Home / Картки / Як не вийти за межі пільгового періоду

Як не вийти за межі пільгового періоду

Как не выйти за рамки льготного периода

Як не вийти за межі пільгового періоду

Пільговий період для більшості власників кредитних карт давно став улюбленим фінансовим інструментом, що дає змогу користуватися кредитом по своїй карті практично на безкоштовній основі. Поширюється пільговий період(який можна називати ще грейс періодом) не на всі операції з кредиткою. Перевага операцій, пов’язаних з оплатою послуг і товарів кредитною карткою, включаючи і проведені через інтернет, у тому числі і оплата комунальних платежів за допомогою кредитки. Практично зі стовідсотковою ймовірністю можна говорити про те, що не буде поширюватися пільговий період на такі дії, як зняття готівки через банкомати або касу, переклади з карткового рахунку кредитки на будь-які електронні гаманці різних платіжних систем, переклади на будь-які інші рахунки, оплата послуг онлайн-казино, гральних домів, платна реєстрація в одній з онлайн-ігор, і тому подібні операції.

Існуюча послуга може бути корисною з точки зору прибутковості та зручності як банкам, так і їх клієнтам. Банківські організації розраховують, що у позичальника не вийде, або навіть він не захоче вчасно погасити виниклу заборгованість по картці. В результаті цього відсотки нараховуватися вже з моменту, коли виник борг, і це ще не враховуючи штрафні санкції, обов’язково впливають на зростаючу суму боргу у разі несвоєчасного надходження в банк мінімального щомісячного платежу по картковому кредиту. При цьому грамотне ставлення і правильний підхід до можливостей пільгового періоду дозволяє з легкістю користуватися грошима банку практично безкоштовно, в той час як ваші власні засоби можуть приносити вам в цей час ще й додатковий дохід з допомогою одного з банківських вкладів.

Важливо розуміти, що розрахунок пільгового періоду в різних, видають кредитні картки організаціях, здійснюється різними методами. В основному банки ділять пільговий період на дві основні частини. Це 30 днів, один з яких і купується що-небудь у кредит за допомогою картки, і ще 20-25 (або в деяких випадках) днів, наступних за ними,коли потрібно погасити заборгованість без необхідності платити відсоток по кредиту. Разом досягати пільговий період може в підсумку 50-55 (рідко більше) днів, в залежності від того, коли саме була здійснена покупка.

Метод перший. Календарний місяць плюс

Саме ця схема розрахунку періоду грейс найпоширеніша. Якщо виходити з неї, то пільговий період буде дорівнювати числу днів, що залишилися до завершення конкретного календарного місяця, до яких необхідно додати ще 20 або 25 діб місяця, наступного за ним. Як можна легко порахувати, пільговий період не може бути менше 20(25) днів, а максимальний і складе якраз 50(55) днів. Наприклад, ви купили щось, розрахувавшись кредиткою, першого травня. Першого червня вам надійде щомісячна виписка з вашої карти із зазначенням цієї суми, і 25 червня пільговий період дією 55 днів вже закінчиться.

Якщо до 25 червня заборгованість не була погашена, то саме в цей день банк і додасть до вашого боргу відсотки за весь термін користування картковим позикою. За умови, що покупка коштувала 20 тисяч грнлів, а процентна ставка по карті – 25 відсотків річних, відсотки за вказаний період складуть 752 грнля.

Метод другий. Розрахунковий період плюс

У ряді банків розрахунковий період не може бути прив’язаний до календарному місяцю. Відстежувати дату початку пільгового періоду простіше всього за отриманими випискам. Саме в них зазначені всі проведені за звітний період операції, можливі заборгованості для даного періоду. А тривалість можливого пільгового періоду залежатиме вже від того, за скільки днів до отримання виписки ви здійснили оплату покупки кредиткою. Наприклад, виписку ви отримуєте щомісяця 5 числа. Купівля – 1 травня, отримана виписка – 5 травня, тривалість пільгового періоду – з 1 травня по 25 травня.

Метод третій. Календарний місяць плюс наступний

Якщо банк застосовує таку схему, то тривалість пільгового періоду може досягти вже 60 днів. І якщо протягом першого місяця ви витрачаєте гроші завдяки кредитці, то вже протягом наступного просто зобов’язані всю заборгованість, що виникла погасити. Тонкість такого методу розрахунку в тому, що при непогашений борг за попередній місяць, користуватися пільговим періодом місяця подальшому ви вже не зможете. Приміром, протягом травня ви здійснювали покупки, витративши в цілому зі свого карткового кредитного рахунку 15 тисяч грнлів. Пільговий період діє з 1 травня до 30 червня, саме цей термін вам дано для гасіння боргу. Якщо на додаток до цих витрат ви витратили ще 5 тисяч у червні, то, на жаль, вже на цю суму грейс період поширюватися не буде. Час нової пільги настане тільки в липні. Так що крім боргу в 20 тисяч грнлів (15 тисяч, витрачених у травні і 5 тисяч уже в червні), вам доведеться заплатити ще й відсотки за користування в червні п’ятьма тисячами кредитних коштів банку.

Метод четвертий. Відлік від дати першої покупки

І в цьому випадку бажаний пільговий період також буде поділений на дві частини. Складаючи в середньому 50 днів загалом, період умовно ділиться на 30 днів розрахункового періоду і 20 – платіжного. Єдина відмінність – початок відліку пільгового періоду діє саме з дня вчинення будь-якої покупки за допомогою кредитки. Наприклад, з 16 травня по 16 червня ви здійснили кілька покупок, загальна сума яких склала все ті ж 20 тисяч. Пільговий період, розпочавшись 16 травня, завершиться 20 червня. Щоб відсотки по кредиту не нараховувалися, до 20 червня потрібно погасити виник борг повністю.

Метод п’ятий. Фіксація пільгового періоду

При використанні цього методу розрахунку пільговий період для кожної із зроблених покупок буде встановлено (зафіксовано) окремо. Особливістю такого методу можна вважати тривалість грейс періоду, рідко перевищує термін в 30 днів. Найчастіше ця схема застосовна для карт з не дуже великим кредитним лімітом. Наприклад, 1 травня ви витратили в супермаркеті 4 тисячі грнлів на покупку продуктів. Пільговий період по даній купівлі триватиме з 1 і по 30 травня. 5 травня ви тієї ж кредиткою розрахувалися за подарунок вартістю 7 тисяч грнлів. Пільговий період по конкретній даної заборгованості триватиме з 5 травня по 4 червня.

Поради власникам кредитних карт з пільговим періодом

Ніколи не забувайте, що пільговий період може приносити не тільки користь. Це метод, що може не тільки допомагати вам, але і приносити при неправильному використанні значний матеріальний збиток. Тільки ретельне вивчення кожного пункту кредитного договору допоможе вам зрозуміти, як заробити з допомогою пільгового періоду. Уточніть заздалегідь, який саме метод відліку грейс періоду застосовується у вашому випадку. Завжди будьте гранично уважні, вчасно, а краще трохи заздалегідь погашаючи борг по своїй кредитній карті. Враховуйте, що мінімальний платіж може не дозволити уникнути нарахування відсотків. Найкраще погашати заборгованість, що виникла повністю з найближчого надходження в бюджет будь-яких доходів. Уважно відстежуйте дати рахунків-виписок, намагаючись відраховувати належні пільгові дні саме від них, не прив’язуючись до дат скоєних по карті операцій, за винятком тих випадків, коли пільговий період і термін його дії як раз і залежить саме від дня покупки. У цьому випадку фіксуйте дати покупок, щоб укластися у відведений банком строк. Іноді допомагає нагадування на телефоні або іншому носієві про крайню дату погашення. Щоб гарантовано уникнути сплати нарахованих відсотків за недоплачені за кредитом гроші, стоїть перед платежем з’ясувати точну суму боргу у працівника банку. Пам’ятайте, що незалежно від тривалості пільгового терміну погашення, мінімальний платіж вноситься щомісяця.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.