Як створювати круті продукти: метод Google Ventures

Редактор журналу Fast Company Сара Кесслер занурилася у внутрішню кухню Google Ventures венчурного фонду Google, який інвестує в сміливі та оригінальні проекти в самих різних областях, від біотехнологій і екологічних автомобілів до юридичних послуг онлайн. У Google Ventures є власна команда дизайнерів і розробників, яка наставляє юні компанії на шлях істинний. Кесслер поговорила з шефом цієї команди Джейком Кнаппом та його колегами і з’ясувала, як вони проводять «дизайнерські спринти» — у короткі терміни вчать стартаперів вирішувати проблеми і розробляти продукти методом Google. Ось чотири складових цього методу.
1. Нав’язані обмеження
«Можна годинами міркувати, потрібно ось тут зробити прокручиваемую сторінку або анкету на декількох сторінках», — каже дизайнер Брейден Ковиц. Але коли немає даних про те, що реально краще, набагато більше сенсу просто вибрати хоч щось. «На кожен крок можна витратити тиждень, — каже Кнапп, — але коли ти знаєш, що потрібно зробити що-то до ранку п’ятниці, це змушує знайти такий спосіб, щоб приймати рішення швидше».
2. Спеціальний процес для пошуку проблем
Команда дизайнерів виявляє потенційні проблеми тим же методом, що і збирає ідеї. Кожен учасник команди записує їх на окремих аркушах, не висловлюючись вголос, не залучаючи інших у підтримку своєї ідеї, не об’єднуючи свої ідеї з чужими. І тільки коли всі ідеї прикріплені на дошку, учасники діляться ними і мовчки голосують за них, прикріплюючи маленькі круглі стікери до тих ідей, які їм подобаються. Ті члени команди, які приймають остаточне рішення, отримують великі стікери, які більше важать: демократія – це добре, але не завжди реалістично.
Звести цілу стіну нотаток до кількох ключових проблем – як допомогти клієнтам стартапу Blue Bottle вибрати потрібний їм каву або знайти найближче кафе, — справа серйозна, вона може відняти півдня. Але за словами Ковіца, справа того варта: «Якщо цього не зробити, я приймаю рішення, Джейк придумає рішення, і ми почнемо боротися за них. Я хочу, щоб мій варіант виграв, ви хочете, щоб переміг ваш, і після півгодини суперечок ми розуміємо, що намагалися вирішити різні проблеми, і що треба кинути спір так чи інакше повернутися до самих проблем».
3. Поведінка користувача – історія зі своїм сюжетом
Працюючи з Blue Bottle, команда Google Ventures попросила компанію намалювати можливі рішення позначених разом проблем в вигляді коміксів, що пояснюють, як же це працює. Майстерність виконання тут не важливо. Надія – на те, що обдумуючи рішення в контексті користувальницьких життєвих історій, учасники команди почнуть бачити свій продукт не як програмний код на сайті, але як взаємодію з користувачем (user experience). «Історія, — каже Ковиц, — це вправа, яка допомагає нам побачити, як наш дизайн реально буде працювати, як їм будуть користуватися».
4. Незалежність
Іноді, каже Кнапп, люди з стартапів, переглядаючи записи «дизайнерських спринтів», кричать: «Так ось же рішення, чому вони його не бачать!» Але найчастіше вони реагують по-іншому: «Ох, ось воно як!» Кнапп вважає, що саме відповідне слово – «прояснення». Часто це прояснення лягає в основу ще одного спринту. А потім ще одного. Але головна ідея в тому, щоб компанії врешті-решт самі навчилися проводити такі спринтерські забіги. Спочатку Кнапп виступає в ролі тренера, який вчить базовій техніці. Потім – в ролі менеджера, а потім – скоріше в ролі власника, який спостерігає за всім здалека.
«Якщо ти вломишься і скажеш, що люди повинні навчитися працювати по-іншому і найняти нових працівників, — каже Ковиц, — тебе виштовхнуть за двері. Але на таких майданчиках, як наша, ми проектуємо сам процес, показуємо їм, як це робиться. І потім вони зазвичай кажуть: це чаклунство. Як нам зробити те ж саме?»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.