Home / Бізнес / Як відкрити їдальню

Як відкрити їдальню

Відкриття звичайній їдальні дасть трохи переваг перед конкурентами на ринку громадського харчування. Для цього столову треба піднести, з іншого боку. Не всі столові користувалися поганою репутацією. Багато людей ще пам’ятають столові, які були на підприємствах, де годували смачними сніданками, обідами, та й вартість їх була не висока. Є люди, які цінують свій час і гроші, і в силу своїх причин не встигають харчуватися вдома, а харчування в ресторанах занадто дорого. Носити з собою їжу та харчуватися на роботі в офісі, це означає зіпсувати свій шлунок.
Більшість людей розуміє, що фаст-фуд не є виходом із ситуації. Так що клієнтами їдальні можуть бути співробітники з прилеглих офісних будівель, прості люди, які просто вирішили поснідати або пообідати, перебуваючи поблизу, або студенти. Їдальня з прийнятними цінами, якісним обслуговуванням, широким вибором різних гарячих страв, є відмінним варіантом, для відкриття свого бізнесу. Якщо правильно провести організувати процес і орієнтуватися на середнього клієнта, то цей вид бізнесу цілком конкурентно здатний.
Бізнес-план для їдальні і вибір приміщень
Як звичайно, спочатку для відкриття їдальні необхідно скласти бізнес-план. Потрібно підібрати гарне місце і приміщення для відкриття подібного закладу. Добре, якщо дане приміщення раніше було вже у використанні, як об’єкта громадського харчування. При цьому всі потрібні комунікації повинні бути підведені та підключені. Газ, вода, електрика, каналізація, в’їзд для завезення продуктів, місце для зберігання продуктів, приміщення для зберігання відходів і сміття під’їзд для їх вивезення. Хорошим місцем для подібного закладу може бути район, де неподалік розташовуються заклади і підприємства, які не мають їдалень, офісні центри, навчальні заклади і так далі. Можна відкрити невелику їдальню в офісному приміщенні або торговому центрі.
Існує висока конкуренція серед барів, кафе, закладів громадського харчування, безумовно, буде позначатися на вашому бізнесі. Головне знайти свого клієнта і зайняти свою нішу. І чітко на протязі довгого часу дотримуватися обраного вами напрямку – швидке, якісне та повноцінне харчування за прийнятну ціну. При цьому можна не сумніватися в наявності постійних клієнтів.
Форма ведення діяльності, послуги
Найоптимальніший варіант, це зареєструвати індивідуальне підприємництво, або юридична особа, якщо постачальниками товарів і продуктів будуть юридичні особи.
Не варто планувати свої доходи, виходячи тільки з високих цін. Завдання будь-якої їдальні полягає в тому, щоб швидко, смачно і якісно годувати людей. Ставку потрібно робити на клієнтів із середнім достатком, які будуть відвідувати ваш заклад не для того, щоб за чашкою кави за 700 грнлів вести якісь ділові зустрічі, а за таку саму суму хочуть смачно пообідати. В їдальні необхідно надавати послуги такого вигляду:
• Приготування та реалізація гарячих сніданків. Набори сніданків, можна складати відповідно вибором клієнта. Гарячий чай, кава, свіжа випічка, яєчня, молочні продукти, холодні м’ясні закуски, салати.
• Приготування і реалізація обідів. На вибір клієнта повинно бути три перших гарячих страви: суп, борщ, солянка. Другі гарячі страви, різні гарніри, м’ясні страви, салати, холодні м’ясні закуски. Компоти, чай, кава.
• Реалізація готових вечерь. Те ж саме, що і в обід, але ще можна подати алкогольні напої. Тут треба вибирати, подавати спиртне чи ні. Але, в теж час, подавати спиртне до вечері не потрібно. Інакше у вашій їдальні будуть з’являтися певні, небажані «постійні» клієнти, які можуть зіпсувати репутацію вашого закладу.
Технічна сторона процесу
Під час процесу організації вашого справи, потрібно чітко дотримуватися усіх вимог контролюючих інстанцій. Наприклад, пожежна охорона, санітарна інспекція. Сюди відноситься наявність запасного виходу, необхідних комунікацій, вентиляції. Наявність необхідної площі, а також необхідних умов для приготування їжі та зберігання продуктів. Всі приміщення їдальні повинне бути розділене на зали, складські та виробничі приміщення. Всі приписи необхідно враховувати і проводити відповідні роботи, щоб усунути наявні недоліки. До закладів громадського харчування завжди існує особливу увагу, так що необхідно бути готовими до перевірок у будь-який час. Адже причиною їх виникнення може стати навіть звичайна скарга від незадоволеного клієнта. А позбавлення ліцензії на підставі непрацюючого туалету може послужити виникненням неприємностей і закриття закладу, на час усунення всіх причин.
Під час закупівлі необхідного обладнання необхідно враховувати свої фінансові можливості і кількість клієнтів, яких зможе вмістити ваша їдальня. Це відноситься як до кухонного обладнання, так і до обладнання для залу. У будь-якій ситуації вам необхідно мати на кухні вашої їдальні газові та електричні плити, варочні та жарочні шафи, столи для приготування страв та для оброблення, холодильні агрегати, мийне обладнання, посуд, стійки, меблі для персоналу і обіднього залу.
Персонал їдальні
До підбору персоналу необхідно ставитися дуже серйозно. Бажано приймати на роботу людей, у яких є досвід роботи в цій сфері. У першу чергу це стосується кухарів. Непогано буде звернутися в центр зайнятості населення. Також підібрати персонал можна скориставшись послугою кадрового агентства. Для кухарів буде достатньо уміння готувати традиційні російські страви.
При відкритті їдальні, потрібно вказувати, що меню складають в основному традиційні страви російської кухні. Готувати та подавати в їдальні екзотичні страви досить нерозумно. Для невеликого закладу, з залом, розрахованим на двадцять місць, буде достатньої двох кухарів, одного керуючого залу, одного касира, двох працівників кухні, однією посудомийки, одного прибиральника і підсобного працівника.
Час від часу необхідно міняти склад меню. Наприклад, можна ввести рибний день. Це послужить хорошим маркетинговим ходом, як спогад про часи минулої епохи, а також дасть можливість трохи урізноманітнити меню для постійних клієнтів. Адже, саме наявність постійних клієнтів, заставу найбільшого доходу закладів такого роду.
Фінансові розрахунки
При організації цього бізнесу, спочатку потрібно провести попередні фінансові розрахунки витрат, пов’язаних з відкриттям їдальні і підтримання її в робочому вигляді, а потім провести розрахунок окупності закладу.
Зазвичай такі витрати бувають досить високими, при цьому також слід враховувати можливість виникнення різних непередбачених обставин, на які теж будуть потрібні деякі витрати. Однак, через кілька місяців після відкриття, коли заклад набуде своїх постійних клієнтів і вийде на рівень завантаженості у 80-90 відсотків, ви зможете побачити непогану динаміку зростання доходів. Окупність такого заклад зазвичай відбувається за один-два роки. На перспективу можна обдумати ще про надання додаткових послуг, наприклад, проведення банкетів, весіль, днів народження, а також здавати приміщення на цілий вечір.
Грамотний менеджмент роботи власній їдальні забезпечить стабільний високий дохід і високу популярність серед клієнтів і дозволить досить швидко (протягом приблизно півтора років) окупити витрати на відкриття малого бізнесу.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.