Home / Поради / Як колектори і судові пристави шукають боржників

Як колектори і судові пристави шукають боржників


			
	  	Как коллекторы и судебные приставы ищут должников

Як колектори і співробітники служби безпеки банку шукають боржників? Крок перший

Насамперед, природно, боржнику починають дзвонити. Спочатку телефонують на мобільний телефон, якщо результату немає, по стільниковому номером ніхто не відповідає, тоді дзвонять на домашній номер. І тут така ж ситуація! Всяке буває – боржник при укладенні договору вказав неіснуючий номер ( а що робити, якщо дуже багато вже відмовилися від домашніх телефонів через непотрібність, а банки вимагають домашній саме номер для зв’язку), може бути, і був телефон при оформленні кредиту, але потім від нього відмовилися, а може, боржник просто відповідати не бажає – має повне право! Тоді колектори, або співробітники банку, або пристави, якщо справа вже до цього дійшло, починають дзвонити за контактними номерами, які боржник щедро надав при оформленні кредиту – друзям, знайомим, родичам.

І тут розвиток подій повністю залежить від того, наскільки вірні Вам люди Вашого оточення. Хтось може сказати, що знати Вас не знає і вимагати припинити дзвінки, а хтось буде радий здати всі Ваші “явки” з потрухами, та ще й порадіти. Тому ще при оформленні кредиту такі ситуації варто передбачати.
Отже, припустимо, Ваші знайомі видали про Вас всю контактну інформацію, тепер вихід один – чекати дзвінка або навіть візиту. Якщо ж ніхто Вас не видав, так сказати, то колектори, або співробітники банків, або пристави, тут вже, хто за Вами полює, самі вибирайте, переходять до наступного кроку.

Як колектори і співробітники служби безпеки банку шукають боржників? Крок другий

Отже, не вдалося Вас відшукати за вказаними в договорі контактів. Що ще тут можуть зробити? Можуть взятися за роботу. Дуже вразливе, до речі, місце для боржника. Якщо колектори або співробітники служби безпеки почнуть телефонувати роботодавцю, проблеми можуть навалитися ще від нього, кому охота слухати про чужі борги? Нікому! Тому події можуть розгорнутися не передбачувано. Крім того, на роботу можуть ще й приїхати і розпитувати у кожного зустрічного про боржника, повідомляючи всім підряд про його боргової проблеми. Ситуація не з приємних, погодьтеся. Але, на жаль, практикується досить часто. І тут вже Вам вирішувати, чи виходити віч-на-віч до “слідчим” або розповісти всім оточуючим про свою біду і наплювати на чужу думку.

Крім того, якщо боржник вже встиг змінити місце роботи або вказав спочатку невірні дані, можуть почати опитування сусідів, тут теж ситуації бувають різні. Одні сусіди нічого не знають навіть про тих, хто живе за стіною, а інші, за всіма пильнують, про всіх все знають і при першій же можливості будуть не проти поділитися своїми знаннями. Будьте обережні і уважні з сусідами!
Ну припустимо, і тут нічого дізнатися не вдалося, надто приховане життя веде наш боржник, що буде далі? А далі пошуки боржника переходять до кроку три!

Як колектори і співробітники служби безпеки банку шукають боржників? Крок третій

Ні для кого не секрет, що майже у кожної людини є своя сторінка практично в кожній соціальній мережі, і саме ці місця спілкування стали для колекторів і співробітників банків, як і для судових приставів, до речі, незамінним полем пошуку боржників. Якщо зазначені при оформленні кредиту номери телефонів не відповідають, адреси місця роботи в природі не існує, за місцем реєстрації людина не проживає, а за місцем проживання давно не з’являвся, «сищики» йдуть в інтернет! Саме тут можна знайти і дізнатися про нього багато цікавою і вельми корисною інформації. І зовсім не обов’язково їм представлятися тими, ким вони є насправді. Якщо сам боржник на спілкування не виходить, вони благополучно заводять дружбу з його друзями і з’ясовують без проблем все, що їх може цікавити. А якщо у кого-то вірні друзі, які ні за що не скажуть нічого, як партизани на допиті, то є ще такий метод знайомства. Ну про те, що колектори або пристави ставлять собі на аватар фото дівчини і знайомляться з хлопцем-боржником, або навпаки, подаються з хлопцем для знайомства з боржником-дівчиною, всім зрозуміло.

Для тих же, з ким така ситуація не спрацьовує, можуть знайти колишніх однокласників, однокурсників, взяти фото та дані з їх стіни, створити дублюючий аккаунт і почати спілкування від їх імені. Величезна ймовірність, що своєму колишньому однокласнику боржник може розкрити контактну інформацію дуже швидко. Тому не радійте, якщо хтось з колишніх друзів знайде Вас в соціальній мережі і почне спілкування, не розкривайте всі карти, задайте спочатку навідні запитання, за яким Ви зможете переконатися, що спілкуєтеся саме з тією людиною, а не з його інтернет-двійником.
Ще один варіант вивести боржника на контакт. Людина, зацікавлена в цьому може застосувати такий прийом. Знаючи, наприклад, Ваші професійні інтереси, в основному це відноситься до підприємців, можуть запропонувати якусь послугу за дуже низькою ціною для Вашої діяльності, потім пропонують зустрітися і справу зроблено! Будьте гранично уважні, спілкуючись із людьми в інтернеті.

Чи мають право колектори відвідувати сторінки боржників в соц.мережах

Це питання дуже актуальне серед боржників, хоча відповідь очевидна. А хто їм може заборонити? Немає закону, що забороняє відвідувати сторінки користувачів в Контакті, однокласниках, і в інших соціальних мережах. Скажу навіть більше, зараз ще взагалі немає чіткого закону, що регулює відносини в інтернеті. Поки ще тільки починаються руху в цей бік, але дуже повільно і дуже смутно. Тому захистити себе від небажаних візитів на свої сторінки в соц.мережах можна самостійно, заблокувавши свою сторінок, залишивши доступ тільки для друзів. Ще один спосіб сховатися від пошуку – не вказувати реальні дані, а придумати логін і замість фото встановити аватар.

Ось розголошувати інформацію про чужих боргах ніхто не має права, але і це їх не зупиняє, бо знають – в суд із-за цього ніхто не піде, вже такий народ у нас, покричали, поугрожали, полегшало, забули. Тому і відбувається в світі те, чого не повинно відбуватися.

Якщо стаття “Як колектори і судові пристави шукають боржників” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.