Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Поради / Варто боржника боятися кримінальної відповідальності

Варто боржника боятися кримінальної відповідальності


			
	  	Стоит ли должнику бояться уголовной ответственности

Не знання законів ще нікого ніколи не звільняло від відповідальності, в тому числі кримінальної. Саме тому не варто відгороджувати себе від знання цих законів, а краще, навпаки, вчасно і детальніше закони слід вивчати. Як мовиться, попереджений – значить озброєний. Тим більше, враховуючи той факт, що останнім часом колектори і співробітники відділів стягнення в банках мають усталену звичку називати кредитних боржників злочинцями, то є шахраями, ну що по суті одне і те ж, і залякувати кримінальною відповідальністю. І вдається адже… Багато боржників настільки бояться одного тільки слова – кримінальна відповідальність і судимість, що готові піти на все, щоб виконати умови стягувача. Деякі деколи йдуть на крайню міру – суїцид і лише деякі озброюються знанням закону і відповідають «здирникам» чітко і конструктивно.

Одного разу, під час фінансових труднощів і затримці кредитних виплат, мені подзвонили з банку, назвали шахрайкою і пригрозили тією самою статтею КК, в якій йдеться про покарання шахраїв. Я сміливо відповіла телефонував, що це не про мене. Адже шахрай – це людина, яка здійснює шахрайські дії навмисно, наприклад, отримує в банках кредити, свідомо не збираючись їх виплачувати. Я ж вчасно платила за рахунками протягом не одного року і тепер від виплат не відмовлялася, а просила лише трохи почекати. Тому я була спокійна, шахраєм мене не визнав би ніякий суд. І звичайно ж, співробітникам банків та колекторів, це було відомо не гірше, ніж мені самій, але для них немає іншого виходу, як тільки залякувати боржників, користуючись їх юридичною неграмотністю.

Так, стаття 159 КК України дійсно говорить в п. 4, що шахрайство дійсно карається позбавленням волі на строк до десяти років зі штрафом у розмірі до одного мільйона грнлів, однак перші три пункти дають чітке визначення шахрайства і якщо ви не збиралися заздалегідь банк обдурити, платили перші кілька чергових платежів, і не збираєтеся припиняти виплату банку, а лише маєте тимчасові фінансові труднощі, то вам ця стаття абсолютно точно не має жодного стосунку. А для доказу зберігайте всі необхідні документи – квитанції про оплату за кредитними зобов’язаннями, лікарняні листи, якщо проблеми невиплат пов’язані з хворобою. На період пошуку нової роботи необхідно мати запису в трудовій книжці або резюме з відмовою роботодавців. Можливо, у період тимчасової відсутності роботи краще стати на облік у державну службу зайнятості.

Ну і звичайно, як я вже радила в попередніх статтях – частіше відправляйте в банк письмові заяви про надання відстрочки, кредитних канікул і т. п. В кожному заяві повідомляйте, що платити по кредиту не відмовляєтеся, але маєте тимчасові фінансові труднощі. На власному досвіді перевірено – ніхто не поквапиться надати відстрочку або тим більше кредитні канікули, дзвінки не припиняться, але у вас буде прямий доказ того, що шахраєм ви не є, а відповідно, жодна кримінальна стаття вам не загрожує. Ви –не злочинець, а жертва обставин.

Ось ще такий статтею можуть почати залякувати: Стаття 177. Злісне ухилення від погашення кредиторської заборгованості: «Злісне ухилення керівника організації або громадянина від погашення кредиторської заборгованості у великому розмірі або від оплати цінних паперів після вступу в законну силу відповідного судового акта -карається штрафом в розмірі до двохсот тисяч грнлів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до вісімнадцяти місяців, або обов’язковими роботами на строк до чотирьохсот вісімдесяти годин, або примусовими роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до двох років».

Ну, думаю, і тут все ясно без зайвих коментарів – злісним неплатником боржника можна визнати тільки в судовому порядку, тобто необхідно буде стягувачам отримати відповідний судовий акт, а щоб такої отримати, їм потрібно довести, що ви дійсно є злісним неплатником, тобто не платите по кредиту, хоча маєте на це можливість. Надати такі докази практично неможливо, а тому і не поширена подібна судова практика роботи з боржниками.

Весь кримінальний кодекс ми, звичайно, розбирати не будемо, але майте на увазі, який би статтею закону вас не намагалися залякати кредитори або колектори, все це блеф чистої води. Дійте чітко, спілкуйтеся з банком письмово, і ні за яких обставин не кажете, що не будете платити за зобов’язаннями. Як би вас до цього не змушували – твердите завчену фразу: платити не відмовляюся, як тільки з’явиться можливість все заплачу. І не давайте ніяких конкретних термінів, навіть якщо ці терміни вам відомі.

Отже, кримінальна відповідальність кредитним боржникам поки ще в України не загрожує. І все-таки, при першій же можливості намагайтеся гасити кредити бпрольшими платежами, ніж мінімальні, а найкраще – ніколи не беріть кредити!
Бажаю всім вдало розрахуватися з банками і більше ніколи не потрапляти в ці мережі.

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт і дізнатися про законні права боржників за кредитом.

 

 

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!