Як бути, якщо суд виніс заочне рішення з Вашої кредитної заборгованості


			
	  	Как быть, если суд вынес заочное решение по Вашей кредитной задолженности

Якщо одного разу Вам прийшло поштове повідомлення про те, що з приводу Вашої заборгованості перед банком пройшов суд без Вашої участі, так до того ж, в іншому місті або не у Вашому районі, і більше того, вже порушено провадження по справі, не втрачайте даремно часу, відразу ж починайте діяти. Таке рішення суду необхідно оскаржити в законному порядку!
Найважливіший аргумент – суд повинен проходити тільки за місцем Вашого проживання, Вас повинні завчасно попередити про час і місце проведення судового засідання.
На підставі огляду судової практики, підписаного головою ВАС України Антоном Івановим, Президія Вищого арбітражного суду (ВАС) України, прийшов до остаточного висновку, що умова кредитного договору про те, що спори за позовом банку до позичальника-громадянину розглядаються судом за місцем знаходження банку, незаконно.

Вищою судовою інстанцією винесене рішення: «Умова кредитного договору про те, що спори за позовом банку до позичальника-громадянину розглядаються судом за місцем знаходження банку, що порушує законодавство про захист прав споживачів». На підставі ст. 28 ЦПК України, позови повинні розглядатися в суді за місцем знаходження відповідача. А так як позичальник в даному випадку стає відповідачем за позовом, то розгляди банку з позичальником можуть проходити тільки за місцем реєстрації позичальника.
Суд без Вашої участі відбутися може, але лише за наявності вагомих підстав, а тому Ви можете сміливо оскаржувати рішення суду, про яке Ви не були повідомлені належним чином і в результаті цього не були присутні.
На підставі цивільно-процесуального кодексу, заочне провадження тобто у відсутності відповідача (ст. 233), можливий у випадку неявки в судове засідання відповідача, повідомленого про час і місце судового засідання, не повідомив про поважні причини неявки і не просив про розгляд справи в його відсутність, справа може бути розглянута в порядку заочного виробництва. Про розгляд справи в такому порядку суд виносить ухвалу.

Однак Ви маєте право оскаржити цю ухвалу, на підставі статті 237 ЦПК України – відповідач має право подати до суду, який ухвалив заочне рішення, заяву про скасування цього рішення суду протягом семи днів з дня вручення йому копії цього рішення. Тому будьте уважні, при отриманні судових листів, повісток, ніколи не підписуйте документів про отримання, уважно їх не вивчивши, обов’язково вкажіть дату отримання листа, включаючи годинник і хвилини. Бували випадки, коли людина отримувала листа в останній день ввечері, коли можливості звернутися із запереченням вже не було, а на наступний день прийняти заперечення у нього вже відмовлялися, так як вийшов термін. Або гірше того, лист пролежало на пошті тиждень, термін давно вийшов, людина приходить отримувати судове лист, ставить підпис і йде, датою отримання може вважатися штамп на конверті з датою надходження листа на пошту.
В якому випадку суд може скасувати заочне рішення? Заочне рішення суду підлягає скасуванню, якщо суд встановить, що неявка відповідача в судове засідання була викликана поважними причинами, про яких він не мав можливості своєчасно повідомити суду, і при цьому відповідач посилається на обставини і представляє докази, які можуть вплинути на зміст рішення суду.

При скасуванні заочного рішення суд поновлює розгляд справи по суті. У разі неявки відповідача, повідомленого належним чином про час і місце судового засідання, прийняте при новому розгляді справи рішення суду не буде заочним. Відповідач не вправі повторно подати заяву про перегляд цього рішення в порядку заочного виробництва.
Таким чином, якщо Ви вважаєте, що заочне рішення винесено з порушенням порядку, і у Вас є поважні причини неявки в суд (наприклад, Ви не отримували повістки), то Ви маєте право подати заяву про скасування заочного рішення, але головне не пропустити строк для оскарження – 7 днів з дня, в який Вами отримана копія рішення суду.
Після скасування заочного рішення буде відновлено цивільний процес, на якому Вам необхідно буде присутній і представляти докази і пояснення. Крім того, якщо вами буде пропущено семиденний термін для скасування заочного рішення і у вас будуть до того підстави, то протягом місяця ви можете оскаржити рішення в апеляційному порядку.
Якщо ж суд відмовить у задоволенні Вашої заяви про скасування заочного рішення, то у Вас також буде можливість оскаржити відмову в апеляційному порядку протягом 30 днів.
Банки, природно, не влаштовує такий стан справ і Асоціацією російських банків не раз пропонувалося, щоб у законі «Про споживчий кредит» було прописано право банків подавати позов до позичальника за місцем отримання кредиту позичальником. Однак, поки що таких поправок в законі не прийнято. А тому, користуйтеся існуючими законними підставами і не бійтеся захищати свої права. Ви повинні бути присутніми в суді, а суд повинен проходити за Вашим місцем проживання. Інші судові рішення незаконні!

 

Читайте також: як бути, якщо боржник отримав поштою судовий наказ про стягнення заборгованості за кредитом.

 

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт і дізнатися про законні права боржників за кредитом.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.