Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Бізнес / Теорія обману, або як розпізнати брехню в ході проведення ділових переговорів

Теорія обману, або як розпізнати брехню в ході проведення ділових переговорів

Як не крути, але обман був, є і буде невід’ємною частиною сучасного людського суспільства, його життя і взаємодії один з одним. Для чого потрібен обман? Перш за все, для приховування людиною або групою людей певної інформації в ході взаємодії з іншими представниками соціуму. У деяких випадках люди не хочуть відкрити всі карти з особистих причин, в інших — через недовіру своїм опонентам. Так чи інакше, брехню можна підрозділити на тимчасове або постійне явище.
Добре якщо до обману вдалися ви самі. Однак нерідко виникають ситуації, коли хочуть обдурити вас. Якщо від отриманої інформації залежать результати того чи іншого підприємства, комерційного починання, розвиток бізнесу, результати угоди, репутація тощо, Щоб не допустити того, що вас обманюють, необхідно мати невелике уявлення про обман, про те, як виглядає брехня, як ведуть себе люди, які вдаються до обману. Тільки так ви зможете виключити такі негативні наслідки надання неправдивої інформації в ході ведення ділових переговорів, як:
— фінансові ризики;
— моральні ризики;
— зростання втрат;
— вибір неправильної стратегії ведення бізнесу або безпосередньо самих переговорів з діловим партнером.
Досвідчені переговорники чудово розбираються, коли і в чому їх хочуть обдурити. Навички розпізнавання обману у них працюють рефлекторно. Такі вміння прийдуть до кожного, через кілька років занять бізнесом, що вимагає регулярного ділового спілкування. Але погодьтеся, таким досвідом володіють далеко не всі початківці-бізнесмени, а справи не будуть чекати. Покладатися виключно на совість колег і власну інтуїцію аж надто ризиковано. Це обіцяє втрату прибутку, репутації або й зовсім бізнесу.
Тоді як бути? Досвідчені бізнесмени рекомендують у такому випадку вирушати за допомогою до професіоналів, здатних навчити відрізняти брехню від істини.
Сьогодні існує величезна кількість тематичних тренінгів, заснованих на вивченні теорії обману і психології брехні, необхідних для виявлення спроб надання неправдивої інформації в ході ділових переговорів.
Для прослуховування подібних курсів не потрібно витрачати місяці і роки. Традиційно подібні тренінги тривають не більше двох-трьох днів. За цей час професіонали навчать швидко відрізняти правду від брехні, що істотно підвищить ефективність ділових переговорів надалі.
Основне завдання подібних курсів – це вироблення навичок розпізнавання обману максимально швидко. Для цього використовуються наочні посібники, спеціальні технології. Основна частина подібного тренінгу повинна носити практичний характер, частина менше – інформаційний.
Як зрозуміти, що чоловік бреше?
Основними фактами, які свідчать про те, що співрозмовник не щирий у своїх заявах, є його міміка, жести і слова. Тобто розпізнати брехуна можна за вербальним і невербальним поведінкою. Психологи впевнені, що основна частина інформації надходить від співрозмовника до співрозмовника через невербальні жести. Тому, ведучи переговори, стежте за мімікою і жестами опонента. Іншими словами, кажучи неправду, людина встигає все продумати тільки на рівні слів, в той час як його жести і міміка продовжують говорити самі за себе. Чим менше підготовлений до приховування інформації співрозмовник, тим яскравіше виражені його невербальні жести. І відповідно навпаки. Так що з досвідченими брехунами звичайна спостережливість за жестами не завжди буде ефективною.
Основні ознаки брехні
Якщо співрозмовник відводить погляд, це може бути свідченням його брехні. Хоча ті, хто вміють брехати, прекрасно справляються зі своїми очима, сконцентрувавши свою увагу на співрозмовника. Але тут є інший натяк на неправду. Обманюючи, людина продукує неймовірну кількість адреналіну, що призводить до розширення зіниць. Такий симптом може свідчити про нещирість співрозмовника.
Крім того, симптомами обману можуть бути нескінченна перебирання одягу, носової хустки, зміна кольору обличчя, покусування губ, надмірне потовиділення, прикриття рота, чесання особи, отдергивания комірця сорочки, уповільнення жестикуляції, викривлення посмішки, смикання століття і т. п.
Методи викриття брехуна
Один з найпоширеніших методів розпізнавання брехні у ході переговорів – метод прямого впливу. Він може мати на увазі як фізичний, так і психологічний тиск – навіювання, придушення волі, гіпноз, фармапрепараты. Використовуючи такі методи, можна не тільки розпізнати брехню, але і дізнатися приховану інформацію. Природно, фізично ніхто не буде впливати на своїх партнерів. А щоб впливати психологічно, необхідні додаткові знання.
Інший метод розпізнавання брехні – це практика розпізнавання обману на трактування невербальних сигналів, що передбачає застосування детектора брехні. Природно, що бізнесмен не може дозволити собі з’явитися на переговори з подібною апаратурою.
Третій метод, мабуть, один з найбільш підходящих для підприємців – аналіз вербального і невербального поведінки співрозмовника. Про нього ми говорили вище в нашій статті.
На зустрічі можна спробувати поманипулировать своїм співрозмовником. Це поставить партнера в умови, в яких буде неможливо говорити неправду. Але для цього потрібно володіти інформацією про певні особисті якості співрозмовника, що дозволить приспати його пильність.
Висновки
Запорука успіху будь-яких ділових переговорів – це своєчасне розпізнавання брехні, а також недомовок з боку партнера. Тільки так можна зрозуміти, наскільки вигідно пропозицію ділового партнера. Однак, помітивши «симптоми» брехуна, не поспішайте записувати свого нового партнера у списки шахраїв. Іноді невербальне поведінка від природи соромливих і сором’язливих людей схожа на поведінку брехунів.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!