Як вибратися з боргової ями


			
	  	Как выбраться из долговой ямы

Виплата кредитного боргу – одна з актуальних тем останнього часу. А тому, не завадить нікому звернути на це увагу і впритул зайнятися фінансовим плануванням. Існує ряд технологій, які допомагають позбутися від боргів, стабілізувавши фінансове становище.
Відразу хочу звернути увагу на те, що вибратися з боргової ями не дуже просто, тому що для досягнення цієї мети необхідно знайти нові корисні звички і навчитися правильної економії.
Для того, щоб розрахуватися з боргами швидко і вибратися з боргової ями, необхідно насамперед скоротити свої витрати. Добре подумайте над тим, без чого ви могли б обійтися. Для цього складіть список своїх постійних витрат, поділивши їх на дві колонки – необхідні витрати та ті, без яких можна обійтися.

Складіть план необхідних витрат, тобто список того, що в майбутньому місяці необхідно сплатити і що купити. В цьому списку може бути кілька граф – оплата послуг, включаючи комунальні, оплата за кредитами та іншими борговими зобов’язаннями, покупка продуктів і засобів гігієни. Фінансові проблеми починають виникати саме тоді, коли гроші витрачаються без плану, необдумано.
Складаючи план витрат, обов’язково включіть в список графу – непередбачені витрати, це повинна бути певна сума запасу, так скажемо, НЗ, для несподіваних витрат, якими може стати ремонт зламаного крана, купівля куртки замість порваної для дитини, похід до стоматолога з небажаною болем і т. п.
Для того, щоб повністю вибратися з боргової ями, найкраще спланувати погашення фінансових боргів таким чином, щоб спочатку повністю погасити всі дрібні суми, а потім почати гасити більш великі борги набагато більшими сумами, ніж мінімальний платіж.

Придумайте для себе якийсь спосіб заохочення після закриття чергового кредиту. В нашій родині, наприклад, було так. Коли ми вибиралися з глибокої боргової ями, ми закривали поступово кредити один за іншим і після кожного закриття кредиту влаштовували собі невеличке сімейне торжество – святковий стіл і який-небудь культпохід.

У кожної людини завжди є якась мрія, а борги завжди заважають цю мрію здійснити. Мотивуйте себе на економію тим, що після закриття всіх кредитів вам відкриється можливість нарешті досягти свою давню мрію і здійснити свої великі плани.
Ну і звичайно ж, якщо крім основної роботи знайти ще й додатковий дохід, то звільнитися від боргової ями вдасться набагато швидше. Найголовніше в цьому нелегкому шляху – не здаватися, не опускати руки, не лінуватися і вірити, що вихід є і ви обов’язково досягнете!

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.