Як відкрити невеликий бізнес

Напевно, багато хто з вас часом замислюються про те, як заробити більше грошей. Це питання завжди актуальне. І відповідь на нього один – відкрити власну справу. Але, так як це пов’язано з більшим фінансовим ризиком і відповідальністю, далеко не всі наважуються на такий крок.
Також багатьох відлякують суми, необхідні на відкриття бізнесу, і паперова тяганина, яка належить кожному, хто вирішить оформити своє підприємство на законній підставі. Для тих, кого це все не зупиняє, корисною буде дана стаття, в якій ми розглянули нюанси відкриття своєї справи і кілька вигідних бізнес ідей.
Переваги та недоліки власного бізнесу
Як і в будь-якому починанні, у володінні своїм підприємством є не тільки позитивні сторони, але і значні недоліки. Серед плюсів можна відзначити наступне:
— можливість контролювати весь процес;
— як тільки ви налагодите справу, у вас буде менше стресів, пов’язаних з ним;
— ви можете створити таку робочу обстановку, яка вас влаштовує;
— у вас з’являється час на особисте життя;
— ваш успіх залежить тільки від вас і від того, наскільки добре ви управляєте своїм колективом;
— ваш дохід залежить від вас;
— знання і досвід, отримані при володінні бізнесом, будуть для вас дуже корисними у подальшому.
Мінуси:
— немає гарантій, що справа, яку ви відкрили, буде успішним – від провалів ніхто не застрахований;
— відкриваючи свій бізнес, ви спершу можете відчувати почуття самотності і непонятливости з боку близьких;
— може знадобитися вкладення великих грошових сум на тому етапі, коли ви ще нічого не заробили;
— при виникненні проблем у вашій справі крайнім завжди будете ви, як начальник;
— якщо будуть виникати якісь труднощі, ви не зможете просто відпрацювати 8 годин і піти додому, тому що весь бізнес залежить тільки від вас;
— часом вам доведеться опинятися в невизначеній ситуації;
за переробки вам ніхто не заплатить;
— треба вміти бути гнучким, швидко адаптуватися до умов життя і ведення справ, які можуть часто змінюватися.
Що потрібно для початку своєї справи?
Отже, вам залишається вирішити для себе, чи ви хочете відкрити свою справу, не лякають вас перераховані мінуси. Якщо це так, то пора робити рішучі дії для зміни якості вашого життя.
Для початку вам потрібно визначитися, чи є у вас якості, необхідні підприємцю в роботі:
— розвинена інтуїція;
— гарна уява;
— сильна воля;
— творчий початок;
— здатність доводити справу до кінця.
Якщо всі ці якості притаманні вам, тоді пора переходити на наступний етап – визначення того, чим конкретно ви хочете зайнятися. Існують такі види підприємницької діяльності:
— Торгівля – принцип її полягає в тому, щоб знайти товар за нижчими цінами і продати його дорожче;
— Виробництво – така справа вимагає великих вкладень, але вважається досить прибутковим;
— Сфера послуг – особливих капіталовкладень не потрібна, але необхідно мати спеціальні знання та вміння.
Щоб зрозуміти, чим вигідніше зайнятися, вам потрібно буде провести власний моніторинг ринку з допомогою інтернету, спілкування з близькими людьми і з тими, хто вже володіє власним бізнесом. Складіть список того, чим би ви могли зайнятися, до чого у вас є інтерес і навички, достатньо капіталу, а також щодо перспективності даної справи. Можна також вивчити своїх майбутніх конкурентів, на час влаштуватися в компанію, яка займається тим, чим хотіли б зайнятися і ви, щоб подивитися на все зсередини і вивчити особливості справи. Це дасть вам цінний досвід, який ви можете використовувати у подальшому.
Пошук идеиОчень важливо вибрати справу, в якому б у вас було мінімум конкурентів. Можна, звичайно, відкрити сто двадцятий у вашому місті продуктовий магазин, але краще створити щось оригінальне і при цьому потрібне людям, те, що користується попитом. Після того, як ви визначитеся в цьому питанні, вам потрібно зібрати максимум необхідної для роботи інформації, прорахувати можливі ризики цієї справи і придумати план по зведенню їх до мінімуму.
Після цього все стає набагато простіше:
1. Знайдіть відповідне приміщення, перевірте його придатність. При цьому потрібно також врахувати його місце розташування, наявність місць для паркування, вартість оренди і комунальних послуг.
2.Підготуйте детальний план подальших дій, пов’язаних з відкриттям бізнесу.
3. Знайдіть необхідний стартовий капітал.
4. Подумайте, який тип організаційно-правової форми діяльності вас більше влаштовує – від цього залежать ваші податки та ступінь відповідальності.
5. Придумайте назву підприємства – це дуже важливо, так як запам’ятовується і яскраву назву буде працювати на вас.
6. Отримайте дозвіл на відкриття вашої діяльності у відповідних установах, зареєструйте ваш бізнес і отримаєте фіскальний код, а при необхідності — ліцензію.
7. Відкрийте рахунок у банку, який вас влаштовує – це знадобиться для подальшого ведення справ.
8. Визначтеся, яка система бухгалтерського обліку буде у вас вестися.
9. Підготуйте список людей, необхідних для успішної діяльності вашого підприємства – вкажіть їх посади, обов’язки і умови їх підготовки до роботи.
10. Придбайте потрібну для роботи меблі, обладнання, вивіски, склад.
11. Подбайте про візитках, які будуть на перших порах повідомляти потенційним клієнтам про вашу діяльність.
12. Визначте час роботи підприємства, зберіть потрібний колектив, який професійно виконувати поставлені перед ним завдання, не вимагаючи вашого безпосередньої участі у кожної операції. Також необхідною умовою для успіху вашого бізнесу має стати добре, доброзичливе ставлення персоналу до клієнтів – тоді людям буде приємно повернутися до вас знову.
13. Займіться рекламою вашої справи, інформуйте жителів свого міста про послуги, які ви надаєте. Але не давайте при цьому неправдивих відомостей з метою залучити якомога більше клієнтів, зрозумівши, що ви обманюєте їх, люди просто перестануть до вас звертатися. Так ви запросто можете втратити свою репутацію.
Планування бізнесу
Для того, щоб ваша справа приносило помітні результати, необхідно ретельно розпланувати його. Для цього складається бізнес-план, в якому ви повинні максимально детально розписати всі деталі вашого бізнесу, стратегію його розвитку та інше. Основні пункти будь-якого бізнес-плану:
1. Виклад характеристик підприємства – сюди входять дані про його місцезнаходження, дату реєстрації, формі організації, ліцензії, мети його діяльності та інше.
2. Опис товару або послуги – тут дається опис продається вами товару, його сильні і слабкі сторони, нюанси, пов’язані з його використанням, термін придатності, конкурентоспроможність. Крім того, зазначаються плюси і мінуси аналогічного товару конкурентів.
3. Маркетингова політика – вказується очікувана рентабельність товару, ціни, принципи організації рекламних акцій.
4. Фінансова політика – в даному пункті описуються грошові та кредитні операції підприємства, плановані витрати і доходи.
5. План виробництва – вказується розташування виробничої бази та окремих її зон, їх характеристика. Дається опис якостей працівників, план виробництва на рік.
6. Прогнозування ризиків – вказуються можливі ситуації, що можуть призвести до фінансових втрат, а також можливе співробітництво з кредитними установами та іншими організаціями.
7. Висновки – підводиться підсумок маркетингової і фінансової політики, уточнюються граничні суми, необхідні для реалізації бізнес-плану, зазначаються гарантії, які отримують інвестори.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.