Home / Кредит / Як правильно взяти кредит

Як правильно взяти кредит

Кредити для сучасної людини стають звичайною справою. Все більше і більше людей потрапляють у боргову залежність, яку вже пора ставити в одну лінійку з наркотичною залежністю. Ні для кого не секрет, що майже кожна людина вирішує свої фінансові проблеми, вдаючись до допомоги банків.

Отже, якщо вже Ви вирішили оформити кредит, то обов’язково дізнайтеся про те, як правильно оформити кредит на вигідних умовах для Вас і з мінімальною переплатою за кредитом. Насамперед, природно, слід з’ясувати, який саме кредит найкраще взяти і в який банк звернутися за кредитуванням.

Кредит буває споживчим, тобто кредит готівкою, кредит цільової (товарний кредит), кредитна карта, автокредит та іпотека. Крім того, кредити поділяються на заставні та беззаставні кредити.

Заставні кредити, як правило, пропонуються банками для великих позик, а якщо ж сума кредиту невелика, кредит можна отримати і без застави.

Для визначення виду кредиту варто врахувати той факт, що ставки за відсотками за беззаставними кредитами набагато вищі, ніж відсотки на кредити, що видаються під заставу майна. Крім того, терміни кредитування також мають різницю. Так, наприклад, кредити готівкою, кредитні картки та товарні кредити видаються максимум на 3-5 (залежить від суми кредиту), а кредити, одержані під заставу цінного майна, можна оформити на строк від 7 до 10 років. Дізнатися детальніше, що вигідніше, кредит готівкою або кредитна карта.

Ну що ж, якщо суму кредиту і вид кредитування Ви для себе вже визначили, прийшов час познайомитися з кредитними пропозиціями різних банків і порівняти всі запропоновані умови.

Для того, щоб підібрати найбільш вигідний кредит, необхідно взяти до уваги всі витрати витрати з оформлення та погашення кредиту. Варто звернути увагу на те, який відсоток стягує банк за розгляд кредитної заявки; при оформленні кредиту під заставу слід з’ясувати, скільки буде коштувати оцінка майна, яке плануєте надати в заставу; уточніть вартість комісії за видачу кредиту; вартість страхування життя і працездатності; також у багатьох банках передбачена комісія за обслуговування і супровід кредиту, включаючи перерахування позикових коштів на рахунок позичальника, уточніть ще й цей момент; дізнайтеся, існує комісія у разі дострокового погашення кредиту і яка його вартість. Прочитайте тут, що таке хороші кредити і кредити погані.

У більшості російських банків у разі відмови позичальника від страховки, може бути запропоновано кредит тільки з підвищеною відсотковою ставкою, отже, тут слід порахувати, що вигідніше виплачувати страховку або підвищений відсоток на кредит.

Важливе значення має також схему гасіння кредиту. Зверніть цьому питанню належну увагу. Існує дві схеми погашення кредиту – аннуентная (виплата кредиту щомісяця однаковими сумами) і диференційовану (коли сума платежів за кожний місяць знижується). Переплата по кредиту при аннуентной схемою погашення буде набагато вище, ніж при диференційованою, хоча на перший погляд може здатися навпаки. Отже, вигідніше для позичальника вибирати кредитна пропозиція з диференційованими платежами.

Варто також звернути увагу на способи погашення кредиту. Хоча це може здатися незначним моментом при виборі кредиту, але в майбутньому можуть виникнути незручності як у способі оплати, так і в переплати за кредитом, так як не у всіх банках поки ще існує власна мережа терміналів або налагоджено співпрацю з іншими платіжними системи і тому стягуються комісії за виплату кредиту, що може пристойно підвищити підсумкову вартість кредиту.

Ще одне важливе значення при оформленні кредиту відіграє пакет документів, які позичальник може надати. Чим більше буде зібрано документів (довідки про доходи, копія трудової книжки) і т. п., тим вигідніше пропозицію від банків можна отримати. Як правило, найвищий відсоток по кредиту пропонується позичальникам, що надали лише два документи.

При залученні поручителів також процентну ставку за кредитом можна трохи знизити. Не варто упускати і цю можливість і залучити в поручителі когось із близьких.

В кожному разі, ніколи не варто поспішати в оформленні кредиту, не робіть необдуманих дій, уважно вивчіть всі варіанти банківських пропозицій, порахуйте все уважно, зважте ще раз ,дійсно кредит Вам так необхідний, і тільки після цього приймайте рішення оформити кредит.

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт.

 

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.