Home / Статті / Хто оплачує ризики банків по кредиту?

Хто оплачує ризики банків по кредиту?

 
 Кто оплачивает риски банков по кредиту?

Закредитованість населення зросла настільки, що відсоток по виплатах стає все вище з кожним роком. Банки намагаються створити видимість, ніби намагаються зробити кредити доступнішими і простіше, але насправді відсотки, комісії та штрафи за кредитами настільки високі, що перевищують основну суму боргу часом в десяток разів. Чому все це відбувається і хто оплачує «ризики» банків? Як не дивно, платять за це саме боржники.
Банки користуються тим, що не всі позичальники можуть надати банку повний пакет документів при оформленні кредиту і нав’язують таким позичальникам найвищий відсоток по кредиту. Крім того, нарахування штрафів і комісій, які збільшують суму необхідних платежів у кілька разів, також нараховують всім, не залежно від причини несвоєчасної оплати.

Ось і виходить, що чоловік не зміг одного разу сплатити вчасно необхідну суму, йому нарахували штраф, а коли боржник знайшов гроші, щоб погасити заборгованість, сума сильно змінилася за нарахованого штрафу, отже, борг почав рости, адже боржник знайшов суму для оплати необхідного внеску, але списали штраф в першу чергу, а основний борг так і залишився. Людина намагається знайти гроші, а йому новий штраф, плюс пені і ще які-небудь нарахування.
У результаті хтось опускає руки і перестає платити, а ті, у кого можливостей чи терпіння трохи більше, а може, страху, щосили добувають гроші і платять, платять, платять, все, що банк нараховує. А банк намагається, раз платить людина, треба по повній вичавити з нього, щоб і його кредит покрився з лишком, і ще декілька чужих, які вчасно виплачувати свої кредити припинили.
Нараховуючи завищені відсотки при оформленні кредиту, банки пов’язують це з ризиками, які нібито, вони беруть на себе, видаючи кредит людині, не надав довідку про доходи. Але ризики бере на себе саме позичальник, адже саме йому доведеться тягнути цю ношу. Зрозуміло було б, якби банк позбувся своїх грошей у разі не виплати кредиту, але ж вони без свого не залишаються, не сплатив вчасно – штраф! Ще не оплатив – подвійний штраф! Потім тягнуть час, щоб штрафи і пені підросли як можна більше, потім суд, і в будь-якому випадку, банк отримує своє, завжди, з величезною прибутком. Так в чому тут ризик, я ніяк не можу зрозуміти.

Чергова відмовка, щоб чоловік відчув себе винуватим, що не має офіційного джерела доходу, що не надав квартиру у заставу, нехай знає, що банк проявив поблажливість, нехай відчуває вдячність банку, адже не в кожному банку такою щедрістю можуть похвалитися, а значить, нехай і платить такий позичальник, чим більше, тим краще.
Банки волають про те, що терплять збитки за невиплату кредитів, цього мені теж не зрозуміти, звідки можуть бути збитки, якщо люди переплачують за кредитами в кілька разів, на одних тільки комісії за видачу кредиту та за внесення щомісячного платежу можна сколотити стан, а у них збитки… Може бути, збитки-то зовсім з іншої причини виникають? Може бути, не слід банкірам виробництвом горілки займатися і т. п.?
Ну а клієнтам банків може бути, пора фінансовим лікнепом зайнятися і більш уважно читати договори, які доводиться підписувати при оформленні кредиту. Адже ми самі ведемо себе так, ніби говоримо: обманюйте нас, ми готові! Невпевненість у собі, фінансова безграмотність, незнання своїх законних прав та відсутність достатніх засобів для існування призводить до таких проблем, а власників банків – до процвітання.

Може, вистачить, все-таки оплачувати чуже щастя, час, може бути, прокинутися і почати відстоювати свої права і інтереси, не даючи себе обдурювати і далі?

 

Автор: Кученко Таїсія, спеціально для сайту SpasFinans.ru. Копіювання заборонено.

 

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Яка сума кредиту Вам потрібна?
Виберіть сумму: до 1000 грн
до 3000 грн
до 5 000 грн
до 10 000 грн
до 30 000 грн
до 50 000 грн
до 75 000 грн


Отримати гроші безкоштовно