Home / Кредит / Як дізнатися свою заборгованість по кредиту

Як дізнатися свою заборгованість по кредиту

Необхідність дізнатися про стан своїх позичкових рахунків виникає, як правило, тоді, коли потрібно виїхати за кордон або приходить повідомлення від кредитора про наявність заборгованості. Звідки беруться борги за кредитами? Чи завжди при наявності заборгованості межа знаходиться «під замком»? Як дізнатися свою заборгованість по кредиту?

Як з’являються борги

Здавалося б, питання банальний. Взяв кредит і не віддав. Але умисне ухилення від виконання кредитного договору – це десята частина всіх існуючих заборгованостей. Шахрайство рідкісна складова відносин позичальника і позикодавця, яка швидко дозволяється в суді. Зловмисник знає про існування боргу.

На першому місці за поширеністю, серед боргів, варто фактична невиплата кредиту з незалежних від позичальника обставинам. Була хороша робота, сім’я, додатковий дохід. Щось у житті змінилося, і коштів на погашення кредиту немає. Утворюється борг, який не тільки псує кредитну історію позичальника, але погіршує умови його життя, так як несплата кредиту веде до безлічі неприємностей.

Перераховані варіанти припускають знання позичальника про сформовану ситуацію, але існує ще один спосіб опинитися в боржниках і при цьому навіть не здогадуватися про цю обставину. Дуже мала частина позичальників правильно закриває рахунок, ще менше взагалі його не закривають – здійснюють останній платіж і вважають, що кредит завершений. І тут виникають дві проблеми:

  • якщо за умовами договору обслуговування позикового рахунку (як правило, у кредитної картки) платне, то його позитивний баланс не знімає обов’язку сплачувати річне обслуговування;
  • якщо останній платіж проходив не в строго позначений день, якщо касир допустив помилку в перерахунку суми, то в мінусі можуть залишитися кілька гривень і навіть копійок, вони будуть вважатися боргом. На заборгованість нараховуються штрафи, пеня, відсотки. У підсумку, за кілька місяців сума може стати значною. Особливо це актуально, коли передбачені фіксовані суми санкцій.

Основні способи дізнатися про заборгованість

Як перевірити заборгованість по кредиту, якщо ви знаєте про його існування? Тобто у вас є один або кілька позичкових рахунків, за якими ви здійснюєте / не здійснює виплати. Щоб дізнатися точну суму заборгованості, залишок по кредиту, нараховані відсотки, досить завести особистий кабінет. Практично кожен великий банк надає своїм клієнтам доступ до віртуальних послуг. Особистий кабінет на сайті банку дозволяє відстежувати рух грошових коштів в режимі реального часу.

Якщо ви завершили платежі, але не знали про необхідність закривати рахунки, не пізно скористатися віртуальною послугою. Як правило, доступ до кабінету підтверджується номером договору чи іншими особистими даними, зазначеними при оформленні позики. Таки чином, перевірити чи все у вас в порядку, можна не виходячи з дому.

Трохи складніше, але більш надійно – це відвідати відділення банку. На вашу вимогу організація зобов’язана дати виписку по поточному рахунку. Якщо він нульовий, але не був закритий, у вас є право вимагати цей документ! Даний спосіб дозволяє «вбити двох зайців». По-перше, ви отримуєте письмове підтвердження про наявність або відсутність заборгованості, яке є офіційним документом. По-друге, у вас з’являється шанс швидко і безболісно виправити ситуацію, закривши рахунку. По-третє, якщо вже набігла пеня, можна спробувати оскаржити дії банку, написавши тут же претензію на ім’я її керівництва.

Якщо з якихось причин вам не доступні перші два способи, то самий надійний і вірний варіант – звернутися в Бюро кредитних історій. Кожен громадянин України має право один раз на рік відправити офіційний запит і отримати виписку з своєї справи. Коштує це робити і тим, хто ні коли не брав позик, адже в житті трапляється різне, і ви можете опинитися в чорних списках, навіть не підозрюючи про це. Якщо ж все добре, то в якості відповіді прийде повідомлення про те, що запитувана кредитну справу не існує.

Питання про те, як перевірити заборгованість перед виїздом за кордон, особливо актуальне, адже за існуючим законодавством борг від 10000 грн може стати підставою для відмови покинути територію України. Але не варто переживати про відкриті кредити, будь у вас іпотека на кілька мільйонів, але немає прострочення за платежами, «зелений коридор» цілком доступний. Не так страшні та заборгованості, про які митники не знають. Ваші стосунки з займодавцем захищені законом про банківську таємницю. Популярність борг набуває тільки в тому випадку, якщо було рішення суду про стягнення з вас заборгованості та справу передано до служби судових приставів. Тільки ССП може видати припис на обмеження на виїзд.

Необхідність дізнаватися, чи не порушено виконавче судочинство виникає не тільки у тих, чия кредитна історія дуже погана , але і цілком добропорядним громадянам. Втрата документів, шахрайські дії, несплачений штраф можуть стати підставою для розглядів. Перевірити, чи немає на вас кредитів, боргів по податках, штрафах, виконавчими листами можна на сайтах ФССП і ФНС.

Як вирішити проблему якщо утворилася заборгованість

Мало розбиратися в тому, як дізнатися про заборгованість по кредиту, непогано мати в запасі кілька варіантів вирішення проблеми.

Якщо ви дізналися про заборгованість випадково, терміново гасіть її і закривайте рахунку. Після можете оскаржувати роботу співробітників банку, посилаючись на закон, за яким кредитор зобов’язаний інформувати позичальника про наявність боргу.

Правильним рішенням буде перевірка стану розрахунків з кредитними та державними установами незадовго до поїздки. У разі виявлення боргу та його ліквідації, слід повідомити ССП в письмовому вигляді про те, що ви плануєте поїздку. У такому випадку, якщо протягом місяця служба не зніме обмеження на ваші пересування, ви можете законно вимагати компенсації втрачених квитків та моральної шкоди від зіпсованого відпустки.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (8-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.