Як отримати підвищення? Читайте 5 порад від HR-директора Google, Ласло Боки:

1. Постійно збирайте зворотний зв’язок
Знаєте, хто в курсі, що вам потрібно для підвищення? Це та людина, у чиїй владі підвищити вас. Питайте свого шефа, що саме вам потрібно продемонструвати, щоб домогтися підвищення. Попросіть дати вам пораду, як вийти на новий рівень. Зробіть усе точно — і поговоріть з ним знову.
Але при цьому не треба бути набридливим. Вставляйте ці питання так, щоб вони були природною частиною вашої спільної роботи, задавайте їх по ходу звичайного спілкування. Наприклад, після наради запитуйте: «Як пройшло? Що варто було зробити по-іншому?» Кожні півроку запитуйте: «Які навички мені варто розвивати? Як я можу довести, що я росту над собою, що моя робота має значення для компанії?»
Такі питання допомагають вам зрозуміти, на якому етапі і куди рухаєтесь. Якщо вас не підвищують, ви можете звернути увагу шефа на це: «Я зробив все, що ви вважали за потрібне». Це не дуже приємна розмова — ні для вас, ні для керівника, — але іноді це єдиний спосіб з’ясувати, чому пройшло п’ять років, а ви так і не просунулися по службі. (І зверніть увагу на пункт 5 нижче!)
Просіть зворотний зв’язок і у колег. Після наради або завершення проекту цікавтеся: «Що вийшло добре? Що можна було б зробити краще?» Це дуже прості запитання, але ви здивуєтеся, наскільки серйозну зворотний зв’язок можна отримати, якщо просити про це і демонструвати готовність працювати над собою.
2. Вирішуйте проблеми вашого шефа
З’ясуйте головні проблеми, з якими стикається ваш начальник, і розв’яжіть їх. Здається очевидним. Але ось, наприклад, чи працювали ви сьогодні над самою серйозною для вашого шефа проблемою?
Я прийшов на першу особисту зустріч з CEO Google Еріком Шмідтом, тримаючи в голові грандіозні ідеї про те, які програми ми можемо розробити для управління кар’єрою та для допомоги в розвитку топ-менеджерів. Але Еріку було не дуже цікаво слухати мої стратегічні концепції. У нього накопичився ряд більш гострих питань.
З 2004 по 2005 рік штат співробітників Google практично подвоївся (з 3 тисяч чоловік до 5 700). І Ерік знав, що за наступний рік штат знову подвоїться, до 10 700 осіб. Ми наймали по п’ятдесят чоловік у тиждень, а тепер нам потрібно було наймати майже сто чоловік в тиждень, не втрачаючи в якості. Це була головна проблема.
Я допустив типову помилку непрофесіонала. Моя команда повинна була вирішити найболючіше для Google питання, перш ніж закидати Еріка езотеричними ідеями. Я зрозумів, що працювати над кльовими, футуристичними проектами — це привілей, яку треба заслужити.
3. Думайте на три кроки вперед
Ніхто з нас не знає, де ми будемо працювати через 5, 10, 20 років. Так що потрібно виробляти навички, які допоможуть вам заслужити не тільки поточне підвищення, але і інші, нові позиції. Використовуйте нинішню роботу як тренування для наступної роботи. Особливо якщо вам здається, що зараз ви застрягли, стоїте на місці.
Інакше кажучи, важливо щодня створювати для себе нові можливості. Більшості з нас доведеться працювати як мінімум 40 років, і не кожен ваш крок повинен приносити негайний результат. Не бійтеся зробити крок в сторону, інвестувати в себе.
До того ж, коли прийде час поборотися за вашу наступну роботу, різноманітність досвіду дуже навіть допоможе. Якщо ви зараз працюєте офіціантом (як я), але сподіваєтеся в майбутньому керувати рестораном, проведіть якийсь час за барною стійкою чи навіть на кухні.
Ми в Google створили незвичайний HR-відділ, керуючись принципом «три третини»: не більше третини людей — це колишні співробітники HR-відділів в інших компаніях; третина — це колишні консультанти; і ще третина — серйозні аналітики, що мають як мінімум диплом магістра в якоїсь аналітичної області, будь то організаційна психологія або фізика.
Так ми створили досить різноманітний набір навичок. HR-фахівці допомагають нам побачити якісь схеми в роботі людей та організацій і вплинути на них, консультанти зміцнюють наше розуміння бізнесу і вчать вирішувати проблеми, а аналітики підвищують якість нашої роботи.
Так що не бійтеся зробити крок в сторону від загальноприйнятого шляху. Це буде виділяти вас і принесе вам більш цікаві можливості.
4. Просіть про підвищення
Жінки в середньому чекають довше, ніж чоловіки, перш ніж просити шефа про підвищення. Ми в Google дозволяємо розробникам висувати свою кандидатуру на підвищення. Кілька років тому ми помітили, що жінки пропонують себе рідше, ніж чоловіки, але коли вони все-таки висувають себе, вони виявляються більш успішні.
Це напевно звучить знайомо. Те ж саме відбувається в шкільних та університетських аудиторіях: хлопчики частіше піднімають руку і намагаються відповісти на будь-яке питання, дівчатка хочуть бути абсолютно впевненими, хоча на ділі вони знають правильну відповідь не рідше хлопчиків, а то й частіше.
Тому тепер ми спеціально посилаємо жінкам нагадування, щоб вони не забували номінувати себе. І тепер розрив між чоловіками і жінками за кількістю підвищень зник. Так що хто б не брав кадрові рішення у вашій компанії — ваш начальник або якийсь комітет, — не забувайте піднімати руку.
5. Будьте реалістичні
Якщо єдиний спосіб домогтися підвищення — отримати посаду вашого шефа, а він нікуди йти не збирається, вам доведеться рухатися далі. Якщо вас постійно засовують у кут і ви не можете з цим впоратися або побороти це, рухайтеся далі. І якщо вам тричі сказали «ні», хоча в глибині душі ви розумієте, що заслужили на підвищення, не тягніть час — рухайтесь далі.
Одна із складових успіху — це правильний вибір гри, в яку ви граєте. Якщо ваш поточний план не працює, якщо в цій компанії у вас не виходить, змініть пластинку і йдіть туди, де ви реально можете перемогти. Працюйте там, де вас будуть цінувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.