Частный займ от частной организации кредит до 50 000 грн. без отказов Круглосуточно 24/7 Вся Украина 100% Отправьте заявку онлайн прямо сейчас за 30 секунд бесплатно!

Введіть сумму:

Отримали кредит, ставте лайк!
Home / Поради / Хто відповість за борги власника бізнесу

Хто відповість за борги власника бізнесу


			
	  	Кто ответит за долги владельца бизнеса

Можуть заарештувати майно юридичної особи за борги, які директор ТОВ оформляв на себе, як на фізичну особу? Можуть заарештувати майно ІП, якщо борг оформлено на фізичну особу.
Між статусами власної справи, оформленими як ІП і як ТОВ, існують значні відмінності, про які важливо знати ще до оформлення цього статусу, щоб зробити правильний вибір на користь ТОВ або ІП. До речі, не варто забувати, що для деяких видів діяльності крім реєстрації, необхідно отримати ліцензії, або отримати допуск сро в проектуванні, наприклад.
Сьогодні зупинимося на моментах, що стосуються тільки боргових зобов’язань.
Отже, якщо громадянин, що має власну справу і зареєстрований у податковому органі як індивідуальний підприємець (ІП), то цілком можливий арешт майна, що належить до його бізнесу, в разі невиплати боргів, оформлених на громадянина, як на фізичну особу.
Адже сама реєстрація ІП передбачає , що бізнесом володіє фізична особа, статус юридичної особи підприємцям не присвоюється. Відповідно і за боргами громадянин розраховується рівноправно – за свої особисті борги з ІП можуть стягнути майно бізнесу, а за борги, які утворилися в бізнесі, боржник може відповісти своїм особистим майном, причому якщо борг утворений в бізнесі, то навіть якщо підприємець вже закриє ІП , за боргами йому розплачуватися все-таки доведеться.

З ТОВ справи йдуть зовсім по-іншому. ТОВ має статус юридичної особи, а відповідно до відповідальності у нього більше, ніж у ІП, але зате, на відміну від ПІДПРИЄМЕЦЬ, юридична особа не відповідає за борги засновника за кредитами, оформленим як фізична особа, так і фізична особа не відповідає за борги, які утворилися в результаті кредитування юридичної особи. Тобто, якщо борг був оформлений на ТОВ, і виплачувати цей борги можливості немає, то ТОВ може визнати себе банкрутом або припинити діяльність, ггрно кажучи, закритися, і тоді взяти що-то буде просто не до кого, навіть якщо на особистих рахунках колишнього власника бізнесу будуть мільярди, він цими рахунками відповідати не зобов’язаний і не буде. Та ж ситуація, якщо борг був оформлений на громадянина як на фізичну особу, але у власності у нього нічого немає, все майно оформлений на юридичну особу, то стягнути це майно ніхто не зможе ні за яких обставин.

 

Якщо стаття “Хто відповість за борги власника бізнесу” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Замовити грошi >