Home / Поради / Де краще взяти кредит готівкою

Де краще взяти кредит готівкою

Видача кредитів фізичним особам

Видача кредитів фізичним особам супроводжується вивченням фінансового стану позичальника, його кредитної історії, сімейного стану, досвіду роботи, віку. Шанси на отримання кредиту тим вище, чим нижче кредитні ризики банку. Для вивчення і розрахунку можливих для банку кредитних ризиків, проводиться перевірка – андеррайтинг інформації, наданої позичальником.

Кредитні ризики

Всі можливі кредитні ризики класифікуються по їх ступеня – низька, середня і висока. До кредитів з найвищим ступенем ризику відносяться споживчі кредити, товарні кредити та нецільові кредити, які не підтверджуються їх забезпеченістю. Як правило, таке кредитування практикується безпосередньо в торгових точках – магазинах, супермаркетах, гіпермаркетах. Кредити на покупку автомобіля, на отримання освіти, на відпочинок відносяться до кредитів середнього ступеня ризику, так як мають невеликий кредитний ризик.

Кредити на покупку нерухомості

Найбільш надійні, з погляду ступеня ризику, вважаються кредити на покупку нерухомості або іпотечне кредитування. Тому шанси на отримання кредиту на купівлю квартири набагато вище в порівнянні з іншими видами позики. Тим не менш, певний ризик завжди є, навіть при самому надійному кредитуванні. Процентна ставка за кредитами формується в прямій залежності від ступеня ризику банку, тому найбільші переплати спостерігаються за кредитами з високим ступенем ризику. Виходячи з кредитної політики банку, йде орієнтація на видачу кредитів з тієї чи іншої степом ризику. Одні банки задовольняються видачею кредитів з низьким ступенем ризику, інші вважають більш вигідним рішенням надання дорогих кредитів з високим ступенем ризику.

Шанси на отримання кредиту

Щоб збільшити свої шанси на отримання кредиту, позичальник повинен відповідати встановленим банком умов і вимог, які спрямовані на зниження ризику при розгляді банком кредитної заявки. Подання клієнтом заявки в банк на отримання кредиту ще не є гарантією його отримання. Тому позичальник повинен потурбуватися про збільшення своїх шансів на отримання кредиту самостійно. Для цього слід детально ознайомитися з вимогами та умовами банку (параметри віку, необхідний стаж роботи, розмір доходу тощо) і тільки тоді приступати до збору необхідного пакету документів.

Надана позичальником інформація та пакет документів проходять перевірку в декілька етапів. При цьому банк перевіряє повноту і відповідність вимогам, що пред’являються наданих документів, достовірність даних цих документів. Після проведення аналізу фінансового стану потенційного позичальника і визначення його платоспроможності, перевірку позичальника проводить банківська служба безпеки. Вивчаються стоп-фактори, а також наявність кримінальної та адміністративної відповідальності, аналіз кредитної історії позичальника і т. д. В кредитній історії накопичується інформація про всі попередні кредити, які оформлялися і погашалися позичальником протягом свого життя. Збільшення шансів на отримання кредиту залежить від позитивної кредитної історії, яка свідчить про відсутність прострочень по платежах, порушення строків сплати, і повному виконанні зобов’язань перед банком.

Стабільний фінансовий стан

Крім передбачених банком документів, позичальник може подати додаткові документи, що підтверджують стабільний фінансовий стан і платоспроможність. Можна уявити документи з кредитної історії інших банків, що підтверджують дисциплінованість позичальника, а також відомості про наявність різного майна у власності позичальника. У зв’язку з отриманням такої додаткової інформації шанси на отримання кредиту можуть значно підвищитися.

У разі подачі заявки на кредит, що надається інформація повинна бути в обов’язковому порядку повної і достовірної. При неправильному відображенні інформації в анкеті, надання завідомо неправдивої інформації або її приховування, спрямованої на обман банку, у видачі кредиту буде відмовлено.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.