Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Гроші / Як бути, коли боржник не повертає борг?

Як бути, коли боржник не повертає борг?


			
	  	Как быть, когда должник не возвращает долг?

Спочатку слід було б розібратися з юридичними визначеннями, до яких слід розбиратися, якщо плануєте кому-небудь зайняти певну суму грошей.

Позикодавець є особою, яка надає позику, в той час як позичальник є особою, яка отримує грошову суму в борг. При передачі в борг позикодавцем позичальнику фінансових коштів або навіть майна складається договір позики. Згідно конституції представлений договір повинен бути складений письмово, коли боргове сума, як мінімум, вдесятеро більше мінімальної зарплати.

Якщо сума не така значна, то потреби у підписанні договору немає, однак при можливості все одно складайте, оскільки це єдине докази того, що позика відбувся. Скласти описуваний договір не так вже й легко, хоч тут і не потрібно завірення нотаріуса. Ось чому найчастіше позичальник пише розписку про борг, теж володіє не меншою юридичною силою (навіть у конституції вказується, що розписка про борг може розглядатися як підтвердження позики).

Проте розписка теж повинна бути правильно оформлена: якщо виникне конфліктна ситуація, вона виявиться вагомим доказом того, що борг був, і гроші будуть повернуті. Зверніть особливу увагу на всі пункти в розписці або ж можете звернутися до юристів, здатним допомогти скласти цей документ, оскільки неправильно складена розписка не може бути прийнята судом як доказ.

Яким чином оформлюється боргова розписка?

Немає якоїсь стандартної форми, але все одно там повинні бути наступні інформаційні дані:

Дані позичальника, а також дані позикодавця з паспортів, щоб була вказана їх реєстрація, фактичне місце проживання.

Час, а також дата, коли видано розписка.

Загальна сума (її потрібно написати не тільки цифрами, але навіть прописом). Коли в борг береться іноземна валюта, а повертати знадобиться грнлями, упор робиться на курс Центробанку в той день, коли борг буде гаситися.

Терміни, що стосуються боргової повернення (бажано, щоб цей пункт був присутній). Цей термін може бути представлений конкретною датою, а після неї вже можуть нараховуватися штрафи, якщо борг не буде повернений.

Іноді термін зовсім не вказується або визначається востребованием. Це означає, що гроші повинні бути повернуті через 30 днів з того дня, як кредитор пред’явить вимогу повернення.

Між іншим, зовсім не обов’язково вказувати мету, з якою займаються гроші.

Можна дати кілька рекомендацій, що стосуються складання такої розписки:

При складанні краще вказати відсотки, стягнуті на використання позики. Згідно конституції позичкодавець має право отримувати відсотки, якщо вони обумовлені в договорі. Якщо ж умова про відсотках відсутня, відсоток може визначатися за банківськими ставками, актуальним в день боргова сплати. Виплата відсотків повинна бути щомісячної, поки вся позичена сума не буде повернута. Разом з тим передбачається індивідуальний порядок боргової розрахунку і відсоткової сплати, який повинен зазначатися у договорі. Приміром, деякі виплачують відсотки не кожен місяць, а всього один раз – коли повертають весь борг.

Якщо ж у договорі не зазначена необхідність виплати відсотків і договірна сума не перевищує 50 встановлених мінімумів (5000 грнлів), договір не пов’язаний з підприємництвом або ж передаються не грошові кошти, а інші речі, то договір розглядається, як безвідсотковий.

Ще рекомендуємо включення в розписку обов’язкової умови, що стосується сплати певної неустойки, якщо строк повернення був пропущений – все це виявляється чудовим стимулом для позичальника, щоб своєчасно повернути борг.

Ще непогано б включити в договір певну неустойку, якщо буде пропущено строк повернення – це виявиться прекрасним стимулом для позичальника, щоб своєчасно повернути борг.

Коли будете писати розписку і передавати гроші, простежте про обов’язкову присутність свідків. Добре б при цьому вказати їх паспортні дані.

Боржнику бажано самостійно скласти розписку, написавши її від руки, і підписати. У разі оскарження написання, допоможе експертиза по визначенню почерку та авторського встановлення.

Засвідчення розписки в нотаріальній конторі не обов’язково, оскільки це не додасть їй юридичної сили. Коли борг буде повертатися, це теж необхідно фіксувати письмово, складаючи розписку про те, що вся позичена сума повернута.

Як бути, якщо гроші не повернуті?

Коли гроші не повертаються у терміни, які були обумовлені, складається претензія, яка направляється за адресою боржника. У такій претензії повинен зазначатися боргова розмір і та сума, яку необхідно сплатити. Ще слід вказати наслідки, очікувані боржника, якщо борг все-таки не буде сплачений. Серед таких наслідків можна відзначити:

  • Нарахування та стягнення додаткових відсотків за користування грошима.

  • Нарахування та справляння державного мита, яку вам доведеться оплатити, звертаючись до суду.

  • Нарахування і стягнення витрат по судовій справі, оплату адвоката.

Коли претензія вислана, але жодної відповіді не отримано, слід звернення в суд, куди складається заява з проханням видати судовий наказ про борговому повернення. При складанні заяви описується ситуація, де детально описується боргова повернення, відсотковий розрахунок, прикладається копія самої розписки, а також квитанція, що підтверджує сплату.

Суд призначає засідання. Нерідко після того, як отримана судова повістка боржники відразу ж сплачують борг. Якщо немає, суд задовольняє подану заяву і видає судовий наказ про те, що борг має бути стягнуто. Коли після судового рішення, боржник нічого не зробить, будуть стягнуті кошти, які знаходяться на його рахунках, буде заарештовано і описано його майно з подальшою реалізацією на боргову суму.

 

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!