Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Як відкрити бізнес по франшизі

Як відкрити бізнес по франшизі

Якщо вас приваблює бізнес по франшизі, то необхідно з’ясувати для себе всі етапи його правильної організації. Дізнайтеся, які труднощі вас підстерігають і як уберегти себе від них.
Бізнес по франшизі – це гарне рішення для вдалого старту починаючому бізнесменові. Причини тому цілком очевидні: готова, і що найважливіше, вже відпрацьована на практиці бізнес-ідея, впізнаваність бренду, можливість дізнатися від франчайзера «секретів» успіху.
Плюси, звичайно, очевидні, але перш ніж піддатися ейфорії, варто уважно і досконально вивчити всі аспекти питання придбання франшизи, щоб все зробити до логічної і правильній послідовності, максимально знижує ризики для вашого майбутнього бізнесу.
Законодавство України про франчайзинг
Для російських бізнесменів слово «франчайзинг» досить молоде, адже історія розвитку цього бізнес-напрямку ще не може похвалитися своєю довговічністю. Тим не менш, певний досвід в цій сфері на території України вже сформувався, а, значить, ним можна поділитися.
Почнемо з самого головного, щоб спочатку розвіяти ілюзії бізнес-новачків. Справа в тому, що в російському законодавстві не просто відсутній окремий закон про франчайзинг, а навіть саме це поняття не знайшло відображення. Тобто деюро «франчайзинг» у його класичному західному розумінні залишився, на превеликий жаль, поки за бортом російської правової системи.
Певним аналогом договором франчайзингу, якщо так його можна назвати, є договір комерційної концесії, положення якого регулюються главою 54 ЦК України. Якщо розглядати положення ЦК України для договору комерційної концесії стосовно франчайзі, то вони обіцяють для нього ряд позитивних моментів:
Цей договір передбачає передачу прав на використання товарного знаку, і якщо в свою фірмову символіку або найменування франчайзер задумає внести які-небудь зміни, при укладеному договорі комерційної концесії, то згідно з положеннями статті 1039 ЦК України він повинен отримати згоду у франчайзі.
Згідно з нормами статті 1033 ЦК України франчайзер не має права на видачу іншому суб’єкту прав на використання свого товарного знака на території франчайзі (обов’язково повинна бути чітко визначена у договорі концесії територія).
Переважне право отримує франчайзі на укладення в подальшому договору концесії, строк до трьох років з моменту припинення дії першого договору. Це правило обумовлено в статті 1035 ЦК. Якщо це право буде порушено, то ви вправі вимагати відшкодування своїх збитків та упущеної вигоди. Причому, продовжити договір з вами франчайзер повинен на старих умовах, незважаючи на зміни, що відбулися за вказаний проміжок часу, і, можливу економічну неактуальність старих умов для франчайзера (на практиці саме так часто і буває).
Стаття 1034 ЦК передбачає для франчайзера субсидіарну відповідальність за франчайзі.
Всі ці явні переваги для франчайзі вельми невигідні продавцям франшизи і досить обтяжливі для них. У зв’язку з чим, дуже часто через законодавчу неврегульованість питань франчайзингу в України, є можливість застосування цілком законних юридичних маніпуляцій. Виражаються вони в наступному: пропонуючи вам придбати франшизу, при укладанні угоди фігурує не договір комерційної концесії, а, наприклад, договір комісії, ліцензійний договір, договір продажу устаткування і т. д. Таким чином, франчайзер йде на певну хитрість і знімає з себе ряд зобов’язань та обмежень, що значною мірою погіршує становище франчайзі, і збільшує ризики для його майбутньої діяльності.
ВАЖЛИВО: При придбанні франшизи, спочатку уточнюйте, який договір буде укладено, чи буде в ньому прописана територія використання виключних прав обраного бренду.
Визначення ніші: вибір франшизи для покупки
Першим кроком на шляху придбання франшизи для вас буде вибір її з численних пропозицій, які існують на ринку. Для того, щоб цей етап не став для вас хаотичним метанням з однієї крайності в іншу, потрібно систематизувати всі франшизи, виставлені на продаж. Класифікація придумана не нами, а цілком логічно випливає з класичних напрямків комерційної діяльності:
— Торгівля
— Виробництво
— Послуги
Це три основні ніші комерційної діяльності, у виборі здійснення яких ви повинні визначитися.
Торгова франшиза припускає, що ви будете купувати у франчайзера певний товар для подальшої його реалізації. Тобто у нього є вже сформований і впізнаваний бренд і товарний знак, що сприяє його просуванню.
Виробнича франшиза передбачає придбання технології виробництва, з передачею всіх технологічних карт, виробничих процесів і списку необхідного для придбання обладнання. Повинно бути в цьому випадку отримано від франчайзера і рішення по постачальникам виробничого обладнання. Також франчайзер повинен взяти на себе зобов’язання щодо налагодження виробничого процесу на вашому підприємстві з навчанням персоналу, відпрацюванням технології.
Франшиза на надання послуг повинна містити чіткі керівництва по послугах, що надаються, їх докладний і поетапне опис. Крім того, франчайзером повинно в обов’язковому порядку пропонуватися навчання персоналу процесу надання послуг.
Переговори і обговорення нюансів купується франшизи з її продавцем
Після того, як ви зупинили свій вибір на якій-небудь франшизі (можливо декілька) в якості потенційної до придбання, настає етап переговорів з франчайзером.
Для початку уважно вивчіть комерційну пропозицію, розміщене ним на майданчику продажу франшиз, або ж на офіційному сайті франчайзера. Зазвичай воно представлено в дуже скороченому (лаконічному вигляді, що дозволяє усвідомити для себе лише якісь загальні нюанси.
Зокрема, тезисно представлені права і матеріальні блага, які набуває франчайзі по франшизі. Тут ви повинні запитати у франчайзера детальну розшифровку конкретних прав і одержуваних матеріальних ресурсів. Причому, розшифровку запросіть по кожному пункту.
Справа в тому, що, здавалося б, цілком зрозумілі на перший погляд речі не несуть однакову практичну навантаження у ваших очах і очах франчайзера.
— Право на використання товарного знаку і монопольна територія для франчайзі. У цьому моменті ви повинні зрозуміти, які права ви купуєте. Буде вам надано монопольне право роботи на певній території, або ж франчайзер залишить для себе лазівку продажу на цій території франшиз та іншим підприємцям.
— Майже у всіх комерційних пропозиціях вам пообіцяють навчання. Не варто спокушатися на цей рахунок, адже часто це лише деклароване право, оскільки навчанням франчайзер вважає надання брошури або ж брендбука з загальними тезами та подібної билитристикой. Уточнюйте, що входить у поняття «навчання»: існує якийсь спеціалізований навчальний центр, передбачається стажування на аналогічних діючих підприємствах персоналу і керівного складу, буде організовано виїзд співробітників франчайзера на ваше підприємство для запуску бізнесу та налагодження його на місці.
— Часто в комерційних пропозиціях франчайзери обіцяють вам рекламну підтримку. Тут також треба попросити конкретизувати в чому вона полягає: будуть вам передані якісь рекламні матеріали (якщо так, то в якій кількості, одноразово або на постійній основі), буде про вас розміщена інформація на основному сайті компанії нададуть вам можливість створення сайту на корпоративної платформи і т. д.
— Ще одним поширеним пунктом в комерційних пропозиціях є обіцянки про постійному консультаційному супроводі. Діємо за тим же принципом: з’ясовуємо в якому обсязі, протягом певного часового відрізка, з яких питань буде проводитися консультування. Важливо усвідомити, наскільки оперативно можна буде отримати консультацію.
Наступний аспект, на який треба звернути пильну увагу в переговорах – це зобов’язання для франчайзі. Тут ви повинні отримати вичерпний список вимог і його конкретизацію. Якщо це вимоги до приміщення, то попросіть розписати їх максимально детально. Якщо список вимог включає ремонт приміщення з обов’язковим дотриманням корпоративного стилю, то вимагайте всі подробиці, уточнюйте, чи буде франчайзер розробляти для вас дизайн-проект. Тут хочемо загострити вашу увагу особливо, адже будь-яка неуважність, непорозуміння, чревата значними витратами.
Якщо ремонт не буде відповідати вимогам франчайзера, вам доведеться все переробити за свій рахунок, інакше бізнес почати ви не зможете. Якщо вам в зобов’язання ставиться придбання обладнання, то запитайте його список, також нехай конкретизують вартість і виробника, технічні характеристики, пропоновані варіанти доставки і монтажу.
Часто торговельні франшизи передбачають викуп обов’язкового обсягу товару, незалежно від сформованого у вас попиту. Це означає, що ви будете витрачати свої обігові кошти і просто складувати цей товар, а от чи зможете ви його реалізувати, франчайзера може не хвилювати це питання.
ВАЖЛИВИЙ МОМЕНТ: Якщо франчайзеру нічого приховувати і він дійсно готовий до відкритого діалогу, то він надасть контакти підприємців, які вже придбали дану франшизу і працюють на ній. Неодмінно зв’яжіться з ними і дізнайтеся про набутий ними досвід. З якими складнощами, можливо, вони зіткнулися при придбанні франшизи, в яких моментах комерційну пропозицію франчайзера не відповідає дійсності.
Складання бізнес-плану: розрахунок точки беззбитковості, реального терміну окупності, можливих ризиків
Якщо всі моменти з придбання франшизи ви прояснили для себе, то саме час приступати до розрахунків. Це досить відповідальний і важливий етап, якому треба приділити особливу увагу.
Відразу почнемо з того, що франчайзер запропонує вам вже готовий варіант бізнес-плану, вірніше його свою варіацію. Переглянути його, звичайно, не буде зайвою, але цілком довіряти не рекомендуємо.
Справа в тому, що він буде складений так званої «оптимістичній» моделі ведення бізнесу. Це означає, що в його основу покладено найсприятливіший варіант, в якому враховані тільки основні статті витрат не передбачені ризики. Оптимізм – це, звичайно, добре, але для бізнес-розрахунків занадто велика вільність. У будь-якої бізнес-школі вам скажуть, що всі прогнози і розрахунки в бізнесі варто робити виходячи з «песимістичної» моделі, а вже при реалізації намагатися і прагнути дійти до «оптимістичній».
ВАЖЛИВО: Помічником на цьому етапі вам стане стаття як скласти бізнес-план самостійно.
Юридичний аналіз договору на придбання франшизи
У тому випадку, якщо складений БЖ підтвердить ваші очікування, то саме час переходити до юридичних аспектів угоди.
Вам потрібно запросити проект договору у франчайзера і уважно його вивчити.
По-перше, ви зможете відразу визначити використовує прийоми франчейзер, описані в першій частині нашої статті, обумовлені недосконалістю законодавства України у питаннях франчайзингу.
По-друге, ви повинні звірити всі умови договору на предмет відповідності їх умовам, які отримали в результаті переговорів з франчайзером. Це однаково стосується як придбаних прав і матеріальних благ, так і покладених на вас обов’язків.
ВАЖЛИВО: Якщо ви не є юристом і не в курсі певних нюансах законодавства про інтелектуальну власність, то в обов’язковому порядку варто вдатися до професійної юридичної допомоги. Природно, потрібно звертатися до фахівця або компанії, з відповідною спеціалізацією. Звернутися треба за послугою правової експертизи договору, в результаті якої ви повинні отримати висновок про відповідність договору аспектів законодавства, дотриманні всіх обіцяних вам умов. Природно, ви повинні до бланку договору докласти всі результати ваших переговорів з франчайзером (докладний перелік обіцяних прав і матеріальних благ, а також позначених зобов’язань). Крім того, договір повинен бути проаналізований на наявність прихованих негативних умов для вас з проведенням подальших роз’яснень можливих юридичних наслідків.
Основні організаційні кроки
Рішення про покупку франшизи прийнято, тепер потрібно зробити й певні організаційні кроки для створення бізнесу.
— Вибір організаційно-правової форми.
— Вибір оптимальної форми оподаткування.
— Реєстрація бізнесу.
— Реєстрація в недержавних фондах та статистикою.
— Замовлення печатки та відкриття розрахункового рахунку.
Кожен із представлених етапів з усіма своїми нюансами докладно описаний в інструкції як організувати свою справу.
Ось так виглядає процес організації бізнесу з купівлі франшизи. Дотримуйтесь рекомендацій, і ваші шанси на успіх багаторазово зростуть.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!