Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Гроші / Як грамотно розпоряджатися сімейним бюджетом

Як грамотно розпоряджатися сімейним бюджетом

Здавалося б, що може бути простіше, правильно розпорядитися бюджетом сім’ї. Однак саме тут більшість людей допускає неймовірну кількість помилок. Щоб змінити ситуацію на краще, слід скористатися простими, але дуже дієвими порадами, викладеними нижче.

В першу чергу слід жити, розраховуючи виключно на наявний дохід сім’ї. У випадку, якщо потреби будуть набагато більшими ніж дохід, проблем не уникнути. Наприклад, якщо подружжя спільно заробляють близько ста тисяч щомісяця, іпотека, з виплатою навіть в 50 тисяч може стати для них непосильною ношею, якщо один з подружжя залишиться без роботи. Сім’ї, дохід якої складає 50 тисяч, немає сенсу купувати дорогі тури, так як за повернення всі позитивні емоції пропадуть під натиском відсутності грошей. При середньому доході сім’ї в 30 тисяч, від особистого авто слід практично повністю відмовитися, крім того, походи в магазин за продуктами повинні здійснюватися тільки зі списком, відступати від якого не варто. Крім того, при такому низькому доході не завадить підшукати більш перспективне місце роботи чи знайти підробіток у вільний час.

При дотриманні даних, зовсім не складних правил, можна буде суттєво підвищити якість життя і не вдаватися до використання кредитів.

На саме справі, далеко не кожній родині вдається жити за коштами. З більшістю сімей злий жарт грають доступні кредити, для отримання яких потрібно всього один документ, а також бажання стати власником будь-яких новомодного гаджета. Саме тому останнім часом все більш затребуваними стають матеріали про те, як зекономити, не купувати занадто дорогі продукти та інші корисні поради. Почавши пошук подібних, безсумнівно, корисних рад, слід розуміти, що всі вони виявляться абсолютно марними, поки кожна конкретна сім’я не визначить для себе свою фінансову планку, не виходячи за якою вони зможуть жити комфортно.

Сучасне суспільство практично не здатне існувати без кредитів. У самому по собі кредиті немає абсолютно нічого поганого, однак брати його стоїть на по-справжньому необхідні речі, накопичити на які самостійно не представляється можливим. Прикладом подібного, правильного кредитування є придбання житла в кредит. Прикладом безглуздого кредиту є кредит на придбання побутової техніки.

Для сім’ї, яка опинилася у важкій матеріальній ситуації, дієвим виявиться наступний план:

  • В першу чергу необхідно скласти план, терміном від 3 до 6 місяців, слідуючи якому вдасться якомога швидше погасити виплати за кредитами з великою ставкою. Зрозуміло, у цьому плані повинно бути прописано скорочення всіх зайвих витрат.

  • Після погашення всіх боргів, слід розрахувати максимальну суму грошей, яку можна безболісно для бюджету сім’ї витрачати в місяць. У цьому плані, статті витрат мають бути чітко прописані: на їжу близько 15 тисяч, на одяг 30 і не більше того.

  • Крім того, у кожній сім’ї має бути недоторканний запас, який дозволить кілька місяців спокійно прожити, навіть якщо один або обидва джерела доходу зникнуть.

Для сім’ї, яка знаходиться в нормальному фінансовому стані, також не завадить план, який допоможе реалізувати всі намічені цілі:

  • Спочатку необхідно прописати всі свої цілі

  • Розрахувати суму, яку сім’я може відкладати щомісяця. В даному випадку мова йде про складання особистого фінансового плану. При складанні такого плану може знадобитися допомога фінансового радника.

Що представляє з себе персональний план?

Персональним фінансовим планом називається щось схоже з бізнес-планом підприємства. За коштами даного плану можна виявити основні цілі, а також фінансові можливості для їх реалізації.

Основними пунктами цього плану повинні стати:

Доходи і витрати

  • Активи та пасиви

  • Страхування

  • Цілі

В пункті, присвяченому доходів та витрат необхідно детально прописати, на що саме щомісяця слід витрачати гроші і в якому розмірі. Крім того, слід вказати всі джерела доходів сім’ї та їх сумарне значення.

При обліку активів і пасивів, слід провести градацію на неліквідні, такі як програма страхування, нерухомість якою володіє сім’я і інше, і ліквідні, до числа яких належать готівкові кошти, всілякі облігації та депозити. Слід провести оцінку співвідношення власних коштів і позикових коштів.

У розділі страхування потрібно визначити захищеність сім’ї в нестандартній ситуації, яка може статися в будь-який момент. Мова може йти про хворобу одного з подружжя, псування майна, як власного, так і третьої особи тощо.

Забезпечення власного пенсійного фону необхідно розглядати окремо, не дивлячись на те, що це, по суті, довгострокова мета. В даному випадку необхідно опрацювати всі варіанти підняття рівня державної пенсії, а також створення додаткового приватного пенсійного фонду.

Одним з найбільш значущих пунктів такого плану є фінансові цілі. В даному пункті необхідно вказати всі цілі, до досягнення яких прагне конкретна сім’я. Крім самих цілей, слід вказати приблизні терміни їх виконання, а також суми грошей, які потрібні для їх здійснення. До таких цілям можуть ставитися придбання власного житла, купівля яхти, оплата освіти дитини та інші. В даному випадку максимально наочним інструментом буде створення таблиці, в якій будуть вказані всі плановані дії сім’ї, схема накопичень, бажано на весь запланований період. Завдяки подібного плану, сім’ї буде набагато легше утримуватися від незапланованих витрат, так як мета буде виглядати не ілюзорно, а цілком конкретно.

Ще один, вкрай важливий для подібного фінансового плану аспект – добір найбільш відповідних фінансових інструментів. До таких інструментів можуть ставитися різні страхові програми, депозити, інвестиційні проекти, різноманітні види кредитування та інше.

Після того як подібний фінансовий план складений, необхідно переходити безпосередньо до його втілення в життя. Зокрема можна почати з використання фінансових інструментів, передбачених розробленим планом. Зокрема придбання власного житла може бути розпочато з іпотечного кредитування.

Дуже важливо пам’ятати про те, що план слід коригувати приблизно один – два рази на рік. Коригування проводиться у відповідності з досягнутими результатами, а також появою нових цілей. Подібні коригування, як і складання початкового плану, рекомендується проводити з фінансовим радником, який допоможе оптимізувати даний план, зробивши його прийнятним для конкретної сім’ї.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!