Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Успішна ферма: Бджільництво, виробництво меду

Успішна ферма: Бджільництво, виробництво меду

Перш ніж почати складати бізнес-план своєї бджолиної ферми, варто розібратися в особливостях ринку меду і продуктів бджільництва. Ми зібрали для вас статистику за вартістю та обсягами виробництва меду в світі:
— У 2007 році вартість 1 кг меду становила 2.16 $. До сьогоднішнього дня ціна на мед стабільно збільшувалася і подвоїлася. Поточна ціна 1 кг меду на світових ринках перевалила за 5 $ за 1 кг. Навіть у кризові 2008-2009 роки, мед стрімко підвищував свою вартість.
— Навіть, незважаючи на зростання обсягу виробництва меду в 2013 році в США (на 10 %), це не знизило попит на мед, і не вплинуло на збільшення ціни. Аналітики стверджують, що світовий ринок меду щорічно недоотримує від 20 до 30 % продукту, що означає – третину ринку пустує, оскільки не вистачає виробничих потужностей.
— Вчені всього світу спостерігають аномалії, пов’язані з поведінкою і розмноженням бджіл. Висуваються теорії про глобальне потепління, шкоду пестицидів, проте точно можна стверджувати про зниження популяції бджіл на всіх континентах.
— З 2010 року ціна на мед кожен рік збільшується мінімум на 5-7 %, в 2014 році зростання ціни був зафіксований на рівні 12-14 %.
Середня оптова ціна в США на кінець 2014 року становила нечувані 10.5 доларів США, і навіть при таких умовах найбільша світова компанія, що займається виробництвом меду збанкрутувала. Це було пов’язане з великими капітальними витратами американських пасічників і хлинули на внутрішній ринок дешевого меду з Китаю, України, України та Аргентини. До цього компанії в США не були готові і різко почали банкрутувати. Для вітчизняних виробників подібна ситуація повинна бути показником верхній ціни на мед, при якій він затребуваний в розвинених країнах.
Що можна отримати з пасіки?
Займатися бджільництвом тільки заради меду – нерентабельно і марнотратно. Бджоли щедро обдаровують своїх власників за їх працю. Якщо ви націлені на стабільний і високий дохід – готуйтеся переробляти пчеломатериалы все без залишку.
Стандартний вулик на одну сім’ю за 1 сезон може дати в середньому від 35 до 45 літрів меду. На жаль, вітчизняне бджільництво позбавлене доступу до світових бірж меду і великим експортерам, що дає можливість отримувати високий дохід посередникам. Тим не менш, середньоринкова вартість меду дозволяє отримувати від 150 до 200 доларів США з 1 вулика в сезон.
Якщо ж замість традиційних методів використовувати високоефективні сучасні технології бджільництва, одна пасіка дасть в три рази більший урожай.
Ваші джерела доходу (середньоринкові ціни для вітчизняного ринку):
— Бджолиний пилок – близько 2 $ за 100 г продукту;
— Маточне молочко – 3 $ за 1 грам;
— Прополіс – 15 $ за 100 грам;
— Помор – 100 $ за 1 кг;
— Бджолина отрута – 15 000 $ за 1 кг (якщо пройшов сертифікацію EXW);
— Віск – 10 $ за 1 кг;
— Забрус – 20 $ за 1 кг.
Як бачите, торгівля медом – прибутковий бізнес, але якщо збирати супутні продукти бджільництва, можна подвоїти, а то й потроїти результат.
Хто є ключовим споживачем продукту?
Якщо ви розраховуєте отримувати великі обсяги меду та бджолопродуктів, вам відразу варто орієнтуватися не тільки на роздрібний продаж, але і на торгівлю з великими компаніями. Мед затребуваний у фармацевтів, косметологів, кондитерів, виробників снекових товарів і всієї харчової галузі.
Поради щодо організації ефективної роботи та високоприбуткової бджолиної ферми
Бізнес приносить стабільний та високий дохід, коли при менших вкладеннях власник вуликів отримує більше доходів. Традиційне бджільництво в три рази поступається сучасним методикам виробництва меду за обсягом прибутку. Це означає, що пасічник повинен прикладати в три рази більше зусиль, ризики його бізнесу апріорі вище.
Кілька простих, але дієвих порад для початківця бджоляра:
Бджоли дуже люблять чистоту і витрачають на прибирання вуликів більше 20 % енергії. Якщо у вулику чисто, працьовиті бджоли більше принесуть меду. Сітчасте дно заощадить енергію роя, що позитивно позначиться на вашому доході.
Бджоли у вулику створюють оптимальну температуру для дозрівання личинок, і життєдіяльності. Всі живі істоти витрачають більше енергії на підігрів тіла, ніж на його пересування. Вбудований підігрів заощадить сили ваших бджіл, які збільшать продуктивність.
Розплід – це додаткові сили, які бджоли витрачають на утримання вулика. Якщо в правильні моменти його зрізати, можна без шкоди для популяції збільшити кількість виробленого меду.
Якщо ви хочете професійно займатися бджільництвом, та збираєтеся завести багато вуликів, купуйте їх тільки з верхніми лотками. Це спростить обслуговування і заощадить ваш час. Також варто розглянути новий тип вулика, винайдений австралійцями.
Відповідально поставтеся до вибору рамок, адже вони – це основа вашого майбутнього багатства. З ними пов’язано більшість клопоту, краще користуватися рамками однакового розміру. Навіть якщо щось піде не так, завжди можна буде швидко вирішити проблему, замінивши рамку.
Ставитеся до рою як до живого організму, стежте за поведінкою бджіл та їх станом, залишайте їм мед на зиму, підгодовуйте, підвищуйте виживаність роя, регулярно обслуговуйте вулик.
ВИ можете відкрити власний магазин або лавку органічних продуктів, де будете торгувати отриманим медом. Ми вже розповідали про особливості організації такого продуктового магазину.
Як збільшити дохід? Мобільна пасіка
Мобільна пасіка – це не новий винахід, але в деяких випадках саме вона дозволяє у декілька разів підвищити продуктивність всього господарства. Не завжди пасічник розташовується в місцях, багатих медоносними полями, лісами. Якщо ж один раз вкластися в комфортну, зручну для бджіл і пасічників мобільний пасіку, можна забезпечити себе свободою при пошуку медоносу. Така пасіка працює навіть в погану погоду, дозволяє пасічнику заготовляти мед високої якості певного сорту. Це дуже важливо при подальшій реалізації продукту. З однієї пасіки можна в сезон збирати до 3 тонн меду.
Додатковим доходом для вас може стати вартість послуг по запиленню. Вітчизняні фермери з часом все частіше приходять до висновку, що краще витратитися на запилення, ніж отримувати стабільно низькі врожаї.
Процес запилення мобільними вуликами підвищує врожай:
— Соняшник – у 2 рази;
— Яблука – в 3 рази;
— Черешня – до 7 разів.
В таких країнах як США і Канада продаж меду становить лише 20 % від прибутку. Тому у вас не повинно виникнути проблем з пошуком поля, для використання його як медоноса. Будь-який фермер буде радий вам виділити свою площу, і навіть доплатить при цьому.
Діліться новими ідеями зі своїми друзями в соціальних мережах, може бути, ви незабаром почнете власну справу, яка забезпечить вашу старість!

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!