Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Як переконати працівників у необхідності змін

Як переконати працівників у необхідності змін

Як генеральний директор заводу «Электромет» перетворює незгодних працівників в лобістів своїх ідей.
В одній торговій компанії досліджували, як співробітники реагують на зміни. Думки працівників розподілилися так: 5% персоналу добре сприйняли зміни; 5% відреагували негативно, однак з’ясувалося, що відповідали вболівали за справу, і якщо критикували намічені заходи, то справедливо; 90% не зайняли певної позиції.
Реально чинить опір нововведенням невелика частина співробітників – і їх треба вислухати, так як вони дійсно бачать проблеми. Більшість же не проти змін, їх треба лише підштовхнути до правильного рішення. У цій статті керівники підприємств діляться досвідом, як їм вдалося перетворити незадоволених співробітників в своїх союзників.
Мотивація персоналу в салоні краси
Типові причини опору персоналу змінам
Досвід практика
Підведіть робітників до думки, що зміни – це їх ідея
Максим Авербух Генеральний Директор та співвласник компанії «Электромет», Москва
Причина опору: співробітники вирішили, що начальство сумнівається в їх професіоналізмі. Кілька років тому ми вирішили запровадити систему збору та обліку раціоналізаторських пропозицій робітників на нашому підприємстві. Продумали, як будемо заохочувати новаторів: вирішили виплачувати преміальні за ідею (невеликі) і, головне, за реалізацію пропозиції. Запустили систему нормально, але коли я, абсолютно впевнений, що тепер вона буде працювати сама, перестав приділяти цій проблемі увагу, все встало. Винуватцями виявилися начальники цехів та майстри. Ніхто толком так і не зміг сформулювати, що ж їм не подобається, але основний посил був такий: «Ми що, не знаємо свою роботу? Чому робітники підказують нам, що робити?». Іншими словами, люди сприйняли ініціативу як применшення їх кваліфікації.
Рішення. Можна було вжити владу, але ми вчинили інакше. Протягом року нічого не робили – питання забувся. А потім обережно заронили в голови, начальників цехів та майстрів думка, яку вони пізніше видали за свою. На одній з нарад з начальниками цехів, обговорюючи питання, пов’язані з лінією порошкового фарбування, я припустив: «А може, робітники знають свою ділянку виробництва краще нас і зможуть знайти оптимальне рішення проблеми?». Це спрацювало: через якийсь час від робочих почали надходити пропозиції, за які вони були готові битися. Результат не змусив себе чекати: власні ідеї людина реалізує краще, чим нав’язані зверху.
Досвід практика
Розкажіть співробітникам, у чому полягає їх особиста вигода
Іван Кузнєцов Генеральний Директор заводу «Друге дихання», Санкт-Петербург
Зазвичай співробітник опирається змінам, якщо не розуміє, для чого вони. Це проблема керівника, який часом не здатен пояснити, в чому користь для співробітника намічених змін і яку вигоду від них він отримає. Всі нововведення в компанії я впроваджую тільки після пояснення, навіщо вони потрібні, що зміниться на краще для компанії і для кожного співробітника. Влада намагаюся не застосовувати: як тільки співробітники осозна2ют особисту вигоду, всі нововведення приймаються легко і безконфліктно.
Причина опору: нові правила працівникам невигідні. До недавнього часу водії, які займаються доставкою продукції, їхали додому на службових машинах, так як поряд з підприємством не було стоянки. Крім того, на АЗС вони розплачувалися готівкою і потім здавали чеки в бухгалтерію. Все це створювало великі неудоб-ства, і ми вирішили навести порядок. Знайшли місце для стоянки і ввели картки для оплати бензину. Однак водії стали скаржитися, що тепер витрачають зайвий час на дорогу і все їм незручно.
Рішення. Я зібрав шоферів і вислухав, чим вони незадоволені. А потім пояснив вигоду від нововведень. По-перше, автомобіль залишається на охоронюваній стоянці, що знімає з водія особисту відповідальність за його збереження (до цього кілька машин було пошкоджено у дворах, і збиток оплачував шофер). По-друге, паливні картки позбавили від зайвих паперів і дали можливість відстежувати, хто скільки витрачає бензину. В результаті витрати знизилися, і частина зекономлених коштів ми стали виплачувати водіям за підсумками місяця. По-третє, я уточнив, що шофери отримують преміальні за доставку продукції; відповідно, чим більше вони зосереджені на основній роботі, тим більше премія. Після цього всі погодилися, що зміни необхідні.
Так само я вчинив, коли вводив нічні зміни в молочному цеху. Зібрав всіх співробітників і пояснив плюси роботи вночі. Перший аргумент: виконуються обов’язки тільки по цеху – не треба приймати молоко і відвантажувати продукцію на склад. Іншими словами, в цілому нічна зміна значно менш завантажена, ніж денна, а ставка оплати трохи більше. Другий аргумент: нічні зміни збільшують вироблення та асортимент підприємства (я уточнив, як саме виграє від цього компанія і кожен працівник). Після спілкування половина співробітників підняли руки і погодилися працювати вночі.
Досвід практика
Поставте біля керма людей, яких поважають незадоволені співробітники
Ігор Островський Старший партнер компанії «КСК груп», Москва
Причина опору: штрафи за невиконання плану продажів. Одного разу я працював з компанією, в якій зупинилися продажу. Основна причина – менеджери опинилися в зоні комфорту». Ми запропонували ввести новий план по продажах, а також величезні штрафи – до третини від заробленого – при невиконанні плану. Співробітники сказали, що виконати такий план неможливо, і назвали запропоновані заходи маячнею. А потім натякнули, що кваліфіковані кадри і хороші продавці потрібні скрізь. Персонал розділився на два табори, які давно працюють співробітники стали збиратися невеликими групами і відкрито висловлюватися проти нової політики.
Рішення. Ми трохи змінили розстановку кадрів, і біля керма виявилися керівники, які користувалися авторитетом у менеджерів по продажах. До того часу серед молодих співробітників виявився лідер продажів. Йому запропонували в приклад всім виконати новий план, але попередили, що в разі невдачі він втратить 1/3 доходу. А в якості бонусу пообіцяли сформувати новий відділ продажів і призначити цього менеджера начальником. Із завданням він впорався, та ще й залучив на свою сторону більшу частину незадоволених. Крім того, ми сказали протестувальникам, що, якщо вони продовжать підривати дисципліну, підуть звільнення. Для підтримки командного духу ввели регулярні наради, на яких розбиралися результати. Успішні менеджери ділилися на цих нарадах досвідом укладання угод, і всі присутні їм аплодували. А відділ маркетингу став розсилати по внутрішній електронній пошті фотографії усміхнених лідерів і їх інтерв’ю на тему «Як я домігся успіху».
Досвід практика
Оплатіть навчання
Андрій Самохін Генеральний Директор і управляючий партнер юридичного бюро «Правовий партнер», Москва
Причина опору: необхідність вчитися чомусь новому. Я володію і керую фірмою більше 10 років. Спочатку у нас було три напрямки: юридична, бухгалтерське і напрямок корпоративного права; при цьому юристи могли брати будь-які справи (незалежно від напрямку). До кризи 2008-2009 років такий підхід був виправданий, але з урахуванням нових потреб ринку структуру довелося поміняти. Ми розділили компанію на відділи по юридичним напрямами. Багато співробітники це не схвалили, стали говорити, що у них виробилися певні навички, накопичився досвід і що вони не хочуть вивчати нові сфери. Була і ще одна причина невдоволення: раніше всі працювали разом, спілкувалися на рівних, а тепер все змінилося – хтось пішов на підвищення-став керівником), когось перевели в інший відділ.
Рішення. По-перше, ми оплатили навчання всіх, хто був готовий освоювати нові напрямки діяльності. По-друге, забезпечили всім бажаючим вступ до Асоціації юристів України і деякі інші значущі для них громадські об’єднання. Зарплату вирішили розділити на чотири частини (таке ділення дало змогу орієнтувати працівників на рішення PR-завдань компанії):
• оклад;
• премія за вивчення законодавства і складання оглядів, а також за статті для профільних журналів і внутрішньої бази даних;
• бонус за діяльну участь у всіх профільних заходи (конференції, семінари тощо);
• відсоток від угод.
Дайте зрозуміти співробітникам, що навіть вимушені зміни Ви будете проводити з урахуванням їх інтересів; інакше лояльність вони все одно втратять.
Експертна думка
Збори по впровадженню змін: п’ять кроків
Роман Шляпкин Керуючий партнер компанії Framex, Москва
Кожен з п’яти етапів, про які йде мова, готує працівників до змін. Бажано, щоб дотримувалася строга послідовність кроків, інакше Ви можете не отримати належного ефекту.
Розглянемо, як провести таке зібрання на прикладі відділу продажів, в якому назріли зміни-за пасивності менеджерів.
Крок 1. Опишіть ситуацію. Наприклад: «Показники падають, тому що змінилася ситуація на ринку. Раніше клієнти йшли до нас самі, а тепер їх треба залучати. З’явилося багато конкурентів».
Крок 2. Позначте, що потрібно змінювати. «Кожен з вас сидить і чекає, коли до нього прийде клієнт. Ви всі професіонали і добре знаєте свою справу, однак обсяг продажів не дозволяє вийти навіть на рівень окупності компанії».
Крок 3. Змалюйте, що станеться, якщо Ви не будете нічого міняти. «Може статися так, що компанія не отримає прибуток і нам не буде з чого виплачувати бонуси за підсумками року. Так, поки у нас ще сильне становище, але з такими темпами роботи через півроку ми втратимо позиції на ринку».
Крок 4. Запропонуйте нові способи роботи. «Ваше завдання – зайнятися активними продажами. Ви повинні протягом місяця розробити план дій по залученню нових клієнтів власними силами, а не силами центрального офісу і не за рахунок маркетингових заходів».
Крок 5. Опишіть позитивні наслідки змін. «Якщо почнемо активно залучати клієнтів, то підвищимо рівень продажів на скільки-то. Завдяки цьому, по-перше, ви отримаєте бонуси, по-друге, наше підприємство знову стане лідером ринку, що дасть нам додаткові доходи. І нарешті, ви завжди зможете вказати у своїх резюме, що працювали в компанії номер один».

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!