Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Як стати поліглотом: 9 порад щодо вивчення мов

Як стати поліглотом: 9 порад щодо вивчення мов

Деякі люди думають, що є особливий ген, який дозволяє вивчити за життя кілька іноземних мов. Насправді знати по п’ять-вісім іноземних мов — це не особливий дар і навіть не роки наполегливої праці. Повірте в те, що це може кожен, і дотримуйтесь 12 правил від бувалих поліглотів.
1. Вчіть правильні слова правильним чином.
Вчити нову мову — значить вчити нові слова, дуже багато нових слів. Деякі люди думають, що у них погана пам’ять на слова, здаються і кидають вчити. Але ось у чому суть: вам взагалі не треба вчити всі слова мови, щоб розмовляти на ньому.
По суті, ви не знаєте ВСІ слова своєї рідної мови, але непогано розмовляєте на ньому. Лише 20% зусиль на запам’ятовування нових іноземних слів забезпечать вам 80% розуміння мови. Наприклад, в англійській мові 65% написаного матеріалу включає в себе всього 300 слів.
Ці слова використовуються дуже часто, і така схема працює для всіх інших мов. Ви можете знайти ці часто використовувані слова або певну тему і часто використовувані слова саме по ній.
Є програма для ПК і смартфонів Anki. Тут використовується метод карток, коли на одній стороні написано питання, а іншої — відповідь. Карток як таких немає, тільки питання і відповіді, які будуть з’являтися, поки ви не запам’ятаєте слово. Можна використовувати і справжні картки, наприклад Vis-ed для вивчення різних мов. Можна купити або зробити самому.
2. Вивчіть споріднені слова.
Ви вже зараз знаєте безліч слів мови, які збираєтесь вчити. Якою б мовою ви не почали вчити, ви знаєте, принаймні, кілька слів, так що почати вчити «з нуля» по суті неможливо. Споріднені слова — це «справжні друзі» слів з вашої рідної мови, які позначають те ж саме.
Наприклад, у романських мовах — французькою, іспанською, португальською, італійською та інших — є багато споріднених слів з англійським. Англійська мова спочатку запозичив їх у норманів під час завоювання, яке тривало кілька сотень років. Action, nation, precipitation, solution, frustration, tradition, communication, extinction і тисячі інших слів із закінченням “-tion” звучать точно так само французькою, і ви можете відразу ж використовувати їх, звикнувши до вимови.
Просто поміняйте “-tion” на “-ción”, і ви отримаєте ті ж слова іспанською. Зміна закінчення на “-zione” — італійська мова, “-ção” — португальська. У багатьох мовах зустрічаються слова зі спільним коренем, які звучать трохи по-іншому. Але все ж вам доведеться сильно постаратися, щоб не зрозуміти, про що йде мова. Наприклад, hélicoptère (французька); porto, capitano (італійська); astronomía, Saturno (іспанська).
3. Не обов’язково подорожувати.
Інша причина (або виправдання, це як подивитися) відмови від вивчення іноземної мови в тому, що люди не можуть відвідати іншу країну, в якій розмовляють цією мовою. Немає грошей, часу і т. д. Повірте, в повітрі іншої країни немає нічого такого, що змусило б вас раптом заговорити іноземною мовою. Є випадки, коли люди кілька років живуть в іншій країні і не вчать мову.
Якщо вам потрібно занурення в іноземну мову, не обов’язково купувати квиток на літак, можна зробити це через Інтернет. Якщо ви хочете слухати розмови іноземною мовою, от інтернет-ресурс Tunein з понад 100 000 справжніх радіостанцій зі всього світу.
Є однойменний додаток для смартфонів на iOS і Android (безкоштовний), в якому можна знайти кілька радіостанцій на мові, яку ви вивчаєте, і слухати їх кожен день в будь-якому місці. Якщо ви віддаєте перевагу дивитися ролики на мові, що вивчається, знайдіть найбільш популярні ролики в потрібній країні на YouTube Trends Dashboard.
Зайдіть на Amazon або Ebay країни, мова якої збираєтесь вчити (наприклад, amazon. es,amazon. fr, amazon. co. jp, і т. д.), і купіть свій улюблений фільм або серіал іноземною мовою. Можна використовувати новинні онлайн-сервіси різних країн, наприклад France24, Deutsche Welle, CNN Español і багато інших.
Щоб читати матеріали іноземною мовою, на додаток до тих же новинних сервісів різних країн можна додати читання блогів та інших популярних сайтів, а знайти їх можна на сайті Alexa. Якщо вам важко так одразу перекладати іноземні статті, в Chrome є спеціальний плагін, який допоможе поступово дізнаватися різні висловлювання іноземною мовою, переводячи частини тексту. Тобто ви читаєте текст на своїй рідній мові, а деякі його частини — іноземною.
4. Тренуємося по Skype і не тільки
Отже, у вас вже є що слухати, що дивитися і навіть що почитати, і все це в теплі і комфорті, простіше кажучи, у себе вдома. Тепер настає час для наступної сходинки — розмови з носіями мови. Взагалі, якщо ваша мета вивчення мови включає в себе розмови на ньому, цей пункт повинен стати одним з перших.
Припустимо, ви починаєте вчити іноземну мову. Трохи часу піде на те, щоб вивчити базові слова і повторити те, що ви вже знаєте. А потім відразу ж встановлювати контакт з носіями мови і починайте розмовляти з ними.
Для першого діалогу вам не знадобиться багато слів, і якщо ви почнете розмову відразу ж після того, як вивчили їх, в той же день виявляться прогалини в словниковому запасі, і ви зможете додати відсутні вираження у свій словник.
За чотири-п’ять годин ви встигнете вивчити трохи слів на іншій мові, і в їх число бажано включити такі слова і фрази, як «привіт», «спасибі», «чи Можете повторити?» і «Я не розумію». Всі слова для першого діалогу можна знайти в розмовниках.
Тепер про те, як знайти носія мови і нав’язати йому своє товариство. І це не так складно, як здається. Наприклад, на сайті Italki ви знайдете професійних викладачів, неформальне навчання і навіть просто співрозмовників.
Притому навчання коштує досить недорого, наприклад, можна знайти курси китайської та японської по Skype за $5 в годину. Якщо вам все ще здається, що одного дня підготовки занадто мало, щоб почати спілкування з носієм мови, подумайте про те, що спілкування через Skype не заважає вам відкрити файл з основними фразами іноземною мовою, які ви ще не встигли добре запам’ятати.
Крім того, ви можете використовувати Google Translate і по ходу справи дізнаватися потрібні в діалозі слова. Це не шахрайство, адже ваша мета — навчитися розмовляти і робити це добре.
5. Не витрачайте гроші. Кращі ресурси — безкоштовні.
За постійну увагу носіїв мови варто заплатити, але, як бачите, курси коштують взагалі копійки. Що стосується решти граней навчання — незрозуміло, навіщо платити сотні доларів, якщо все це можна отримати безкоштовно. На Duolingo є відмінні безкоштовні курси різних мов.
Тут все представлено в ігровій манері, так що вчити мову буде цікавіше. Якщо ви вже знаєте англійську і хочете вивчити який-небудь іншу мову, ряд безкоштовних курсів надає FSI і Omniglot. На BBC languages можна вивчити основні фрази більше 40 мов, а на сайті в розділі About Languages є інформація про конкретні аспекти різних мов.
З допомогою сервісу Interpals ви можете знайти товариша по листуванню з іншої країни, а на My Language Excharge можна знайти людину, яка теж хоче вивчити мову, і листуватися з ним на мові, що вивчається. І ось ще кілька ресурсів для допомоги у вивченні мов:
• величезна база слів з озвучкою для правильного вимови чекає вас на Forvo;
• у співтоваристві Rhinospike ви самі можете пропонувати фрази і слова, які хочете послухати іноземною мовою, і їх будуть озвучувати носії мови;
• якщо ви не можете знайти озвучку потрібної фрази, на крайній випадок є Google Translate;
• на ресурсі Lang 8 ви знайдете коректорів — носіїв мови, які виправлять ваші тексти, а ви, в свою чергу, виправите тексти людей, які вивчають російську мову.
Як бачите, можливостей для безкоштовного навчання досить, а що краще — купувати уроки з репетитором або вчитися самостійно — вирішуйте самі. Напевно, для кого як.
6. Дорослим краще даються іноземні мови, ніж дітям.
Тепер, коли ви знаєте стільки ресурсів для початку вивчення мови, треба розібратися з найбільшою проблемою. Це не граматика, не словниковий запас і не відсутність власних ресурсів. Це сумнів у власних силах і невірна оцінка свого потенціалу.
Найпоширеніша омана, після якого слідує фраза «Я здаюся», таке: «Я занадто старий, щоб вивчити іноземну мову і добре володіти ним». Є хороші новини. Одне дослідження Університету Хайфи довело, що дорослим людям краще дається вивчення іноземної мови, ніж дітям.
На відміну від дітей, дорослі інтуїтивно розуміють граматичні правила, які ще не пояснювали на уроках іноземної мови. Крім того, не було жодного дослідження, яке довело б зворотне.
З віком люди не набувають якихось особливих перешкод до вивчення іноземної мови, крім, зрозуміло, оточуючих факторів. У дорослих багато часу йде на роботу, і доводиться скорочувати години навчання.
Крім того, ніхто не дасть дитині кинути курси іноземної мови, якщо батьки записали його туди. У дорослих немає такого обмеження, і вони часто здаються. Отже, ми з’ясували цілих три хороші новини для тих, хто хоче стати поліглотом:
Щоб швидко вивчити іноземну мову, вам не потрібні ні гроші, ні подорожі, ні повернення в дитинство.
Цілих три відмовки більше не спрацюють.
7. Поповніть свій словниковий запас за допомогою мнемоніки.
Механічного повторення недостатньо. Незважаючи на те, що численні повторення можуть буквально випалити слово у вашій пам’яті, ви все одно можете забути його. Крім того, бувають такі слова, які ніяк не хочуть запам’ятовуватися, незважаючи на постійні повторення.
Для таких «впертих» слів можна використовувати мнемоніку — мистецтво запам’ятовування. Ви придумуєте для себе якусь коротку смішну історію про потрібне слово і за допомогою асоціацій міцно запам’ятовуєте його.
Можна придумувати самому або використовувати спеціальні ресурси, наприклад memrise . На цьому ресурсі користувачі придумують різні історії для більш простого вивчення мов і наук. Ви можете вільно використовувати готові історії і створювати свої.
8. Любіть свої помилки.
Десь половина населення планети знає більше однієї мови. Це означає, що одномовність — заслуга культури, а не біологічних факторів. Виходить, якщо дорослі люди терплять поразку у вивченні іноземних мов, причина не в генетиці. Справжня причина в тому, що їх система навчання несправна.
Традиційна система навчання іноземним мовам схожа на всі інші академічні дисципліни. Різниця між вашою рідною мовою і мовою, який ви збираєтесь вчити, представляється як поєднання граматичних правил і правил написання слів, які необхідно завчити.
Коли вивчите всі правила, ви будете знати мову. Звучить логічно, так? Проблема в тому, що ви не можете по-справжньому «вивчити» мову, ви просто починаєте використовувати його. Це не предмет, який ви знаєте або не знаєте, це засіб взаємодії між людьми.
Мови не набувають, щоб зберігати їх для себе, — мови потрібно використовувати. І коли ви тільки починаєте вивчати мову, важливо відразу починати спілкуватися, поки костгрнато, з акцентом, використовуючи той небагатий словниковий запас, який ви встигли придбати.
Звичайно, ви можете відкладати розмови з іноземцями до тих часів, коли зможете сказати іноземною фразу «Вибачте, будь ласка, ви не могли б великодушно підказати мені, де розташована найближча вбиральня?», але ж «Не підкажете, де туалет?» несе ту ж інформацію, тільки без непотрібних наворотів.
Вас пробачать за прямоту, ви ж тільки вивчаєте іноземну мову, і всі ставляться з розумінням. Не думайте, що носії мови будуть сердитися на вас за те, що ви набралися нахабства розмовляти з ними рідною для них мовою так костгрнато.
Найкраще, що ви можете зробити, — не намагатися говорити ідеально. Замість цього любите свої помилки. Коли ви вчитеся чогось, ви постійно робите помилки. Ви практикуєтеся, удосконалюєте свої знання і йдете вперед.
9. Створюйте розумні цілі.
Ще одна помилка більшості підходів до вивчення іноземних мов — відсутність конкретної і розумної мети. Наприклад, якщо ви вирішили з нового року вчити англійську, коли ви дізнаєтеся, що досягли мети, «вивчили» його? Цілі начебто цієї приносять тільки нескінченна смуток, щось на кшталт: «Я ще не готовий, я не вивчив мову».
Розумні цілі мають п’ять обов’язкових характеристик: певні, вимірні, досяжні, релевантні і обмежені за часом. Щоб почати прагнути до своєї розумної мети по вивченню мов, бажано ознайомитися з європейською класифікацією за рівнями володіння.
Це допоможе вам поставити конкретну мету і відстежувати свій прогрес. Зараз у багатьох школах вивчення європейських мов введена така ж класифікація, так що, можливо, багато хто з вас з нею знайомі. А — початківець (beginner), B — середній (intermediate) і C — просунутий (advanced).
І в кожному рівні є ще два підрозділи — слабкий (1 lower) і підвищений (2 upper). Так, наприклад, новачок, який просунувся у вивченні мови, — це А2, а слабкий просунутий — С1. І головне, всі ці рівні легко визначаються за допомогою тестів.
Офіційні освітні установи можуть протестувати вас та видати диплом про рівень знання мови. Такі тести можна пройти англійською мовою, німецькою, французькою, іспанською, ірландському та інших офіційних європейських мовах.
Незважаючи на те, що для азіатських мов не прийнята така класифікація, ви все одно можете пройти аналогічні тести для китайської та японської мов. Так до чого ви прагнете? І що для вас означають слова «володіння» і «досконале володіння», якщо перевести їх в реальні рівні?
Як правило, «володіння» починається з підвищеної середнього рівня (upper intermediate, B2). Це означає, що в соціальних ситуаціях ви зможете говорити так само, як на своїй рідній мові. Ви без напрягів зможете поспілкуватися з одним в барі, розпитати людину, як він провів вихідні, і розповісти про своїх прагненнях і стосунках з людьми.
Звичайно, це не той рівень мови, на якому ви зможете вести професійну діяльність. Для цього потрібен більш високий рівень — С2 (підвищений просунутий). Але ж ви не будете працювати на всіх мовах, які вчите?
Щоб зробити свою мету досяжною, знижуйте запити. Наприклад, якщо ви будете працювати на англійській мові, прагнете до рівня С2, а німецька, французька та іспанська вчіть тільки до рівня В2, якого цілком вистачить для розмов, читання, перегляду фільмів і передач на цих мовах.
Якщо при вивченні мови ви зосередитеся на розмовному (може бути, ще й на читанні), зможете швидко оволодіти мовою за кілька місяців. І, нарешті, щоб зробити свою мету обмеженою за часом, краще встановлювати собі обмеження в кілька місяців.
Три-чотири місяці на те, щоб отримати новий рівень, — це ідеальний час. Прив’яжіть закінчення мети до якого-небудь події, що відносно скоро буде, наприклад літньої відпустки, вашого дня народження, приїзду гостей і т. д. Щоб відстежувати свій прогрес, можна використовувати спеціальні програми, наприклад Lift. А ось підбірка цілей — для тих, хто вчить мови.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!