Дорогий клиент Ви пройшли перевірку. Вам схвалений кредит до 10000 грн.✅ Онлайн кредит без відмови Цілодобово 24/7. На банківську карту України. Позика терміново без перевірок на особистий рахунок швидко і моментально! Так! Ні відсотків, ні комісій! Позика в 10000 гривень - безкоштовно! Цілодобово 24/7!
Надішліть заявку онлайн прямо зараз 30 сек. безкоштовно!

Введіть сумму:Home / Поради / Як формується процентна ставка за кредитом

Як формується процентна ставка за кредитом

Как формируется процентная ставка по кредиту

Як формується процентна ставка за кредитом

Споживчі кредити, виключаючи хіба що експрес-кредитування в будь-якому з магазинів-партнерів банківських організацій – один з найбільш прибуткових видів діяльності банків. Нецільові кредити, позики на нагальні потреби, будь-які споживчі кредити – по суті, всі ці різні види кредитів можна віднести до типу беззаставних кредитів. Саме за такими кредитами процентна ставка буде вищою, ніж у випадку з автокредитуванням або іпотекою.

Будь-яка організація, що видає позички, прагне знизити можливі збитки за рахунок підвищення прибутковості. Висока процентна ставка повинна компенсувати можливий ризик у разі, якщо кредит не буде повернений. Фактично, кожен з позичальників у зв’язку з цим переплачує банку за рахунок нарахування високих відсотків не тому, що є не дуже надійним клієнтом, а з-за специфіки самого типу споживчого кредитування і високих ризиків кредитів, виданих також і іншим позичальникам.

Ступінь кредитоспроможності позичальника обов’язково буде впливати на величину відсоткової ставки кредиту. Оцінюється платоспроможність потенційного клієнта відразу з цілого комплексу різних параметрів. Це і матеріальна забезпеченість і соціальний статус, і кредитна історія, і навіть нехай і суб’єктивна, але оцінка клієнта кредитним менеджером в момент подачі заявки. Будь-який з цих факторів може і залишити незмінним рівень процентної ставки, і збільшити її, суттєво впливаючи на рівень ризиків неповернення позичених у банку грошей позичальником. Обов’язково враховується вплив кілька особливих критеріїв, так званих стоп-факторів. При їх наявності споживчий кредит буде схвалений банком лише у виняткових ситуаціях і обов’язково – за істотно збільшеною процентною ставкою. Мова йде про відсутність прописки в конкретному регіоні, що не перевищує три місяці стажі роботи потенційно позичальника, і тому подібних ситуаціях. Регламент роботи будь-якого банку обов’язково буде враховувати всі можливі проблемні моменти, пов’язані з поверненням банку кредитних коштів. Ґрунтуючись на цих розрахунках ризиків, будь-яка кредитна організація зобов’язана під ці можливі втрати обов’язково створити резерв. Фактично, банк повинен вилучити з обігу конкретну суму, рівну часом всієї вартості кредиту, при цьому ще й втратити внаслідок такої дії прибуток. Тому позичальник, у разі якщо банк не сприйме його як надійного платника, буде компенсувати банку ці втрати саме за допомогою виплати відсотки. Звичайно, так можна говорити про ситуацію лише в загальних рисах. Маса тонкощів і деталей, пов’язаних, в тому числі і з методикою розрахунку процентної ставки за кредитами, відомі виключно лише працюючим в банку або співпрацюють з кредитною організацією кредитним аналітикам.

Що робити позичальникові, зацікавленому в мінімізації відсоткової ставки за споживчим кредитом? В першу чергу, потрібно постаратися довести банку максимально повно свою надійність і платоспроможність, тим самим вплинувши на зниження ризиків неповернення і зменшення суми резерву, що згідно з методиками ЦБ повинен бути створений. Факторами, що можуть вплинути на зниження процентної ставки, будуть:

– наявність постійного місця роботи і регулярного, офіційно підтверджується доходу певного рівня;

– гідний стаж роботи, кар’єрне зростання протягом хоча б одного року до моменту подачі заяви на кредит;

– постійна реєстрація в тому регіоні, де планується оформлення кредиту;

– офіційно оформлений шлюб;

– наявність тієї чи іншої власності (нерухомості, автомобіля);

– наявність при необхідності поручителів і відсутність супровідних позичальника сторонніх осіб в момент подачі заявки в одному з відділень банку;

– відсутність будь-яких порушень кредитного договору і затримок з погашенням всіх попередніх кредитів, по суті – хороша кредитна історія.

Якщо ви не впевнені, що зможете отримати кредит з прийнятною процентною ставкою, не розумієте, яка саме інформація з тієї, що ви можете надати банку, що вплине на розмір відсотків і на належне розгляд заявки за кредитом, то заради позитивного результату вам варто звернутися до кредитного аналітику. Вам будуть надані послуги з перевірки кредитної історії, попереднім розрахунком можливої процентної ставки, потенційної кредитоспроможності і даних роботодавця або поручителів. Можлива також допомога у зборі пакету необхідних для подачі заявки на кредит документів, а також по розсилці правильно оформлених заявок у великі банки. Це допоможе вам взяти кредит в максимально стислі терміни, а великий досвід співпраці з різними банками дозволяє з великою часткою точності визначати, які саме фактори будуть впливати на величину процентної ставки конкретної кредитної організації.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Яка сума кредиту Вам потрібна?
Виберіть сумму: до 1000 грн
до 3000 грн
до 5 000 грн
до 10 000 грн
до 30 000 грн
до 50 000 грн
до 75 000 грн