Home / Кредит / В яких випадках можна отримати відмову в кредиті

В яких випадках можна отримати відмову в кредиті

Існує думка, що отримати кредит на невелику суму дуже просто. Здається, що для цього достатньо лише зібрати необхідні документи, витратити деякий час на поїздку в банк і розписатися в кредитному договорі. І ніби як отримати відмову в кредиті, коли його сума мінімальна, неможливо.

Інформація про те, як легко отримати кредит

Інформація про те, як легко отримати кредит, стікається до нас з різних джерел: із засобів масової інформації, оголошень на стендах і плакатах. Ця реклама звичайно розповідає, що для того, щоб швидко отримати кредит, потрібен лише паспорт і ще один документ, що підтверджує особу позичальника. Необхідність у зборі великого пакету документів немає. Всього година – і ви купуєте потрібний вам товар або суму грошей. Але насправді, великий відсоток людей отримує відмову при зверненні за кредитом. І подібні ситуації виникають в даний час все частіше. Які ж причини призводять до відмови в кредиті?

Значна частина відмов у кредиті відбувається з-за того, що клієнт не проходить процедуру скорингу. Так називається процес оцінки платоспроможності особи, заснований на статистичних даних. Так як кредитний фахівець протягом однієї години не в змозі прийняти правильне рішення, цей обов’язок покладено на спеціальне програмне забезпечення. Скоринг-система аналізує надані дані про клієнта, зіставляє його витрати і доходи, перевіряє кредитну історію і аналізує деякі інші параметри, які вимагає конкретний банк.

При цьому якщо інформація про клієнта буде достовірною, але недостатньо повною, також може послідувати відмова в кредиті. Тобто, невірно вказані адреси, телефони та інші персональні дані – розцінюється системою як додатковий ризик і причина для відмови у наданні позики. Неможливо обдурити систему, вказуючи свідомо завищені суми доходу, так як програма може порівняти заявлений вами дохід з середньою зарплатою в професії, за якою ви працюєте. Навіть день звернення за кредитом може грати значну роль. Наприклад, у вихідний день неможливо перевірити, наскільки вірно вказані, наприклад, робочі телефони. В цьому випадку позичальник отримує відмову в кредиті або строк рішення про видачу кредиту відкладається.

Також приводом для відмови в кредиті може стати і відсутність у кредитної організації необхідних коштів. В умовах фінансової кризи в країні, ця причина з’являється все частіше. Відмова в отриманні кредиту в цей час відчували на собі навіть позичальники з гарною кредитною історією. Через брак коштів багатьом банкам довелося скоротити або посилити свої кредитні програми, а також вимоги до позичальників.

Підхід до оцінки можливих ризиків у банків змінився. Кредитні заявки стали розглядатися більш пильно, а кредити видаватимуться тільки у разі доведеної надійності клієнта. Ще недавно клієнт міг оформити кредит, навіть якщо в нього були непогашені зобов’язання. Тепер, навіть якщо у позичальника стабільне фінансове становище, але є якісь заборгованості, він практично зі стовідсотковою впевненістю отримає відмову в кредиті. Також відбувається і в разі, якщо за вже виплачених кредитами клієнтом допускалися прострочення раніше. Крім того, одних документів, що засвідчують особу громадянина, тепер не достатньо, банки вимагають показувати ще і довідку 2НДФЛ про доходи.

Причини відмови в кредиті

Причинами відмови в кредиті також є дані з бюро кредитних історій і стоп-листів. Якщо раніше при оцінці платоспроможності і надійності клієнта банки спиралися тільки на власні дані та відомості з анкети позичальника, то тепер вони отримали можливість обмінюватися інформацією. Кожен банк за час своєї роботи накопичив певні відомості про своїх клієнтів, деякі неофіційними каналами використовували дані з правоохоронних органів. Це дозволило сформувати базу, в якій зберігаються ідентифікатори позичальника, результати минулих перевірок, підстави відмови в кредиті.

Громадяни, які в свій час отримали відмову в кредиті або допустили прострочення у виплаті кредиту, потрапляли в стоп-аркуші банків. Через деякий час кредитні установи стали обмінюватися базами, з’явилися загальні стоп-листи і бази даних. Вибратися з такого стоп-листа було практично нереально. Недоліком цієї системи стало те, що інформація в загальних базах не завжди була на 100% достовірна, адже в неї вносилися навіть не підтверджені перевірками дані. А відмовити в кредиті банку легше, ніж перевіряти достовірність цих відомостей. Тепер процес перевірки даних клієнта став легше завдяки появі бюро кредитних історій.

Кредитна організація тепер має можливість звернутися в таке бюро та отримати достовірну інформацію про позичальника. Тільки ця перевірка займає значну кількість часу, тому отримати відповідь про надійність позичальника можна деколи лише через кілька днів. Крім цього, існує не одне бюро, а кілька, і бази клієнтів у них різні. Тому банки дуже часто продовжують користуватися своїми базами і стоп-листами, наслідком чого є помилкові відмови у видачі кредитів.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.