Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Як досліджувати бізнес-ідею

Як досліджувати бізнес-ідею

Спочатку було слово… немає! Спочатку була думка!
Ваша задумка для бізнесу може бути як практично ідеальною, так і потребуватиме доопрацювання. У цій статті ми спробуємо вам допомогти в розумінні того – чи готова ваша ідея перетворитися у прибуткове справу чи ні.
У процесі розробки бізнес-плану десь на етапі між «карябанием» на серветці начерків вашої ідеї і безпосередньо реєстрацією бізнесу, ви повинні зрозуміти одну важливу річ, від якої залежить чи буде успішним ваше підприємство чи ні – часто початківці бізнесмени настільки засліплені райдужними перспективами своєї «супер-задумки», що забувають з’ясувати, чи життєздатна вона взагалі.
Звичайно, бувають і такі випадки, коли ідея просто унікальна і «непотоплювана» і для її здійснення навіть не потрібно проводити маркетингові дослідження, з’ясовувати: чи є сенс створення бізнесу, в основу якого ви можете покласти вищезгадану ідею. Але, з іншого боку, з таким же успіхом не перевіривши вашу ідею на життєздатність, ви можете отримати пару хороших палиць в колеса вже на старті бізнесу. Наше завдання на даному етапі – не допустити останнього.
Етап 1 – розробка ідеї
Для деяких підприємців – придумати ідею і проаналізувати її можливості (за змістом – життєздатність, можливість знайти місце цієї ідеї на ринку) – не представляється складним. Проте ставитися до цього занадто просто – теж невірно. «Це кричуще жахливо коли «бізнесмен», знаючи в цілому багато про майбутнє ринку, не може чітко сформулювати – якій ніші повинна зайняти місце його ідея» – говорить Аарон Келлер, професор маркетингу в University of St. Thomas.
Такий підхід (стрімголов без аналізу кинутися на реалізацію ідеї) – може дорого обійтися вам. «Підприємці часто бувають настільки впевнені в непогрішимість своїх наполеонівських планів, що просто втрачають можливість об’єктивно оцінювати ситуацію», – додає Ненсі Шенкер, президент маркетингової фірми ONswitch LLC. – «Помилка багатьох стартаперів полягає в тому, що вони замість того щоб провести доскональний аналіз ринку і спланувати свої дії спрямовують усі сили на безцільне здійснення невірних дій і неправильно розпоряджаються грошима».
У той же час, проведення маркетингового дослідження може стати ключовим, визначальним фактором у здійсненні вашої бізнес-ідеї. Ви можете добувати інформацію з будь-яких джерел: статистики, періодичної преси, інтернету, галузевих журналів і т. д. Поїздка в бібліотеку або кілька годин, проведених в мережі – допоможуть вам у розумінні особливостей вашого майбутнього ринку. Ви повинні прагнути до того, щоб зрозуміти, якого роду послуги і яким саме чином зацікавлять вашого потенційного покупця – провівши аналіз ринку, ви як мінімум будете мати про це уявлення. «Наприклад», – говорить Шенкер «Якщо ви розраховуєте на те, що ваш товар/послуга буде користуватися популярністю серед молоді – увімкніть цю вікову категорію в дослідження і дізнайтеся її переваги».
Ваш план дослідження повинен чітко відповідати поставленим цілям для того щоб сприяти подальшій роботі по просуванню ідеї, – дослідження може показати чи готова ваша ідея для втілення в життя або її знову потрібно відправити на стадію «розчерків на серветці». Створіть список питань, відповіді на які вам необхідно з’ясувати у ході дослідження. «Не поспішайте все робити самі – зверніться за порадою до експертів» – радить Шенкер, – «Профі можуть порекомендувати який саме тип дослідження вам потрібно вибрати, як грамотно сформулювати питання і мети, а також забезпечать вас всієї супутньої і, що вкрай важливо, об’єктивною інформацією».
Типи необхідної вам інформації, а також загальні цілі дослідження будуть відрізнятися в залежності від того, в якій сфері і якого типу послугу або товар ви збираєтеся просувати. Ви можете використовувати дослідження для того, щоб визначитися з вашої нішею на ринку, дізнатися які категорії покупців зацікавлені в ньому, з’ясувати рівень конкуренції в даному сегменті. «Якщо ви збираєтеся продавати відчутну річ, – дати аудиторії можливість побачити і помацати – може бути ключем до успіху» – міркує Шенкер. – «Для невловимих же продуктів – хорошим способом просування є демонстрація послуги і можливість встановлення зв’язку з потенційними клієнтами через Веб (можливо сайт)».
Етап 2 – дослідження
Працюючи з фірмами по створенню брендів, в першу чергу, необхідно розглядає бізнес-ідею з 4 сторін: імідж/місія, покупці, конкуренти, працівники. Цей підхід допомагає ретельно вивчити особливості і можливості бізнес ідеї, ще задовго до створення бренду та її впровадження в життя.
Ось актуальну думку по всіх 4 аспектів:
1. Імідж/місія: подумайте про вашу ідею з точки зору її відмінних рис, особливостей – чому покупець повинен буде вибрати саме ваш продукт? Як ви будете представляти свою компанію, і які ключові послання/відомості ви хочете донести до ваших потенційних покупців.
2. Покупець: є три види покупців, про яких вам слід замислитися: безпосередньо покупці – ті хто приймає рішення про купівлю або виписує чек, «центри впливу» – ті хто впливає на прийняття рішення про покупку; користувачі – ті, хто буде безпосередньо використовувати продукт.
3. Конкуренти – і знову трійця: первинні, вторинні, третинні конкуренти. Їх розташування в такому порядку не випадково – воно працює з закономірності «як часто ми будемо перетинатися в ними в діяльності» – тобто первинні – часто, вторинні – рідко і т. д.
4. Співробітники: подумайте про те, які фірми або люди будуть хоча б побічно зацікавлені у вашому успіху, безпосередньо не отримуючи від вас грошей. (медіа, різні асоціації типу споживчої і тп).
Інший підхід – SWOT – аналіз. Більш глибокий – допомагає проаналізувати майбутнє вашого товару на ринку його плюси і мінуси, ризики та потенційні загрози. «SWOT дозволяє вам обчислити залежність вашого товару/послуги як від внутрішніх факторів (бюрократія і тп), так і від зовнішніх (курси валют, ціни на міжнародних ринках тощо)» – вважає Деніел Стівенс, – з університету St. Louis, який працює з підприємцями над розробками їх ідей. – «SWOT аналіз дозволяє підприємцю побачити варто просування їх ідеї того, чи ні»
Який би з підходів ви не вибрали, переконайтеся, що ви грамотно поставили цілі для вашого дослідження. Тримаючи в розумі завжди ті принципи, які ми описали вище ви зможете успішно проаналізувати ринок і з’ясувати, чи є слабкі місця у вашій «розробки» та чи потрібно їх усунути.
Етап 3 – конкуренти
Припустимо, ваші дослідження допомогли вам визначити основних конкурентів. Саме час познайомитися з ними ближче. Рекомендуємо вам особисто познайомитися з послугами конкурентів – прийшовши в їх магазин та придбавши продукцію, або вдатися до допомоги ваших друзів. «Поговоріть з покупцями ваших конкурентів – поцікавтеся, що їм подобається/не подобається в роботі ваших конкурентів. Якщо будете проводити безпосередньо дослідження (анкетування) – не забудьте включити питання – «Чому ви користуєтеся послугами саме цієї фірми?».
Ваша мета полягає в тому, щоб зрозуміти що ваш конкурент робить краще за вас для того щоб ви могли перевершити його в цьому компоненті. Може у конкурентів сервіс кульгає, може є слабкі місця безпосередньо в продукції, які ви можете дізнатися, тільки спробувавши її, скориставшись послугами. Якщо ви знайдете такі слабкості – постарайтеся вибудувати свій маркетинг на їх основі. Ось що змусить покупців відвернутися від конкурентів і прийти саме до вас.
Пройшовши через вогонь і мідні тгрни SWOT – аналізу, ви можете виявити, що з двох ідей – вашої і вашого конкурента, з пробоїнами виявиться перша.
Чи завжди це означає ваш провал? Ні, іноді досить щось переробити або переосмислити і все встане на свої місця.
Звичайно, це дуже неприємно – провести n-ну кількість годин, досліджуючи ринок і розробляючи ідею і виявити в підсумку, що ви все ще не готові почати бізнес. Але перерозподіл сил на доопрацювання вашої ідеї на латання тих самих «слабкостей» і «дірок» – найчастіше провісник майбутнього успіху. «Ні один батько не хоче й чути що його дитина в чомусь не встигає, але, тільки прислухавшись і давши відповідну зворотну реакцію ви можете домогтися успіху зі своїм «дітищем» – говорить Шенкер. «Задайтеся питанням – чи можете ви виправити наявні недоліки і недоліки, якщо ж ні і ваша послуга/товар не представляє цінності для покупців – подумайте про нову ідею і начиніть розробляти її»
Однак це не означає, що при отриманні інформації про перше недоліках вам потрібно панікувати і згортати роботи з цієї ідеї. Зовсім ні, – більшість ідей просто потребують доопрацювання. Перш ніж почати шукати інші ідеї твердо переконайтеся в тому, що вичавили максимум з ідеї попередньої. Зрештою, щось змусило вас обрати цю ідею з ряду інших і поставити її на перше місце. Однак, не варто зовсім закидати і другі-треті місця. Тому що деякі ідеї, які спочатку виглядають провальними після деяких досліджень, можуть виявитися цілком успішними. Ідеї, які здаються спершу пустушками завжди цікавили мене – дуже часто виявляються успішними. «Іноді аналізуєш чужу ідею і розумієш, що людині просто пощастило – така ідея сложновоплотима, а іноді ти розумієш, що втілення задуму – повна заслуга творця котрий розгледів у ній потрібний потенціал».
Етап 4 – коли ваша ідея готова до втілення
Проведене вами маркетингове дослідження чітко показало вам – в якому напрямку рухатися далі. Один з ключових моментів у будь-якому бізнесі – цінова політика. Ви хочете зробити ціни конкурентноздатними, такими щоб ринок зміг їх прийняти. Для продуктів і послуг, в яких є дуже схожий конкурент/аналог рекомендується ставитися з повагою до цінової політики конкурента: «Більш високі ціни означають, що ви готові запропонувати більше вашого конкурента, однак важливо, щоб покупець зміг повірити вашій фірмі і подолати цю різницю в ціні і прийти саме до вас».
Одна з принад власного бізнесу – їм можливість чітко управляти. Якщо ви бачите, що ваша цінова політика не працює, ви завжди можете трохи підкоригувати її. «З більш високою ціною легше почати, адже ви завжди можете її знизити» – говорить Келлер, – «Однак підняти ціну назад – непросто».
Ви також повинні переконатися, що ваш товар або послуга відповідає своїй ціні. Якщо є можливість, протестуйте різні варіанти цін і виберіть хороший механізм.
Коли ви вже готові переступити до продажу – будьте впевнені, що ви починаєте саме у вашому цільовому сегменті ринку «ваша маркетингова стратегія і плановий бюджет повинні включати добре організовану систему дистрибуції», – говорить Шенкер. Якщо торгуєте через інтернет – перевірте, чи достатньо грошей виділено на МЕДІА, рекламу для залучення клієнтів в мережі. Якщо ви будете працювати з мережею дистриб’юторів – переконайтеся в тому, що вони кваліфіковані і мають досвід роботи з таким товаром і в цій сфері.
Пам’ятайте, що вам може знадобитися допомога на цьому довгому і складному шляху здійснення вашої бізнес-ідеї. Користуйтеся будь-якими перевіреними і авторитетними джерелами інформації. Ніколи зайва інформація вам не зашкодить – вона може тільки допомогти.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!