Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Як розкрутити бренд з допомогою PR

Як розкрутити бренд з допомогою PR

Розкрутка нового бренду з допомогою реклами і з допомогою піару — зовсім не одне і те ж. Якщо ви хочете розкрутити бренд за допомогою піару, ви не можете просто замінити рекламу піаром. Вам доведеться змінити саму методику виведення бренду на ринок. Однак відійти від засвоєних азов реклами не так-то просто. Реклама і маркетинг так тісно переплелися в головах менеджерів, що багато з них навіть не розглядатимуть можливість запуску нового бренду без допомоги реклами. І тим не менш ми настійно рекомендуємо все нові бренди виводити на ринок тільки за допомогою піару.
Запуск нового бренду з допомогою піару незмінно включає в себе вісім кроків.
Крок 1. Ворог
Щоб створити успішний бренд, необхідно визначити свого «ворога». Це може бути конкуруючий бренд, компанія або категорія товарів, які будуть заважати успіху вашого бренду. Так, якщо ви продаєте Pepsi, то ваш ворог — Coca-Cola. Якщо продаєте Burger King, то ворог — mcdonald’s. І так далі.
Встановивши ворога, ви зможете виробити цілеспрямовану стратегію, яка була б протилежною його стратегії. Коли Procter & Gamble представили на ринку нову рідину для полоскання рота, то в якості ворога вони визначили для себе Listerine.
Оскільки ця компанія виробляла рідина для полоскання рота з неприємним смаком, то Procter & Gamble позиціонувала свій Scope як таке ж засіб, але тільки з приємним смаком. І саме завдяки цьому Scope
став другим за значенням брендом на ринку. Протистояння дає їжу для новин. Наявність ворога істотно збільшує потенціал бренду з точки знения піару.
У рекламі навпаки. Споживачі страшенно не люблять, коли ви називаєте конкурента і нападаєте на нього у своїх рекламних текстах. Це дозволено ЗМІ, але не рекламодавцю.
Крок 2. Витік інформації
Піар-кампанія зазвичай починається з витоку інформації. Інформація передається впливовим репортерам і редакторам. Головні мішені — інформаційні бюлетені та інтернет-сайти.
ЗМІ люблять кулуарні історії про події, яким ще тільки має відбутися. Особливо, якщо це ексклюзив. Іншими словами, будь-репортер прагне висвітлити подію раніше, ніж конкурент.
Саме таким чином Microsoft вивела на ринок свою ігрову приставку Xbox. Поширення інформації почалося за 18 місяців до того, як продукт був представлений офіційно. Буквально сотні статей були написані про Xbox і його майбутній боротьбі з лідером ринку від Sony PlayStation.
Ще до початку самої рекламної кампанії 75 % цільової аудиторії (молоді люди чоловічої статі) зацікавилися приставкою від Microsoft. Так Xbox став брендом номер два після PlayStation.
Не дозволяючи засобам масової інформації дізнатися про якості вашої нової продукції або послуги, ви втрачаєте дуже цінний ресурс. Про що люблять говорити люди? Про чутках, плітках, закулісні історії. Те ж саме люблять ЗМІ.
У рекламі навпаки. Рекламна кампанія, як правило, починається в день подання продукту на ринку, а сам продукт зберігається в найсуворішій таємниці до моменту виходу першого рекламного повідомлення.
Крок 3. Нарощування обертів
Піар-програми розгортаються так само повільно, як розпускаються квіти. Щоб кампанія набрала потрібні обороти, необхідно виділити на неї достатньо часу. Саме тому піар часто запускається за кілька місяців до того, як будуть остаточно визначені всі деталі нового продукту або послуги.
Коли ви покладаєтеся на піар, іншого виходу немає. Якщо тільки ви не збираєтеся представити на ринку щось надзвичайне, вам доведеться починати з малого і сподіватися на те, що ЗМІ поступово додадуть кампанії потрібний розмах. (Якщо ж ви дійсно збираєтеся вивести на ринок «винахід століття», дуже може бути, що піар вам взагалі не знадобиться. Інформація пошириться без вашої участі).
На щастя, поступова розкручування бренду відповідає тому, як більшість споживачів дізнаються про нові продукти чи послуги. Сьогодні невелика замітка у новинах, завтра один щось згадає — і незабаром ви вже переконані, що знали про цей продукт завжди.
У рекламі навпаки. Рекламна кампанія зазвичай починається з «великого вибуху» і часто — з «кулеметного вогню» телевізійних роликів.
А оскільки споживачі схильні ігнорувати рекламну інформацію, то нова кампанія повинна бути досить потужною і такою, що запам’ятовується, щоб піднятися вище «рівня шуму». Річ, яку найлегше приховати, це реклама ціною в мільйон доларів. Якщо ви поділите цю суму на малі частини і потім витратите їх на рекламу у всіляких ЗМІ, то ваші повідомлення просто зникнуть в «чорній дірі» реклами.
Крок 4: Залучення союзників
Навіщо все робити поодинці, якщо інші також можуть допомогти вам у поширенні інформації? Поступове розгортання піар-програми дає достатньо часу, щоб залучити на свій бік союзників. Більш того, згадки про вас в пресі будуть сприяти залученню добровольців.
Хто ваші природні союзники? «Ворог мого ворога — мій друг». Коли ми написали книгу «Розквіт піару і занепад реклами», ми запитали себе: «Хто може бути ворогом такої книги?». Очевидний ворог — рекламна індустрія, тобто ті, хто контролює основну частину витрат на рекламу в США. Хто може бути ворогом цієї індустрії Незалежні піар-агенства, у яких відбирають хліб піар-підрозділи рекламних корпорацій.
І ми розіслали сигнальні примірники книги 124 найбільшим незалежним піар-агенцій США. І продовжували надсилати їм копії статей про нашій книзі, які з’являлися в пресі.
У відповідь ми отримали масу відгуків типу «Ми придбаємо додаткові екземпляри, щоб розіслати їх нашим клієнтам та потенційним замовникам», «Ми запросимо вас виступити на нашій конференції», «Ми напишемо редакторам галузевих видань» і т. д.
Зіткнення інтересів, яке було створено книгою, і імпульс нашої розсилки стали причиною величезного інтересу з боку ЗМІ. Wall Street Journal і багато інші спеціалізовані видання помістили на своїх сторінках рецензії на книгу і дуже скоро вона потрапила в більшість списків бестселерів.
У рекламі навпаки. З допомогою рекламної кампанії важко залучати союзників. І у цього є дві причини — час і гроші. Якщо ви запускаєте бренд за допомогою «великого вибуху», у вас, як правило, немає часу на пошук підтримки. Крім того, спілки рекламістів часто розпадаються через грошових розбіжностей.
Крок 5. Розкрутка від малого до великого
Перш ніж людина почне ходити, він повзає. І перш ніж він почне бігати, він ходить. ЗМІ працюють точно так само. Ви починаєте з малого, наприклад, з невеличкої замітки в інформаційному бюлетені, а потім інформація потрапляє в галузеве видання. Потім ви можете піднятися ще вище — до рівня ділової преси. У кінцевому рахунку, ви, можливо, побачите свій продукт або послугу по телевізору.
З кожною новою сходинкою цієї драбини репутація вашого бренду зростає. Звертаючись безпосередньо до телевізійного агенту, ви можете отримати від воріт поворот. Але якщо телевізійники дізнаються, що про вашої продукції писали
журнали, вони, можливо, подзвонять вам самі.
По мірі того, як ви піднімаєтеся по медиалестнице, ваш бренд «розганяється» і продовжує розкручуватися за інерцією.
У рекламі навпаки. Рекламна кампанія найчастіше починається з телебачення. Ідея, знову ж таки, полягає у тому, щоб влаштувати «великий вибух», за яким буде слідувати більш скромна «нагадує» реклама.
Крок 6. Удосконалення продукту
Зворотній зв’язок — важливий елемент розкрутки бренду з допомогою піару. Якщо ви починаєте кампанію задовго до фактичного виведення продукту на ринок, то у вас є час для того, щоб удосконалити цей продукт, перш ніж він потрапить у продаж. Це може бути великою перевагою.
У рекламі навпаки. Якщо рекламна кампанія вже запущена, фірма прив’язана до продукту і його характеристиками. Зворотній зв’язок дуже невелика, і немає часу на те, щоб змінити продукт або послугу, перш ніж вони будуть запропоновані споживачам.
Так, щоб представити перший в світі кишеньковий ПК — Newton MessagePad, Apple зібрала велику прес-конференцію під час виставки побутової електроніки в Чикаго. Зробивши заяву в пресі, Apple запустила традиційну рекламну кампанію з «великим вибухом», включаючи рекламу на телебаченні. Голос з придихом повідомляв: «Ньютон» цифровий. «Ньютон» персональний. «Ньютон» чарівний. «Ньютон» простий, як аркуш паперу. «Ньютон» розумний. «Ньютон» вивчає і розуміє вас. «Ньютон» — це новина. Але із-за недоліків в системі розпізнавання рукописного тексту Newton отримав масу уїдливих відгуків. Самим убивчим став популярний комікс, який висміював Newton. З «I am writing a test sentence» («Я пишу тестове пропозиція») виходило «Siam fighting atomic sentry» («Сіам бореться з атомним вартовим»).
Потенційний покупець, бажаючи протестувати Newton, написав: «My name is Curtis» («Мене звуть Кертіс»). Солідне ділове видання повідомило про це під заголовком «My Norse 15 Critics? («Мій норвежець 15 критиків») — саме так Newton розпізнав написане пропозицію.
Занадто багато вихваляння до доброго не приводить. Ви напрошуєтесь на те, щоб ЗМІ розвінчали вашу продукцію. Краще запускати новий бренд по-скромному — попросити друзів і союзників дати свої пропозиції, а потім вдосконалити продукт так, щоб він відповідав потребам ринку.
Palm Computing взяла ідею Newton за основу і спростила її, замінивши телекомунікаційну функцію і систему розпізнавання тексту системою спрощеного рукописного введення тексту Graffiti. В результаті кишеньковий ПК Palm Pilot користувався величезним успіхом.
У взаєминах зі ЗМІ скромність завжди перемагає хвастощі. Якщо ви попросите дати пораду або висловити думку, то ви, швидше за все, отримаєте масу ідей, які зможете використовувати.
Крок 7. Удосконалення послання до споживача
Запускаючи новий бренд, ви, як правило, маєте цілим рядом характеристик, що описують продукт, які ви можете зробити частиною бренду. Але який з них сфокусуватися?
Це одне з тих питань, за якими можуть йти нескінченні суперечки в раді директорів. Дуже часто це питання не вирішується, і бренд виходить на ринок у супроводі довгого списку характеристик (як було з Newton). Або приймається в корені невірне рішення. У раді директорів виразно бракує об’єктивності.
Незамінним помічником у цьому можуть стати засоби масової інформації. Яка характеристика продукту, на думку репортера або редактора, найважливіша? Зрештою, ЗМІ дивляться на нову продукцію з точки зору споживача. Їх думка не тільки корисно, але й, цілком можливо, що саме до неї в першу чергу прислухаються потенційні покупці. ЗМІ керують думкою споживачів. Ви, звичайно, можете піти наперекір, якщо хочете подивитися, чим це закінчиться.
Протягом багатьох років Volvo рекламувала міцність і довговічність своїх автомобілів. У той же час ЗМІ звеличували безпека машин цієї марки і розповідали про винахід триточкових ременів безпеки, деформується рульової колонки, передніх і задніх зон деформації і т. д.
У кінцевому рахунку Volvo здалася і перемкнула свою рекламу з міцності на безпеку. Продажі злетіли. Забудьте про фокус-групах. Навіщо платити споживачам за поради, якщо ЗМІ не дадуть їх безкоштовно? Більше того, вони підкріплять свої поради історіями, які допоможуть потенційним покупцям засвоїти ваші ідеї. Чи означає це, що завжди треба дотримуватися порад ЗМІ? Звичайно, немає. Але тільки якщо ви маєте на це серйозні підстави.
У рекламі навпаки. Як тільки кампанія запущена, вона висічена в камені». Змінювати стратегію і послання до споживача в середині рекламної кампанії важко, дорого і створює поганий імідж.
Крок 8. Плавний старт
Скільки може тривати піар-фаза програми по запуску нового бренду? Це залежить від безлічі факторів. Тому ми рекомендуємо «плавний» старт.
Виводити новий продукт або послугу на ринок варто тільки після того, як піар-кампанія закінчиться. Продукт буде представлений тоді, коли буде готовий. Тобто тоді, коли ЗМІ зроблять свою справу. Не раніше і не пізніше. Так, плавний старт вносить плутанину в бюджетування і корпоративне планування. Він навіть може порушити плани виробництва і розповсюдження. Нехай це так. В маркетингу, як і в житті, головне — вибрати час. Правильний продукт в правильний час при правильній піар-підтримки — непереможна комбінація.
У рекламі навпаки. Як правило, рекламна кампанія тісно пов’язана з наявністю готового продукту. Перша реклама з’являється, коли продукт надходить у продаж.
Початок більшості рекламних кампаній — це «час Ч», «момент висадки продукту на берег». Під прикриттям реклами з повітря і при наземної підтримки промо-акцій.
Військова метафора може прикрасити мова на нараді з продажу, але їй не вистачає гнучкості при зіткненні з реальним світом. Ніхто не може передбачити хід піар-кампанії: скільки часу вона займе, які нові ідеї і ходи народяться.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!