Частный займ от частной организации кредит до 50 000 грн. без отказов Круглосуточно 24/7 Вся Украина 100% Отправьте заявку онлайн прямо сейчас за 30 секунд бесплатно!

Введіть сумму:

Отримали кредит, ставте лайк!
Home / Поради / Як розірвати кредитний договір з банком

Як розірвати кредитний договір з банком


			
	  	Как расторгнуть кредитный договор с банком

Людська безпечність в оформленні кредитів створює масу проблем, до яких відносяться невиплати кредитного боргу. А тому, якщо проблема починає малюватися на тлі кредитів, то кращим виходом із ситуації може стати своєчасне розірвання кредитного договору. Чим раніше кредитний договір з банком розірвати, тим більше неприємностей, пов’язаних з кредитним боргом, можна буде уникнути.
Однак, розірвання кредитного договору за ініціативою позичальника відбувається у вкрай рідкісних випадках, які, швидше за все, бувають винятком з правил. А для боржників, що мають серйозну заборгованість перед банком шанс практично нульовий. Отже, підійти до цього питання варто серйозно і обдумано. На підставі ЦК України, кредитний договір може бути розірваний в декількох варіантах. Один з цих варіантів – розірвання договору за угодою сторін. Але нам він навряд чи може підійти, так як банки навряд чи дадуть добровільна згода на це, адже розірвання договору для них вкрай не вигідно.

Хоча, можна і спробувати домовитися з банком, залежно від обставин, можливо, розірвання договору буде для них кращим виходом, ніж залишитися взагалі без нічого. Наприклад, боржник їде назавжди з України, вже готові документи і він пропонує банку розірвати договір, списати всі нараховані штрафи і пені та дати згоду, щоб боржник повернув лише ту суму, яку брав, без всяких зайвих нарахувань. І якщо до виїзду боржника з України залишилися лічені дні, банк вже не встигне вимагати через суд заборони на виїзд, а тому найімовірніше прийме умови боржника. Ну, це так, відволікання, думаю, що в такій ситуації боржник навряд чи звернеться в банк, щоб врегулювати ситуацію, скоріше 99,9% з таких боржників просто сядуть і поїдуть, не повернув банку ні копійки, ну а для інших 0,01% такої рада цілком підійде.
Йдемо далі, банк не бажає в добровільному порядку розривати кредитний договір з позичальником, або стали ще не став боржником. Що робити? Договір можна розірвати у судовому порядку. Для цього потрібно сплатити держмито і звернутися в районний суд з позовною заявою про розірвання договору з банком. Але важливо знати, що для того, щоб судом було винесено рішення на Вашу користь, знадобляться серйозні підстави. А підставами для розірвання кредитного договору з банком можуть стати лише серйозні порушення банком умов кредитного договору. На щастя боржників, багато банки допускають порушення за кредитними договорами та упущення в самих кредитних договорах, а це значить, що існує шанс знайти підставу і кредитний договір з банком розірвати.

Але перш ніж звернутися до суду з позовом про розірвання кредитного договору, необхідно у першу чергу надіслати письмову заяву в банк з пропозицією розірвати договір за згодою сторін, і якщо протягом 30 днів банк не дасть своєї згоди, то можна сміливо йти в суд, прикріпивши до позовних вимог копію заяви в банк, завірений печаткою і офіційний відмова банку від розірвання договору.

Отже, розірвати кредитний договір з банком за ініціативою позичальника можна, хоча досить складно. І не варто забувати, що розірвання кредитного договору зовсім не тягне за собою звільнення позичальника від повернення позикових коштів. Рішення суду може лише скасувати подальше нарахування відсотків за кредитом, звільнити боржника від незаконно нарахованих штрафів і пені, але повернути основну суму боргу доведеться в будь-якому випадку.

Ну а розірвання договору в односторонньому порядку можливе лише стороною, зазначеною в умовах кредитного договору, де цією стороною завжди вказаний банк, але ніяк не позичальник. Вам буде цікаво також: чи може боржник подати до суду на розірвання кредитного договору і чому банки не поспішають подавати на боржника в суд.
Уважно читайте кредитні договори, перш ніж підписати, ну а краще за все, ніколи не беріть кредит, адже взяти кредит і витратити гроші зараз, значить навмисно позбавити себе багатьох благ у майбутньому. А може, краще обійтися сьогодні, щоб не затьмарювати подальше життя? Над цим варто подумати…

 

 

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт.

 

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Замовити грошi >