Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Як не платити податки? Законні методи.

Як не платити податки? Законні методи.

Як можна економити на платежах у бюджет, і не порушувати закон? Звичайно, дуже просто, зовсім не платити податки: достатньо припинити продаж товарів, спорудження будинків, обслуговування клієнтів. Засмучує одне, що при такому підході і відповідний дохід – ніякої. Якщо без жартів, то зниження податкового тягаря (як гарно висловлюються економісти) потрібно брати в оборот докладно, і навмання цю проблему не вирішити.
Найбільш радикальним способом економії на податках, є приховування прибутків від держави. Вигода буде забезпечена, але не надовго. Такий нахабний підхід до податків призведе до прискіпливої уваги контролюючих органів.
І все ж, у України створюється багато компаній, які живуть 5-6 місяців, а потім зникають без сплати податків. В основному, вони проводять операції, пов’язані з зовнішньою торгівлею або переведення в готівку грошових коштів. Податкові органи дуже недолюблюють подібні фірми. Однак доказ злого умислу в діях господаря фірми-одноденки (навіть у випадку його упіймання) – справа непроста. І навіть офіційне закриття кинутої фірми до останнього часу було досить складно. Планомірна ліквідація багатьох «мертвих» фірм державою почалася тільки в поточному році. Та є однією з пріоритетних завдань проводиться в даний час перереєстрації підприємств. Слід нагадати, що за ухилення від сплати податків у великому розмірі передбачена кримінальна відповідальність.
Щодо законних прийомів економії на податках, тут також не варто плекати ілюзій: не існує такого консультанта, який навіть самим витонченим чином витлумачивши закон, порадив би, як заплатити двісті грнлів замість двохсот тисяч. Процес, пов’язаний з мінімізацією податкових виплат, ґрунтується на принципі «копійка грнль береже». Тут використовували пільгу, там регресивну шкалу оподаткування і т. п. В результаті на виході отримуємо дещо меншу суму податків, при дотриманні законів.
Далі розглянемо найбільш поширені на даний момент способи мінімізації найбільш значущих для бізнесу податків. Перед цим слід обмовитися: універсальні рецепти тут не присутні. Кожна наведена схема схожа гомеопатичного препарату: для кожного «пацієнта» доза підбирається в індивідуальному порядку. Непідтверджені документально і непродумані рухи з податками типу «знайомому допомогло» загрожують самими поганими наслідками.
1. Податкові пільги — як спосіб зменшення податку.
До недавніх пір у малих підприємств була можливість користуватися пільгами, що дозволяють знизити податок на прибуток. Як-то чотирирічні податкові канікули для деяких видів бізнесу. Але такі пільги були скасовані. Пільга, що дозволяє знизити податок на прибуток, на суму, вкладену в розвиток виробництва, теж канула в лету.
Але все ж таки деякі варіанти, що дають можливість економії на цьому податок, залишилися. Буває, що для термінової підживлення фірми за допомогою оборотних коштів, що використовуються активи, отримані від засновників або материнської компанії. Такі вливання, в умовах володіння не менше п’ятдесяти відсотків статутного капіталу підприємства, не буде обкладатися податком на прибуток. Але тут є один нюанс. Засновники можуть виділяти гроші для своєї дочірньої фірми тільки з чистого прибутку. Виходить, що податок з переданих коштів уже сплачено. І тому, відчутного ефекту регулярне використання цього методу не дасть.
2. Витрати і доходи.
Наступні способи зменшення податку на прибуток ґрунтуються на різних варіантах розрахунку оподатковуваного прибутку. Загальновідомо, що вона обчислюється, як різниця між видатками і доходами. Таким чином, зменшення оподатковуваного прибутку можливо двома способами: або зменшенням доходів, або збільшенням витрат.
Підприємці використовують перший спосіб досить часто: стирають пам’ять касового апарату або не пробивають касові чеки, не оприбутковують готівкову виручку, не враховують реалізований товар. Очевидно, що цей шлях мінімізації податків, веде до знайомства з кримінальним кодексом. Тому ми опускаємо його.
Стосовно збільшення видатків, то, застосувавши фантазію, певну суму тут заощадити цілком реально. Дієвих варіанти тут теж два. Один, пов’язаний з трансформацією капітальних видатків на поточні. Так, близькі, по суті, види робіт, викликані переробкою приміщення або будівлі, можна подати, як реконструкцію або ремонт (навіть капітальний). Другий варіант кращий. Тут витрати підприємства будуть порівнянні з витратами поточного періоду і призведуть до негайного зменшення оподатковуваного прибутку. Витрати на реконструкцію, повністю приписуються до вартості реконструйованого об’єкта, і в майбутньому при розрахунку податку на прибуток будуть враховані рівними частками протягом усього періоду служби будівлі, терміном від 30 і більше років. Само собою, зменшити частину податку доцільніше відразу. Крім того, сума реконструкції буде включена до складу активів підприємства, а це збільшує базис з податку на майно.
Наступний приклад з цієї ж теми: торговою фірмою доручається маркетингової компанії проведення аналізу певного сегмента ринку. При укладенні договору тут можливі наступні формулювання: «надання маркетингових послуг» або «проведення маркетингового дослідження». Відмінності, на перший погляд, мінімальні. Проте витрати в першому випадку можна додати до поточних витрат і таким чином зменшити прибуток. У другому варіанті тлумачення договору, коли замовляється «маркетингове дослідження», суму, сплачену за договором, потрібно буде розносити за видатками протягом, щонайменше, декількох кварталів.
Схожого результату можна досягти, купуючи основні фонди за допомогою лізингової угоди, а не договору купівлі-продажу. Платежі по лізингу (на кшталт орендними платежами) включаються у витрати безпосередньо у момент їх вчинення. А при купівлі обладнання або нерухомості традиційним способом, то перенесення понесених вами витрат буде здійснюватися з часом допомогою амортизації – це вже не так вигідно.
Звертаємо увагу, що застосування описаних схем допускається при тлумаченні неоднозначних моментів, але ні в якому разі при підміні документів або фактів.
4. Переведення в готівку грошових коштів.
Є фірми, що йдуть на штучне збільшення витрат. Переважна більшість випадків проведення цієї операції, відповідає фірмам-одноденкам. При укладенні з ними фіктивного договору на виконання робіт, значна частина грошей в підсумку повертається замовнику.
Зрозуміло, що такий спосіб, не зважаючи на його популярність, йде врозріз із законом. Договори, укладені з метою зниження податків і отримання «неврахованих грошей», можуть кваліфікуватися, як удавані угоди. Треба мати на увазі, що податківцям, зазвичай, відомі фірми, які проводять такі операції. Тому, перевірка може розкрити всіх своїх клієнтів і партнерів. Що спричинить санкції з боку контролюючих органів. Санкції тут можливі, як за те, що виконавця за договором в дійсності не існує, так і за списання грошових коштів на витрати (при неправильному оформленні договору, або коли неграмотно сформульований предмет договору).
5. Офшорні зони.
Дає можливість економити на платежах у казну з розрахунку прибутку і реєстрації фірми в офшорних зонах. Відразу обмовимося: застосування даних методів є «вищим пілотажем», оскільки вимагає не тільки серйозного юридичного супроводу, але і великих фінансових витрат. Крім того, по-справжньому ефективно офшори зможуть себе проявити лише при здійсненні зовнішньоекономічних угод. Як це працює?
В офшорних зонах, особливо загрніжних, бізнес приваблює дуже м’який податковий режим. Зареєстровані тут підприємства, які виплачують тільки щорічний фіксований внесок, а не проводять регулярні обов’язкові платежі. Це пояснює, чому вітчизняні компанії, які здійснюють постачання товарів на експорт, дуже часто здійснюють операції з власними дочірніми структурами з офшорних зон. При такому розкладі значна частина надходжень від угоди уникне оподаткування. А російському експортеру тільки залишається зараховувати винагороду, що належить посереднику, до складу власних витрат і тим самим зменшувати оподатковуваний прибуток. Крім того, закордонні офшори не розголошують імена засновників компаній, що працюють у них. Це дає можливість виведення угод між залежними один від одного фірмами з-під цінового контролю. І позбавляє засновників від підвищеного інтересу податкових органів по предмету сплати податку з прибутку.
Стосовно вітчизняних офшорних зон таких, як Калмикія, Республіка Алтай, то надаються ними переваги занадто незначні. Для того щоб скористатися пільговими ставками (які поширюються тільки на місцеві податки), необхідно доводити, що конкретне підприємство працює на ній, а не просто числиться. А це зробити деколи важко.
6. Мінімізуйте ПДВ.
Справляння податку на додану вартість здійснюється з продавцем покупця і розраховується виходячи з обороту. А це означає, що зменшити суму ПДВ, належну зарахуванню до бюджету, вкрай важко і це потребуватиме спотворення або заниження даних про реалізації або послуги. Законність даного підходу також дуже сумнівна…
Не всі товари підлягають оподаткуванню ПДВ. Приміром, від нього звільнені деякі медичні товари, які реалізуються організаціями інвалідів. До того ж більшість продуктів харчування та дитячі товари обкладаються зниженою ставкою ПДВ – 10% 20%. Ознайомитися з переліком пільг можна в статтях 149-164 Податкового кодексу України.
Варіант із законним збільшенням «водного» ПДВ, заслуговує окремої згадки. Щоб зменшити розміри сум, що підлягають сплаті до бюджету (вони є різницею між сумами сплаченими постачальникам і отриманими від покупця). Особливо підкуповує в цьому варіанті, те, що він не являє собою удавані угоди.
Видається це наступним чином. На залучені кошти, неоподатковувані податком (наприклад, позикові або кредит) отримуються або товари, або якесь інше майно, послуги або роботи, а потім ПДВ, який був включений в їх вартість, що вираховується із загальної суми оподаткування, що підлягає сплаті в казну. За умови, що кредит значного розміру, в такому випадку помітно полегшується податкове навантаження підприємства в цілому за рахунок зекономленого ПДВ. Погашати ж позикові кошти (які можуть бути отримані з боку тих же засновників або дружньої фірми на тривалий термін) можна не поспішаючи.
7. Як не платити ПДВ?
Наступний спосіб зменшення ПДВ – це коли фірма звільняється від його сплати на підставі статті 145 НК України. Дане право на отримання такого звільнення матимуть індивідуальні підприємці та організації, які за три місяці, що минули виручили від продажу товарів, надання послуг, виконання робіт, не враховуючи при цьому податок з продажів, суму не більше одного мільйона грнлів. Але при цьому не допускається торгівля підакцизними товарами протягом зазначеного періоду часу. Крім цього, таке звільнення не стосується сум ПДВ, які сплачуються на митниці при здійсненні імпорту.
Для того щоб скористатися правом на звільнення від ПДВ, потрібно особисто принести або надіслати поштою до податкової інспекції папери та письмове повідомлення, які обґрунтовують право на звільнення.
Цими документами є:
— Копія журналу виставлених і отриманих рахунків-фактур;
— виписка з книги продажів;
— виписка з книги обліку витрат, доходів і господарських операцій (щодо індивідуальних підприємців);
— виписка з бухгалтерського балансу (щодо організацій).
Термін надання документів та повідомлення не пізніше 20 числа місяця, з якого ви плануєте використовувати право на звільнення (у разі поштового відправлення – не пізніше 14 числа). Законом передбачено звільнення на термін 12 місяців, після закінчення яких (але не раніше) можна його продовжити або ж відмовитися, надавши аналогічний пакет документів. Дана пільга припиняє поширюватися на платника з моменту перевищення суми виручки зазначеного меж або порушення будь-якої іншої умови. Пільга вважається недійсною з місяця, коли ця подія відбулася. І ПДВ підлягає сплаті за цей місяць в повному обсязі.
8. Довірте майно інвалідам.
Одним з найстаріших російських податків є податок на майно. Він діє без змін на протязі вже декількох років. При цьому порядок сплати та обчислення цього виду податку регулює Податковий Кодекс, а Закон України «ПРО податок на майно підприємств». Розрахунок цього податку проводиться за формулами, зазначеними в інструкції Державної податкової служби від 08.07.95 р. № 33.
Прямих шляхів, що дозволяють заощадити на цьому податок, також два. Перший – шляхом скорочення вартості та кількості стоїть на балансі підприємства майна, та використання наданих законодавством пільг. Насамперед, слід зазначити повне звільнення підприємств від податку на майно, якщо не менше половини його працівників є інваліди. З розрахунку середньооблікової чисельності з урахуванням штатних співробітників, людей зайнятих на основі договорів цивільно-правового характеру, зовнішніх сумісників.
Як правило, фірма, що бажає скористатися цією пільгою, зараховує інвалідів в штат на символічну зарплату. Не виключається домовленість з цього питання з конкретної инвалидской організацією. Удвічі вигідно, коли вийде перевести на баланс пільгового підприємства все наявне майно, використовувати його на підставі договору оренди, т. к. вийде скоротити податок на прибуток за рахунок витрат на орендну плату.
Цікавий і такий варіант: на підставі договорів комісії, торгова компанія реалізує товари, а договору ці укладені зі своїми постачальниками. Оскільки комісіонер не може бути власником товару, то буде знижена середньорічна вартість майна, з якої стягується податок. Для тих, у кого можливе утворення великих товарних запасів подібна економія може стати відчутною підмогою.
Податок із продажів має тимчасовий характер. І ставка по ньому невисока – максимум 5%. Але, тим не менш, представляючи собою оборотний податок, даний вид податку неминучий, а з розрахунку обсягу регламентованих платежів солідних фірм може досягати значних розмірів. Підприємець формально виплачує його не з своєї кишені, а бере з покупця його послуг або товарів, його сума включається до роздрібну ціну. Але в умовах конкуренції навіть подібне неістотна на перший погляд подорожчання, цілком може з’явитися причиною падіння попиту.
Нові правила оплати податку з продажів надали продавцеві більш широкі можливості його зменшення, ніж раніше. У відповідності з податковим законодавством, цим видом податку оподатковуються лише розрахунки з фізичними особами за готівку. І обійти його дуже легко. Елементарний розрахунок безготівковим шляхом (не враховуючи пластикові картки). Так підприємство може відкрити прямо у торговому залі касу для операцій від дружнього банку. Такий розрахунок жодною мірою не ускладнить процес шопінгу, але зможе заощадити до 5% від вартості товару. Хоча схема проста, не кожна фірма може дозволити собі скористатися нею, а лише ті, у яких є свій магазин, що торгує побутовою технікою, автомобілями та іншими дорогими товарами.
Є ще більш екзотичні приклади, як варіант: укладення договору, згідно з яким покупець покладає на продавця придбання для себе якого-небудь конкретного товару. Тут фішка в тому, що виручку за договором є лише комісійна винагорода. Таким чином, продавець звільняється від обкладання податком з продажів суми оптової вартості товару. Так як вона є грошима, передбаченими для виконання побажання покупця.
У такого варіанту є один — єдиний значний недолік: оформлення великої кількості документів. Так як щодо кожної окремої угоди продавець зобов’язаний формувати мало не ціле досьє, метою якого є обґрунтування цільового характеру отриманих грошових коштів.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!