і харчування;
Кабінет медичного обслуговування;
Спортивний зал або оздоровчий комплекс.
Обладнання:
Розвиваючі іграшки і призначені для вільних ігор;
Шафи для зберігання одягу та дитячих речей;
Необхідні меблі і посуд для їжі;
Медична кімната повинна бути укомплектована всім необхідним обладнанням та препаратами, необхідними для надання першої медичної допомоги;
Постільна білизна та ліжка;
Меблі та інші господарські засоби, призначені для гігієнічних процедур.
Крім цього, необхідно отримати висновок від пожежної інспекції про те, що приміщення відповідає всім нормам безпеки.
Обстановка приміщення
обстановка садикаЧастный дитячий сад повинен бути укомплектований необхідними меблями та обладнанням. Так, згідно з нормами і правилами, висота дитячих столів не повинна перевищувати 58 см, а стільців – не більше 34 див. Приміщення повинно висвітлюватися як природним, так і штучним способом. Особливі вимоги пред’являються і до температурного режиму в приміщенні має бути від 18 до 22°С.
Не варто забувати про наявність у дитячому садку приладдя для малювання та дитячої творчості – це іграшки, фарби, альбоми, олівці та фломастери, різні канцелярські приналежності, пластилін і т. д.
Підбір персоналу
Для початку варто визначитися з мінімальним штатом співробітників. Виходячи з вимог, число працівників дошкільного закладу повинні входити:
2 вихователя і няні (з розрахунку на одну групу дітей);
Музичний керівник;
2 медсестри;
Психолог і логопед;
Робітник на території будинку і для прибирання приміщення;
3 співробітника кухні.
Підбираючи персонал, слід звертати граничне увагу на рівень кваліфікації потенційних працівників. Безумовно, вихователям, які контактують з дітьми більше, ніж всі інші співробітники, необхідно приділити більше свого часу. Судячи з того, що заробітні плати в державних дошкільних установах досить малі, багато кадри з професійним педагогічним освітою з задоволенням відправляються на роботу в приватні організації.
Не варто забувати і про всіх інших членів команди. Няні і кухаря, двірники і кухонні робітники, медсестри, логопеди та психологи – всі вони можуть працювати за сумісництвом. Окрему увагу варто приділити якостей, якими мають володіти потенційні співробітники:
Вихователь. Цей чоловік повинен викликати виключно довірчі почуття як у малюків, так і у їхніх батьків. Обов’язково наявність професійної освіти у даній сфері, бажаний досвід роботи з дітьми.
Директор дошкільного закладу повинен бути прямим чином пов’язаний з педагогічною діяльністю, а також мати досвід роботи в даній сфері.
Методист повинен мати досвід роботи в дитячих садах державного типу, а також добре орієнтуватися в існуючих методиках освіти та виховання дітей дошкільного віку. Спеціаліст повинен вміти аналізувати здібності дитини та орієнтуватися в його слабких і сильних сторонах.
Психолог повинен мати відповідну кваліфікацію, бажаний досвід роботи в даній сфері.
Персонал – це найважливіша складова домашнього дитячого садка, адже саме їм належить працювати з дітьми, а також створювати позитивну репутацію дошкільного закладу.
Як знайти клієнтів?
Найчастіше ідея про створення дитячого саду приватної форми власності приходить в голову молодим мамам, які бажають забезпечити належне виховання та розвиток своїх дітей. Відповідно, у них є знайомі і рідні, які так само, як і вони, займаються вихованням маленьких дітей. Так чому б і не набрати першу групу малюків серед знайомих і родичів? Тим більше, що можлива кількість вихованців чітко диктується вільної площею приміщення (6 кв. метрів на кожного дитини).
З нинішньої нестачею місць у державних дитячих садах знайти батьків, чиїм дітям необхідно відвідування дошкільного закладу, досить просто – можна розмістити рекламу безпосередньо в самих дитячих садах або яслах, а також скористатися послугами рекламної друку або розмістити інформацію за допомогою акаунтів в соціальних мережах.
Не варто забувати про принцип «сарафанного радіо» — чим більше позитивних відгуків отримає установа і чим більше про нього будуть говорити люди, тим більша кількість батьків буде прагнути віддати свою дитину саме в ваш дитячий садок. А від цього чинника безпосередньо залежить рентабельність, заробітна плата працівників і загальний стан фінансових справ в організації.
Загальні витрати і терміни окупності
Підраховуючи суму, необхідну для здійснення даного бізнес-проекту, необхідно враховувати наступні аспекти:
Вартість державної реєстрації. Самостійний збір та оформлення документації має вкластися в 1 000 грнлів. З допомогою спеціалізованих організацій, які надають послуги в цій сфері, зареєструвати дитячий сад можна за 2 500-4 000 грнлів.
Оренда приміщення. В цей пункт можна включити капітальний ремонт, комунальні витрати, а також безпосередньо саму плату за оренду – в результаті щомісячна сума прирівнюється до 30 000 – 35 000 р.
Для закупівлі необхідного обладнання та інвентарю доведеться витратити не менше 100 000 російських грнлів. Крім цього, установка відеоспостереження для того, щоб батьки змогли спостерігати за своїми дітьми у будь-який час, позитивним чином позначиться на репутації організації – а ця послуга обійдеться приблизно в 25 тисяч.
Реклама. Цей пункт не обов’язковий. Якщо приміщення дозволяє набрати всього лише одну групу малюків, можна обійтися і без маркетингової кампанії – необхідна кількість вихованців можна знайти і за допомогою знайомств. Оголошення в ЗМІ, інтернеті, за допомогою візиток і листівок обійдеться в 1 000 – 5 000 грнлів.
Що виходить в результаті? Відкрити дитячий садок – відмінна ідея для бізнесу, яка вимагає істотних витрат в розмірі близько 170 тисяч. При цьому не слід забувати про заробітній платі працівникам організації харчування (приблизно 200 грнлів на дитину в день або 34 000 в місяць з урахуванням того, що в групі перебуває 8 дітей, які їдять 21 робочий день з 30 календарних).
У результаті: група, що складається з 8-ох дітей, при вартості близько 20 тисяч за місяць відвідування забезпечить прибуток у 50 000 грн. з урахуванням всіх витрат. Таким чином, витрати на відкриття можуть окупитися лише за рік.
Подальша оптимізація діяльності допоможе не тільки скоротити витрати, але й збільшити кількість вихованців, а також розширити площу приміщення та перелік послуг. Так, при позитивному прогнозі дитячий сад може поєднувати в собі функції спортивних секцій та творчих гуртків, призначених не тільки для своїх вихованців, але й для інших хлопців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.