Відкриваємо автомийку

Ідея відкрити власну автомийку часто відвідує тих, хто не володіючи спеціальними знаннями в певній галузі, бажає заснувати прибуткову справу. У порівнянні з аналогами бізнес план на автомийку – найпопулярніший запит в пошукових системах. Думки про відкриття такого підприємства дуже правильні. Якщо бізнесмен-початківець зможе отримати хороший ділянка або будівля недалеко від досить завантаженій автодороги, правильно підібрати обладнання і персонал, залишиться тільки регулярно отримувати прибуток.
Більшість аналітиків бачить відкриття автомийки з досить великими перспективами. Це зумовлено особливостями клімату і станом вітчизняних доріг. Автолюбителі просто змушені мити свої машини як мінімум два рази на місяць, і причин тому безліч.
Реєстрація підприємства
Самим простим рішення може стати реєстрація індивідуального підприємництва. Для цього потрібно мінімальний пакет документів: паспорт, ІПН і заява відповідної форми. Саму процедуру можна пройти в он-лайн сервіс на сайті Федеральної податкової служби.
Однак, вам потрібно наймати на службу працівників, укладати договори з комерційними організаціями, тому оптимальним варіантом все-таки стане реєстрація за типом ТОВ. Всі ці дії можна здійснити також і при реєстрації ІП, але вести діяльність по формі ТОВ, буде набагато простіше. До того ж відповідальність такої юридичної особи буде поширюватися тільки в рамках статутного фонду і вашому особистому майну нічого не буде загрожувати.
Вибираємо розташування та приміщення під автомийку
Звичайно, маючи у власності вигідний земельну ділянку можна зайнятися будівництвом «з нуля». Але навіть при таких початкових райдужних перспективах процес будівництва може виявитися для власника зовсім невигідним. Він вимагатиме об’ємним і дорогих проектних робіт, погодження з безліччю державних інстанцій. Наприклад, необхідно дотримуватися дуже жорстких санітарних норм, пройти перевірки пожежних інспекціях і т. д.
Тому, хорошим варіантом стане оренда або купівля вже готового (в ідеалі працюючого) будівлі автомийки.
Вибираючи розташування варто віддати перевагу місцям поблизу завантажених автодоріг, добре якщо будівля буде розташована на стороні, по якій водії повертаються додому з роботи.
Розробляючи план на автомийку не забудьте про необхідність просторій автостоянки, де водій зможе припаркувати автомобіль, чекаючи своєї черги. Не зайвим стане простора кімната відпочинку, обладнана зручними меблями, телевізором та кавовим автоматом. Якщо клієнт проведе час витрачений на миття авто з комфортом, це стане додатковим приводом звернутися до вас за послугою ще раз.
Мінімальна площа будівлі для одночасного миття двох автомобілів повинна становити 50 кв. м. А високі стелі дозволять обслуговувати малотоннажні вантажні автомобілі і мікроавтобуси.
Як залучити клієнтів?
Всіх потенційних клієнтів можна розділити на дві великі групи: приватні власники автотранспорту і корпоративні клієнти.
Дуже добре працюють бонусні картки постійних клієнтів. Задумайтеся про проведення нестандартній акції. Наприклад, в Мінську в якості реклами однієї з автомийок молоді люди за допомогою трафарету та мокрої губки наносили на брудні машини напис: «це ваша знижка 10% на мийку», далі йшла адреса підприємства.
Безумовно, більший і постійний дохід будуть приносити автомийці корпоративні клієнти. Насамперед завдяки обсягам і регулярності звернень. Для пошуку та укладання контрактів з великими компаніями варто довіритись професійним торговим агентам. Будьте впевнені, гроші на оплату їх послуг будуть витрачені не даремно.
Кадри вирішують все
Особливу увагу варто приділити підбору персоналу. Для безперебійної роботи мийки 24 години на добу потрібно організувати роботу двох змін. Якщо планується обслуговувати одночасно два автомобіля кожна зміна повинна складатися з чотирьох мийників і одного адміністратора. Також обов’язково запросіть на роботу грамотного і досвідченого бухгалтера.
На початкових етапах роботи підприємства бажано проводити оплату праці мийників у вигляді відсотка від отриманої виручки, як правило він становить 30%. Надалі, коли робота налагодиться, виходячи з середньої завантаженості зміни можна буде призначити співробітникам ставку.
Загальні витрати і термін окупності
Розробляючи детальний бізнес план на мийку потрібно врахувати всі початкові витрати і виходячи з них прорахувати термін окупності підприємства.
Найвагомішим платежем стане орендна плата за приміщення. Вона коливається від регіону, але в середньому автомийку площею 50 кв. м можна зняти за 30000 грнлів на місяць.
Розрахуємо витрати на покупку і монтаж обладнання:
автомат високого тиску для мийки — 60000 грнлів х 2шт = 120000 грнлів
пилосос — 30000 грнлів х 2 шт=60000 грнлів
система очищення стічних вод — 50000 грнлів
монтаж систем — 40000 грнлів
Разом буде витрачено 270000 грнлів
Фонд оплати праці персоналу:
мийники — 15000 грнлів х 8 = 120000 грнлів
адміністратор — 17000 грнлів х 2 = 34000 грнлів
бухгалтер (третина ставки) — 7000 грнлів
Разом щомісячних виплат: 161000 грнлів
Тепер розглянемо планований прибуток. Візьмемо середньостатистичні дані міський стабільно працюючої автомийки:
звичайна мийка — 40 х 300 грнлів = 12000 грнлів
повна мийка — 6 х 2000 грнлів = 12000 грнлів
Разом можна виручити 720000 грнлів в місяць.
Віднімемо регулярні витрати:
720000 — 161000-30000= 529000 грнлів.
Звичайно отриману суму можна вважати чистим прибутком, так як з нього ще потрібно сплатити податки та комунальні послуги, закупити автохімію. Але в цілому, можна з упевненістю сказати, що відкриття автомийки, розрахованого на одночасне обслуговування кількох автомобілів, окупиться через 3-4 місяці стабільної роботи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.