Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Як побудувати вічний бізнес

Як побудувати вічний бізнес

Які особливості компаній, що працюють століттями?
Чому не варто боятися інвестувати в нові напрямки?
Як компанії-довгожителі будують свою фінансову політику?
Майже половина всіх новостворюваних компаній закривається максимум через 10 років. Найвідоміші корпорації працюють набагато довше – в середньому 40 років. Однак у світі є близько 40 підприємств, що існують століттями. Це, наприклад, Daimaru, DuPont, Hudson’s Bay Company, Mitsubishi, Mitsui, Royal Dutch Shell. В чому секрет їх «вічного життя»? Арі де Гиус, віце-президент корпорації Royal Dutch Shell, проаналізувавши 27 компаній-довгожителів, виявив чотири ключові чинники.
Чутливість до навколишнього середовища
Підприємства-довгожителі постійно вивчають навколишній світ і пристосовуються до його умов. В результаті – своєчасно реагують на будь-які зміни.
Наприклад, жодна з цих компаній не стикалася з невдачами, коли висихав природний ресурс, на якому вона заробляла. Більш того, багато з них з часом розлучалися з початковим бізнесом.
Але як передбачати зміни? У корпорації Royal Dutch Shell, наприклад, для цього було створено підрозділ сценарного планування. Його ядро склали творчі працівники. Вони розробляли сценарії майбутнього, концентруючись на нафтовій галузі, в якій працює компанія. Тільки такий підхід дає керівництву можливість побачити взаємозв’язок між глобальними тенденціями і варіантами розвитку бізнесу. Для цього треба розмовляти з людьми, з якими Ви не згодні, а також читати літературу за темами, які мають мало спільного з Вашими безпосередніми діловими інтересами (від журналів по проектуванню до молодіжних видань).
Терпимість і децентралізація
Компанії, які стежать за змінами та тенденціями, обов’язково відкривають додаткові напрямки діяльності. Як правило, на початковому етапі це відбувається на шкоду негайної вигоди. Однак такий підхід підвищує шанси бізнесу на виживання протягом кількох поколінь. Наведу такий приклад.
Компанія Procter & Gamble, яка відкрилася у США в 1837 році, починала як скромний виробник свічок і мила. Однак готовність освоювати нові напрямки роботи дозволила цій фірмі не тільки пережити фінансові, економічні та політичні катаклізми середини ХІХ століття, але і стати однією з передових компаній. Саме вона почала випускати перше плаваюче мило, налагодила серійне виробництво синтетичних пральних порошків і розробила формулу зубної пасти з фтором. Інший приклад – компанія Bosch, заснована в 1886 році і спочатку називалася Майстерні точної механіки і електротехніки. Перший час фірма спеціалізувалася на виробництві електроустаткування, хоча зрідка виконувала і непрофільні замовлення. Сьогодні Bosch випускає промислове та торгівельне обладнання, запчастини для машин, побутову техніку.
Як тільки менеджмент втрачає сприйнятливість до зовнішніх або внутрішніх змін, бізнес починає розповзатися по швах. Приклад – японська фірма розташовують kongo друкують Gumi, яка більше 1400 років проектувала і будувала культові споруди.
Ситуація, що призвела компанію до краху, була типовою. У 1990-х, у роки стагнації японської економіки, розташовують kongo друкують Gumi активно брала позики через брак замовлень: пожертви і вкладення в будівництво храмів знизилися на 30%. У 2006-му власнику довелося продати бізнес. А адже компенсувати падіння попиту можна було б, вийшовши за межі свого сегмента, наприклад почавши будувати малоповерхові або дерев’яні каркасні будинки.
Єдність і наступність
Співробітники і навіть партнери компаній-довгожителів відчувають себе єдиним організмом, згуртованих спільними цінностями. Досягається це за рахунок наступних умов.
Зв’язок поколінь: керівників підприємств, як правило, висувають з числа співробітників.
Обов’язкове навчання (наприклад, у корпорації Royal Dutch Shell програми розвитку керівників супроводжують їх все життя, а співробітники підрозділів, що працюють в різних країнах, регулярно зустрічаються і обмінюються досвідом).
Мобільність: працівників залучають до виконання різних завдань, за рахунок чого вони накопичують максимальний досвід.
Одним з факторів успіху компаній-довгожителів я б назвав правильний підхід до передачі управління. У другому поколінні виживає 30% сімейних фірм, у третьому – 12%, а в четвертому – лише 3%. І з кризами або змінами на ринку така статистика пов’язана мало. У більшості випадків сімейний бізнес закривається, тому що молодше покоління або не поділяє цінностей і прагнень засновника, або не має потрібних управлінських навичок. Як впоратися з такою проблемою?
1. Організуйте сімейний рада паралельно з радою директорів. У кожного члена сім’ї, навіть якщо він не акціонер, повинна бути можливість отримувати інформацію про хід справ, висловлювати свою думку і вкладати гроші в сімейне підприємство.
2. Системно ведіть «попередній відбір» серед молодшого покоління, щоб Ваше місце зайняв найефективніший і максимально розділяє Ваші погляди член сім’ї, а не самий амбітний.
3. Включіть в раду директорів незалежного члена, близького Вам, головному акціонеру, за віком, поглядами на життя. Його завдання – допомогти Вам підготуватися до передачі управління наступникові, чиє ви2дение може в чомусь не збігатися з Вашим.
4. Готуйте передачу управління непублічно і поступово. Процес може зайняти до двох-трьох років.
5. Готуючи наступника, нагадуйте йому, що професійна репутація Вашої компанії дорівнює репутації сім’ї. По-перше, на відміну від публічної корпорації, де акціонери можуть відправити провинився Генерального Директора у відставку (і навіть добитися тим самим підвищення котирувань), главу сімейної фірми звільнити не вийде за визначенням. По-друге, цінності поколінь природним чином змінюються, але репутація залишається і капіталізується, забезпечуючи можливість продовжувати бізнес.
Консерватизм у фінансуванні
Ще одна умова, без якого не побудувати бізнес на століття, – це ощадливість і обережність в розпорядженні капіталом. Компанії-довгожителі прагнуть мати достатньо вільних грошей, щоб забезпечити собі гнучкість і незалежність. По-справжньому успішні підприємства уникають боргів. Звичайно, на початковому етапі не обійтися без позик. Однак рости за рахунок кредитів небезпечно. Настане момент, коли доведеться працювати тільки на виплату боргу. Так, компанія Hewlett-Packard, відмовившись від довгострокових позик, зуміла знайти внутрішні резерви для забезпечення 20-відсоткового річного зростання. Це, крім іншого, дозволило фірмі виховати цілий ряд неймовірно дисциплінованих керівників, що вміють бути такими ж ефективними, ощадливими, як менеджери невеликих, обмежених у коштах підприємств.
Свій бізнес я заснував в 1987 році і протягом 20 років керував ним в якості Генерального Директора. Зараз управління передав синові, а сам очолюю раду директорів. Спираючись на свій досвід, можу стверджувати, що довговічність, успішність і стабільність бізнесу – принаймні в України – залежать від чинників двох категорій. До першої належать ті, на які підприємець вплинути не в силах (стан економіки, політична ситуація в країні, форс-мажори). До другої, відповідно, – фактори, на які можна впливати. Ось вони.
1. Бізнес-модель. По-перше, її потрібно правильно вибрати. На мій погляд, компанія повинна робити те, що вона вміє краще за всіх. По-друге, бізнес-модель слід постійно змінювати в залежності від подій в країні, Вашому місті, галузі. Так, сьогодні класична схема «командуй і контролюй» менш ефективна. Найбільш дієва система управління, що передбачає чітке розмежування обов’язків менеджменту і ради директорів.
2. Конкурентоспроможність та імідж. Якщо Ви придумали і втілили в життя проект, в основі якого унікальна ідея, будьте готові, що через деякий час конкуренти запропонують аналоги. Тому треба постійно вдосконалювати якість продукту (не на шкоду доступності за ціною). І звичайно, не можна допускати навіть найменшої помилки, здатної позначитися на репутації. Імідж створюється роками, а впасти може за один день.
3. Відносини між власниками і менеджментом. Завдання власника – створити команду однодумців і високопрофесійних фахівців. Тому не радив би запрошувати людей, грунтуючись тільки на особистому знайомстві або рекомендаціях друзів. З іншого боку, деякі власники прагнуть контролювати менеджерів, в результаті чого ті стають безініціативними. Уникайте такого контролю – не бійтеся делегувати повноваження підлеглим: це навчить управлінців приймати зважені, правильні рішення.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!