Як повернути товар, придбаний у кредит

Товарний кредит – один з найпоширеніших способів придбання товару без наявності на купівлю власних коштів. У наші дні в кредит можна придбати практично будь-яку річ. Важко вже знайти магазин, де не було б запропоновано оформити товари в кредит, а тому і купівельна активність знаходиться на високому рівні.
Однак, не варто поспішати підписувати договір споживчого кредитування, не вивчивши уважно його умови. У кредитному договорі має бути чітко описаний порядок розрахунку між банком, продавцем і покупцем (позичальником). Ставтеся серйозно до підписання кредитного документа при оформленні товару в кредит в магазині. Зверніть увагу на всі нюанси. Купуючи товар у кредит, пам’ятайте, що Ви купуєте річ, якої властиво мати приховані дефекти, які можуть виявитися лише через деякий час, будь-яка річ може зламатися дуже скоро. Як будуть вирішуватися питання обміну, повернення і гарантійного обслуговування, якщо товар придбаний в кредит?

Важливо також пам’ятати, що річ, придбана в кредит стане власністю покупця (позичальника) лише після повного погашення кредиту, оформленого на покупку. У деяких випадках, при укладенні кредитного договору на товар обов’язковою умовою може бути оформлення придбаної речі в заставу перед кредитною організацією. У такому випадку покупець (позичальник) не зможе цю річ повернути назад в магазин, продати або подарувати, без згоди на те банку – кредитора.
Якщо виявиться несправність товару, придбаного в кредит, то повернути його в магазин або навіть обміняти буде набагато складніше, ніж якщо б він був куплений за готівкові кошти. Гарантійного ремонту такий товар підлягає, а от оформити повернення буде досить складно, але можна. Якщо недоліки виявлено у відношенні технічно складного товару, то споживач може розірвати договір купівлі-продажу і зажадати повернення сплачених коштів або заміни товару на аналогічний.

Як повернути товар, придбаний у кредит. При розірванні договору купівлі продажу на товар, придбаний у кредит, варто пам’ятати, що тут бере участь ще й кредитна організація, тому зверніть особливу увагу на складання акту повернення. Копія акта обов’язково повинна залишитися у покупця. В акті повинна бути зазначена точна дата повернення сплачених коштів (якщо початковий внесок був сплачений готівкою через касу магазину). У день отримання акта необхідно звернутися в банк, щоб зупинити нарахування процентів за кредитом з того ж дня.

Треба написати в банк заяву про розірвання кредитного договору, з додатком копії акта про повернення товару. Крім того, необхідно взяти в банку виписку про стан заборгованості на поточну дату. Пам’ятайте, що повернення товару не звільняє позичальника від зобов’язань по виплаті відсотків банків за фактичне користування кредитними коштами. Тобто відсотки, нараховані до моменту розірвання кредитного договору платити в будь-якому випадку доведеться. Якщо вже було внесено кілька платежів по кредиту, то банк повинен повернути цю суму клієнту, за вирахуванням відсотків. Повернення товару та розірвання кредитного договору-це абсолютно незалежні операції з абсолютно різними організаціями.

Як повернути товар, придбаний у кредит. Якщо на момент виявлення недоліків товару кредит позичальником вже виплачено в повному обсязі, то процедура повернення товару буде набагато простіше. Для цього потрібно буде взяти в банку виписку про закриття кредитного договору і звернутися в магазин із заявою про повернення товару (розірвання договору купівлі-продажу). Гроші за товар будуть повернені покупцю протягом 15 робочих днів готівковим або безготівковим перерахуванням. При розірванні договору купівлі-продажу продавець не має права зменшити вартість товару або стягувати комісію за повернення коштів.
Якщо ж не вдалося вирішити з магазином або банком питання щодо повернення несправного товару, купленого в кредит, клієнт може повернути гроші судовому порядку.

 

Якщо стаття “Як повернути товар, придбаний у кредит” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту SpasFinans.ru Copyright ©.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.