Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Як мотивувати персонал: 24 способу

Як мотивувати персонал: 24 способу

Мотивація персоналу відноситься до числа найголовніших питань керівників і менеджерів по персоналу компаній, які цінують свою репутацію і довіру співробітників. Досить згадати ключову фразу багатьох керівників – кадри вирішують все. Адже успіх компанії в значній мірі залежить від кваліфікації і повної віддачі співробітників у своїй роботі. Для успіху та стабільного розвитку компанії необхідною умовою стає ефективна, грамотно побудована мотивація персоналу. Для ефективної мотивації потрібно для кожного співробітника забезпечити відчуття його важливої ролі в роботі компанії, щоб він був зацікавлений у відповідальній роботі з ентузіазмом на благо своєї організації.
Перед розглядом основних принципів ефективної мотивації персоналу керівникам потрібно виключити з свого мислення поширені стереотипи:
— співробітники не люблять працювати;
— працівникам абсолютно байдужі якість і ефективність їх роботи;
— співробітників ніколи не буде влаштовувати їх зарплата;
— якщо люди всім задоволені у своїй компанії, значить, їх зарплата занадто велика;
— без постійного контролю працівники почнуть ухилятися від своєї роботи.
Керівнику необхідно повірити у своїх працівників, тільки потім можна переходити до розгляду і впровадження різних способів мотивації персоналу.
Грамотно організована мотивація персоналу дозволить досягти зростання ефективності діяльності працівників. Відомо, що висока мотивація сприяє кращої і більш ефективної роботи працівника. Його велика віддача до роботи дозволить досягти кращих результатів, з поліпшенням перспектив для компанії, зміцненням її позицій і підвищенням кількості продажів і доходів.
Розглянемо ефективні способи мотивації персоналу, які по праву можна назвати «вічними».
Способи мотивації персоналу
1. Хваліть своїх співробітників. Похвала є важливою умовою для лояльності співробітників до керівництва і всієї компанії. Начальству не складе якогось праці зайвий раз сказати працівнику «спасибі» за виконану роботу. Наприклад, подяку секретарю за грамотне розклад зустрічей. Просто достатньо сказати «спасибі», щоб в подальшому секретар був зацікавлений справлятися зі своїми функціями ще ефективніше.
2. Звертайтеся до людини по імені. В невеликих компаніях керівники знають своїх співробітників по іменах. Але при постійному збільшенні кількості працівників можуть виникати певні труднощі із запам’ятовуванням імен всіх співробітників. Гендиректор порталу LiveInternet Герман Клименко рекомендує фіксувати імена співробітників в щоденнику, якщо виникають проблеми із запам’ятовуванням всіх. Співробітники працюють у його компанії по 15-20 років – і досвід підтверджує, що нічого не звучить для людини приємніше, ніж його власне ім’я.
3. Надання додаткового відпочинку. Багато керівників можуть підтвердити, наскільки важливим для працівників може виявитися додатковий відпочинок у вигляді надання відгулів, можливості приходити пізніше або йти з роботи раніше. Подібні привілеї пропонуються не завжди і не кожному – треба заслужити таке право. Приміром, редакція журналу «Генеральний директор» дозволяє в п’ятницю раніше піти автору найпопулярнішою за тиждень замітки в Facebook. Подібна мотивація персоналу відмінно зарекомендувала себе на практиці.
4. Вручення пам’ятних подарунків. Широко поширена мотивація персоналу (особливо для працівників виробничих підприємств). Працівникам вручаються грамоти, кубки та інші символічні нагороди. Генеральний Директор компанії «Промислові силові машини» Андрій Медведєв на своєму досвіді переконався, наскільки ефективним може бути такий підхід. Його заводським співробітникам припало до вподоби, таке заохочення стало почесним. Але при цьому подарунки виявилися ефективним способом мотивації не тільки для працівників виробничих підприємств. Також не варто забувати про родинах своїх працівників. Деколи відмінний подарунок дружині працівника виявляється більш ефективною мотивацією, ніж вручення йому самому.
5. Перспективи кар’єрного росту. Досить ефективна мотивація персоналу, як стверджують самі працівники. Адже перспективи кар’єрного росту здатні надихати і мотивувати на досягнення відмінних результатів у роботі, сприяючи успіху компанії. Працівник розуміє, що у нього є шанси досягти нових позицій і перспектив у компанії завдяки своїм зусиллям. Зокрема, в практиці компанії «Еконіка» 15% працівників щорічно отримують підвищення. Також багато компаній дотримуються практики, за якої вирощуються свої топ-менеджери з рядових менеджерів.
6. Зрозумілі завдання та критерії оцінки. Третина директорів дотримуються прозорих систем при постановці завдань та контроль отриманих результатів. Зокрема, директор компанії «Корус Консалтинг СНД» Ілля Рубців дотримується таких пріоритетів – складає графік на аркуші форматі A3. Вертикальна вісь такого графіка стає відображенням важливості завдання, горизонтальна свідчить про трудомісткості. Він приклеює на графік стікер з виконаними справами – для наочного відображення пріоритетів.
7. Можливість висловити свою думку і бути почутим. В роботі компанії багато керівників воліють залучати до вирішення глобальних завдань своїх компаній і рядових співробітників. Працівнику важливо відчувати значимість свого внеску в загальний розвиток компанії. Крім мотивації співробітників, такий підхід дозволяє отримати досить корисні ідеї та рекомендації працівників, адже вони багато в чому краще знають принцип роботи компанії, оскільки працюють безпосередньо з клієнтами. Такий підхід допоможе виявляти різні спірні, слабкі сторони в роботі компанії. Зокрема, співзасновник мережі «Тонус-клуб» Ірина Чирва пропонує своїм працівникам самим визначити 3 показники, за якими буде оцінюватися їхня робота. На основі отриманих відповідей змогла сформувати систему оцінки по KPI, впровадивши її в діяльності компанії.
8. Особистий контакт з головою компанії. Важливе значення відводиться особистого контакту з працівниками, з якими керівництво не зобов’язаний зустрічатися за своїм статусом. До такого підходу вдаються багато відомі підприємці, успішні бізнесмени. Приміром, легенда світового бізнесу Річард Бренсон вирішує відповідати на листи своїх співробітників особисто. Гендиректор підприємства ArmstrongMachine надає кожному співробітнику зарплатні чеки особисто, цікавлячись, чи немає проблем. У своїй роботі Стів Джобс запрошував підлеглих на тривалі піші прогулянки, під час яких у нього була можливість обговорити питання, що виникли або проблеми в невимушеній обстановці.
9. Безкоштовний обід. Деякі компанії раз на тиждень організовують безкоштовні обіди. В один із днів для працівників оформляється безкоштовна доставка суші, піци тощо Основне поширення така мотивація персоналу знайшла в роботі IT-компаній.
10. Дошка пошани. Мотивація персоналу передбачає визнання результатів і досягнень співробітника за певний період. Зокрема, Макдоналдс відомий своїми стендами «Кращий працівник місяця», а мережа «Фітнес-центр 100%» називає кращих працівників по внутрішньому радіо. До того ж, став кращим працівник прагне зберегти своє лідерство, а інші будуть прагнути нав’язати конкуренцію і перевершити переможця.
11 Можливість працювати вдома. Лише чверть керівників і підприємців в нашій країні надає працівникам можливість роботи за гнучким графіком або віддалено. Але досвід підказує – у працюючих будинку співробітників продуктивність праці зростає на 15%. Хоча працювати вдома можуть представники не всіх посад та спеціальностей.
12. Почесне назва посади працівника. Досить поширений спосіб мотивації персоналу. Адже багатьом працівникам важливо в спілкуванні зі своїми знайомими використовувати красиве, почесне, а не стандартне назва посади. Зокрема, тепер двірники в компанії «Мартика» (Барнаул) називаються «різноробочими».
13. Корпоративні посиденьки. 10% керівників в нашій країні періодично збирають свій колектив для різних свят в боулінгу, барі тощо Багатьом співробітникам подобається такий підхід з проведенням неформальних вечорів. Створюються відмінні можливості для спільного дозвілля в невимушеній атмосфері, так і просто відмінний шанс відпочити, набратися сил перед майбутніми робітниками успіхами.
14. Публічна подяка. Наприклад, гендиректор мережі магазинів товарів для дітей «Улюблені діти» кожен день проходить по кабінетах у центральному офісі, відзначаючи і завдяки працівників, які успішно впоралися зі своїми завданнями. Подяку виявляється набагато важливіше, якщо її підкріпити корисним подарунком. Зазвичай достатньо і незначного презенту, хоча іноді може бути і серйозним – наприклад, путівка в санаторій. Публічна подяка дуже приємна співробітника. Але постарайтеся висловлювати свою подяку коректно, щоб не зачіпати почуття інших співробітників.
15. Знижки на послуги. Досить ефективна мотивація персоналу в різних організаціях – корпоративні знижки для співробітників на різні товари і послуги своєї компанії. Співробітники позитивно сприймають свою економію, лояльність до компанії зростає. Якщо ж компанія спеціалізується на декількох напрямках у своїй роботі, то без надання таких корпоративних знижок просто не обійтися.
16. Надання премій. Всі працівники в кінці року розраховують на отримання різних подарунків, бонусів і премій від роботодавця. Їх можна видавати за досягнення поставлених цілей і планів, забезпечуючи мотивацію працівників. При підрахунку можна скористатися нелінійною шкалою. Виплата 100% премії при досягненні поставлених цілей на 90% або більше, 50% — якщо мети досягнуто на 80%, якщо ж цей показник менше 70%, то премій не надається. Розмір бонусу може бути дорівнює фіксованій сумі – приміром, два місячних окладу або більше. Бонуси для топ-менеджерів виявляються вище, можлива їх виплата в кілька етапів, у тому числі в грудні і березні, оскільки не кожна компанія може планувати великі виплати наприкінці року.
17. Мотиваційна дошка. Деяким керівникам відомий цей термін, ми поговоримо про нього докладніше. Фактично, мотиваційна дошка є стандартною маркерною дошкою, що представляє собою наочний динамічний показник рівня продажів на поточну дату у кожного департаменту або менеджера, також стає відображенням особистого вкладу працівника в загальну справу.
Досвід підтверджує, що досягти ефекту завдяки мотиваційної дошці вдається вже через тиждень використання. Раніше гірші менеджери розуміли, що їх погані продажі можуть залишитися непоміченими. Зараз же починається захоплююча гра, змагання, адже ніхто не бажає залишатися останнім. При цьому дух змагань все одно не заважає менеджерам один одного підтримувати. Їм видно, скільки залишається до виконання плану продажів, починаючи підганяти та інших працівників спрацьовує командний дух.
18. Оплата навчання співробітників. Для досягнення професіоналізму в будь-якій роботі співробітникові важливо прагнути до удосконалення у своїй спеціальності. Адже захоплений у своєму навчанні працівник обов’язково зможе досягати кар’єрного зростання і вдосконалення уміння, з розвитком додаткових навичок. Тому навчання і знання можуть стати важливим мотивуючим фактором. Для такої мотивації можуть бути різні способи. У тому числі співробітників направляють для участі в конференції, тренінги та ін. Додаткові знання варто зробити перевагою, щоб надихати співробітників на своє подальше навчання.
19. Оплата абонемента фітнес-клубу. Досить ефективна мотивація полягає в оплаті захоплень і хобі співробітників. Подібні захоплення зазвичай ставляться до відвідування фітнес-центру.. Тим більше, якщо працівники орієнтовані на вдосконалення свого фізичного стану, то вони більше націлені на досягнення поставлених цілей. Але не всім подобається відвідування спортзалу. Деяким може бути цікавіше школа малювання або уроки фортепіано. Кожна людина індивідуальна, тому і інтереси варіюються.
20. Контроль як спосіб мотивації персоналу. Багато керівників переконані в необхідності контролю співробітників. Контроль дійсно дозволяє мотивувати співробітників. Основна ідея полягає в наданні працівникам можливості самостійного прийняття рішення з усіх питань, для яких централізований контроль не потрібно. Дозвольте співробітникам змінювати будь-які аспекти своєї робочої середовища самостійно, якщо вони не призводять до загрози для іміджу і безпеки компанії. Зокрема, одна компанія дозволяє ходити співробітникам на роботі в навушниках, насолоджуючись своєю улюбленою музикою. Багато компаній не забороняють працівникам прикрашати свої робочі місця. Подаруйте співробітникам більше свободи рішень в розумних межах, щоб досягти ефективної мотивації.
21. Зарплата. Зарплата відноситься до числа основних способів мотивації співробітників. Тому, якщо не можете забезпечити достатню зарплату для працівника, то інші способи виявляться малоефективними і побічними. Комфортний рівень зарплат для різних співробітників варіюється. Важливо розуміти і який рівень заробітної плати буде постійним, а який гнучким.
22. Банк ідей. Слід цікавитися думками і думками своїх співробітників. Багато співробітники можуть розташовувати дійсно корисними і ефективними ідеями, але не бачать зацікавленість в них. Хоча при цьому більшість менеджерів зацікавлене, щоб співробітники ділились актуальними думками та ідеями, просто не всі керівники вміють питати. Вони в більшості своїй просто перебивають співробітника і відкидають його ініціативи, що позбавляє працівників впевненості в собі і мотивації. Для вирішення даної проблеми краще обзавестися блокнотом, файлом або іншими документами, в яких фіксуватимуться ідеї співробітників. Завдяки такому підходу незабаром керівники починають краще прислухатися до працівників, які можуть пропонувати досить корисні ідеї.
23. Участь працівників в прибутку/опціон. Опціон є одним з інструментів пайової участі працівників у капіталі компанії. Такий інструмент став заміною партнерства або простому акціонування персоналу. У російської практиці опціонні програми вважаються порівняно молодим явищем. Ще кілька років тому такі випадки були поодинокими. Основною метою є націлювання керівництва компанії на довгострокове зростання капіталізації та підвищення лояльності працівників до компанії-роботодавця. Особливо актуальна лояльність менеджерів до компанії сьогодні, коли з-за економічного зростання, виникає дефіцит висококваліфікованих працівників. З-за цього зростають компенсації та плинність кадрів. Впровадження опціонних програм сприяє ефективному вирішенню обох цих проблем.
24. Оплата проїзду та мобільного зв’язку. Багато співробітники зацікавлені в оплаті їх транспортних витрат або витрат на мобільний зв’язок, так як вони можуть досягати значних розмірів. Природно, що подібні бонуси будуть приємні вашим співробітникам. Здавалося б, дрібниця, а приємно!

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!