ТОП-10 книг по практиці ведення бізнесу

1. «Стартап-гайд: Як почати… і не закрити свій інтернет-бізнес»
Можна скільки завгодно захоплюватися іноземними історіями про успішних інтернет-підприємців і намагатися слідувати їх прикладу, але якщо ви починаєте працювати на російському ринку, то необхідно розуміння його специфіки. Тому якщо ви ще не встигли прочитати книгу «Стартап-гайд», то обов’язково зробіть це. У ній зібрані рекомендації та поради відомих інвесторів, підприємців і консультантів: Олександра Журби, Ігоря Рябенький, Сергія Білоусова, Олени Володимирській, Єгора Руді і багатьох інших. Кожна глава містить добірку статей, спрямованих на опрацювання однієї з тем, пов’язаних зі стартапом: ідея, продукт, бізнес-модель, команда, комунікації, інвестор, зростання. Окрема глава присвячена юридичним аспектам.
2. Ед Кэтмелл, Емі Уоллес. «Корпорація геніїв: Як керувати командою творчих людей»
Мабуть, це одна з найкращих книжок на тему того, як повинні функціонувати творчі команди для досягнення цілком визначених цілей — створення бездоганних продуктів. Тим більше що в якості прикладу береться досвід американської кінокомпанії Pixar — тієї самої, яка створила повнометражні анімаційні фільми «Історія іграшок», «Тачки», «Рататуй» та ін.
Успіх Pixar багато в чому пояснюється унікальною корпоративною культурою, яка сформувалася і збереглася завдяки її засновнику і команді. Протягом 35 років свого існування компанія Pixar притягувала до себе кращих професіоналів. Нерідко, втім, відбувалися і помилки. І президент Pixar Ед Кэтмелл відверто розповідає про них. Книга цікава ще й тим, що однією з дійових осіб у ній є великий і геніальний Стів Джобс, який викупив компанію в 1986 році.
3. Фред Де Люка. «Почни з малого: правила ведення бізнесу від засновника Subway»
Написавши книгу «Почни з малого» і поділившись власним досвідом, засновник мережі ресторанів швидкого харчування Subway Фред Де Люка зробив безцінний подарунок микропредпринимателям. У ній він розповів про те, як відкрив бізнес, маючи в розпорядженні всього $1000, і дав чинним бізнесменам і тим, хто тільки замислюється про своє справі, 15 базових уроків.
У читача є унікальна можливість зануритися в бізнес-процеси діючої мережі ресторанів і разом з її засновником знаходити і виправляти помилки. У Фред Де Люка, наприклад, добре виходить збільшувати продажі і знижувати витрати несподіваними способами.
4. Антоніо Вайсс. «101 ідея для зростання вашого бізнесу»
Суть книги відображено в її назві: автор ділиться з читачами результатами новітніх досліджень ефективності людей, тим самим надаючи їм можливість щось поліпшити в своїх компаніях. Іноді висновки Антоніо Вайсса розходяться із загальноприйнятою точкою зору, але тим вони і цікаві. Один із прикладів: дослідження вчених з Національного університету Сінгапуру довело, що веб-серфінг насправді ефективно відновлює розумову діяльність і сприяє підвищенню продуктивності співробітників, якщо вони не перевіряють електронну пошту!
Цю книгу варто почитати хоча б для того, щоб позбутися від поширених стереотипів, які блокують вихід до нових можливостей для розвитку бізнесу.
5. Ерік Зигель. «Прорахувати майбутнє: Хто клацне, купить, збреше або помре»
Книга Еріка Сігеля — для прогресивних підприємців, які йдуть в ногу з часом і тому хочуть навчитися користуватися ефективним і інтелектуальним інструментом для управління бізнесом — прогнозної аналітикою.
На прикладі всесвітньо відомих компаній автор показує, як за допомогою аналітики можна прогнозувати відтік клієнтів або, навпаки, «пророкувати» позитивні відгуки на контакт у вигляді здійснення покупки. Отримана інформація дозволить націлити маркетингові зусилля в правильне русло. У книзі наведено 147 прикладів застосування прогнозної аналітики з різних сфер діяльності.
6. Максим Котін. «І ботаніки роблять бізнес — 2»
Одна з небагатьох книг, герой якої маленький підприємець, який будує складний бізнес в невеликому місті. Це невигадана історія про реальну людину, що зумів почати з книжкового магазину в Сиктивкарі і вийти на ринок фаст-фуду в десятках російських міст. У книзі багато життєвих історій — про конкурентній боротьбі, незвичайні способи просування, пошук грошей, конфліктах з діловими партнерами. Будь-який підприємець, що робить бізнес в України, напевно побачить у деяких історіях себе.
7. Стів Бланк. «4 кроки до осяяння: Стратегії створення успішних стартапів»
«4 кроки до осяяння» — світовий бестселер Стіва Бланка, без якого підбірка кращих книг про бізнес була б неповною. У книзі детально описується ефективна стратегія розробки нового продукту, заснована на методиці розвитку споживачів — Customer Development. На думку автора, ця методика визначила шлях всіх успішних стартапів. Хоча сама по собі вона — концепція-парадокс, що суперечить загальноприйнятим правилам.
8. Атул Гаванде. «Чек-лист. Як уникнути дурних помилок, що ведуть до фатальних наслідків»
Книга заслуговує на увагу насамперед тому, що написана хірургом. Здавалося б, чого може навчити бізнесменів осіб з медичної сфери? Виявляється — корисної методикою, що дозволяє подолати недосконалості людської пам’яті. Головна її перевага — необмежена область застосування.
Будь-яка людина, незалежно від рівня свого професіоналізму, допускає в роботі помилки. Іноді ці фатальні помилки (наприклад, в роботі лікарів або льотчиків). Проте, використовуючи чек-листи (контрольні списки необхідних дій), можна позбутися від більшості проблем.
У своїй книзі Атул Гаванде розповідає, як правильно складати чек-листи і як ними користуватися.
9. Хіросі Микитани. «Маркетплейс 3.0. Новий погляд на торгівлю в інтернеті від засновника Rakuten — одного з найбільших інтернет-магазинів у світі»
Якщо ви хочете пізнати секрети сучасного японського менеджменту і зрозуміти, як Rakuten пробивається в лідери електронної торгівлі і завойовує світ, вам потрібно обов’язково прочитати «Маркетплейс 3.0». Засновник Rakuten Хіросі Микитани відрізняється нетрадиційними для Японії поглядами на бізнес-процеси, що багато в чому пояснює успіх його компанії. Микитани вважає, що найбільша складність в e-commerce — недостатньо швидке реагування, і підносить корисні уроки, як з цією складністю впоратися.
10. Майкл Порт. «Немає відбою від клієнтів. Проста і надійна система залучення клієнтів, навіть якщо ви ненавидите продавати»
Автор ділиться маркетинговими стратегіями, які важливі в залученні клієнтів. Причому робить це з допомогою інфографіки та малюнків. Це не просто книга, а книга-альбом, в якій теорія доповнюється практичними завданнями. Від першої до останньої сторінки Майкл Порт особисто супроводжує читача на шляху вдосконалення процесу продажів і навчає його правильно використовувати наявні на сьогоднішній день маркетингові інструменти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.