Уроки Генрі Форда

Даний матеріал-компіляція цитат великого винахідника і промисловця, взятих з різних джерел і згруповані в дев’ять груп, рад щодо досягнення багатства і процвітання.
І так, ось ці уроки:
№1: Цінуйте час, не лінуйтеся!
Генрі Форд говорив:
Час не любить, коли його витрачають даремно. Я спостерігав те, що більшість людей просувалися саме в той час, який інші люди просто витрачали. Я вважаю, що немає нічого огиднішого гультяйське життя. Ніхто з нас не має на неї права. У цивілізації немає місця тунеядцам.
№2: Будьте ентузіастами!
Генрі Форд говорив:
Якщо ви думаєте що ви здатні на щось, ви праві, якщо ви думаєте, що у вас не вийде, ви теж праві. Якщо у тебе є ентузіазм, ти можеш зробити все, що завгодно. Ентузіазм – це основа будь-якого прогресу. Роздуми про майбутнє, бажання зробити більше, призводять розум в такий стан, коли здається, що немає нічого неможливого. Люди частіше капітулюють, ніж терплять крах. Коли здається, що весь світ налаштований проти тебе, пам’ятай, що літак злітає проти вітру!
№3: Будьте ідеалістами!
Генрі Форд говорив:
Ідеаліст – це людина, яка допомагає іншим людям процвітати. Роботу на загальну користь став вище вигоди. Більш обдаровані люди ведуть суспільство вперед, полегшуючи решті умови життя.
Сенс бізнесу – виробляти для споживання, а не для наживи або спекуляції. Мати гроші абсолютно необхідно. Але не можна забувати, що мета грошей – не неробство, а примноження коштів для служіння людям. Якщо й існує якийсь секрет успіху, він полягає в здатності прийняти точку зору іншої людини і бачити речі під кутом зору так само добре, як під своїм власним.
№4: Думайте самі!
Генрі Форд говорив:
Думати – найважча робота; ось, мабуть, чому цим займаються не настільки багато. Експерти – це люди, які завжди розкажуть, чому у вас ніколи не вийде зробити те-то і те-то. Якщо б я хотів загубити своїх конкурентів, я б оточив їх найбільш досвідченими експертами. Ваше благополуччя залежить від ваших власних рішень. Питання: «Хто повинен бути босом»? рівносильний: «Хто повинен бути тенором у цьому квартеті»? Зрозуміло, той, хто може співати тенором.
№5: Заслужите процвітання!
Генрі Форд говорив:
Цілком природно працювати в свідомості, що щастя і добробут здобуваються тільки чесною роботою. Людські нещастя є в значній мірі наслідком спроби згорнути з цього природного шляху. Тільки працею і більше нічим можна гарантовано досягти здоров’я, процвітання і щастя.
№6: Піклуйтеся про себе!
Генрі Форд говорив:
Старі люди завжди радять молодим заощаджувати гроші. Це погана порада. Не збирайте п’ятаки. Вкладайте в себе. Я в житті не заощадив і долара, поки не досяг сорока років.
Я ніколи не стою, якщо маю можливість сидіти, і ніколи не сиджу, якщо маю можливість лежати.
№7: Будьте щедрі!
Генрі Форд говорив:
Найвірніший спосіб не домогтися грошей – проявляти жадібність до грошей. Але якщо працювати заради задоволення, яке дається свідомістю правоти справи, то гроші самі собою з’являються в надлишку. Добре поставлене підприємство, приносячи велику користь, має приносити великий дохід і буде приносити такий. Але прибутковість повинна вийти в результаті корисної роботи, а не лежати в її основі.
№8: Безперервно розвивайтеся!
Генрі Форд говорив:
Життя – не зупинка, а подорож. Все знаходиться в русі, і з самого початку було призначено до цього. Життя тече. Вони є всюди – ці дивні люди, які не знають, що вчора – це вчора, і які щоранку прокидаються з торішніми думками в голові. Якщо у нас, взагалі, є традиція, то тільки одна:
«Все можна зробити краще, ніж робилося досі». Самі по собі ідеї цінні, але кожна ідея, зрештою, тільки ідея. Завдання в тому, щоб реалізувати її практично.
№9: Сміливіше вперед!
Генрі Форд говорив:
Не бійся майбутнього і не шанобливо стався до минулого. Хто боїться майбутнього, тобто невдач, той сам обмежує коло своєї діяльності. Невдачі дають тільки привід почати знову і більш розумно.
Чесна невдача не ганебна; позорен страх перед невдачею. Найгірше, що може вас осягнути, – невдача. Але це означає, що ви повернетеся до того, з чого почали. Вашому становищу можна позаздрити: вам абсолютно нема чого втрачати. А ви здатні придбати дуже багато! Не шукайте причину, шукайте засіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.