Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Поради / Судовий наказ про стягнення заборгованості за кредитом

Судовий наказ про стягнення заборгованості за кредитом


			
	  	Судебный приказ о взыскании задолженности по кредиту

Ми вже не раз говорили про те, які заходи можуть застосувати банки відносно боржників за кредитами. Одні банки продають проблемні кредити колекторам, і ті, в свою чергу, вирішують проблему повернення боргів своїми методами, в тому числі, зверненням до суду, інші банки подають позов до суду і таким чином вирішують проблему заборгованості, ну а треті банки не хочуть тягнути час, і відразу звертаються до світових суддям за судовим наказом. Дуже часто боржникам приходять листи з повідомленням про те, що винесено судовий наказ щодо стягнення з них заборгованості, що утворилася, але не кожен позичальник знає про те, що таке судовий наказ і як на таке повідомлення слід реагувати. Давайте для початку розберемося, що ж таке судовий наказ.

Судовий наказ – це судове рішення, винесене суддею одноосібно на підставі заяви з боку банку або іншої кредитної організації про стягнення грошових сум від боржника. Судовий наказ є відразу ж виконавчим документом. А тому-то банки в більшості своїй, при стягненні заборгованості за кредитами з позичальника (боржника), звертаються до світових суддям із заявами про видачу судового наказу, а не подають до суду позовні заяви. Стягнення заборгованості на підставі судового наказу набагато вигідніше для банків і займає набагато менше часу на отримання виконавчого листа. Наприклад, при зверненні до суду з позовними вимогами, з моменту подачі заяви до отримання виконавчого листа проходить від кількох місяців до року, а то, буває й довше, а ось при стягненні боргів у порядку наказного провадження, з моменту надходження заяви про винесенні судового наказу мирового судді до набрання законної сили судового наказу проходить менше двох місяців. Ну а далі виконавчий лист буде передано судовим приставам і вони почнуть працювати по стягненню боргу усіма законними методами, у тому числі зможуть накласти стягнення на майно боржника. До речі, обов’язково прочитайте про те, як захистити доходи від стягнення.

Отже, якщо банку вигідно стягнути борги шляхом отримання судового наказу, то позичальнику, але на момент розгляду справи в суді, він вже є боржником, набагато вигідніше, щоб борг був стягнутий у порядку позовного провадження. Але більшість боржників не знають цих відмінностей і тому приймають повідомлення про вже винесеному судовому наказі як неминучість. А адже можна заявити про скасування судового наказу. Однак, статистика показує ,що менше 10% боржників користуються своїми правами і подають заперечення на судові накази, інші 90% боржників за кредитами не оскаржують судові накази, а тому світові судді задовольняють вимоги банків у повному обсязі.
Так які ж переваги отримує боржник, якщо банк подає позов, а не заяву про отримання судового наказу про стягнення з нього заборгованості за кредитом? Давайте розглянемо. По-перше, при розгляді справи за позовними вимогами, у позичальника (тут він вже буде відповідачем по справі, а не просто боржником), з’явиться можливість особисто ознайомитися з усіма доводами банку, отримати копії всіх документів, на підставі яких банк звернувся до суду, надати свої докази й заперечення по даній справі. Відповідач (боржник) буде отримувати повістки з суду і зможе особисто бути присутнім на кожному судовому засіданні. І ось тут-то, відповідач (боржник), зможе, на підставі ст. 333 ГК України, заявити клопотання про зниження пені і штрафів, подати зустрічний позов до Банку на повернення банківських комісій, повернення сплаченої суми страхової премії, заявити клопотання про надання йому судом відстрочки виконання рішення суду, в загальному, користуватися всіма законними правами.

Як бачите, переваги стпроят того, щоб їх отримати. Але що ж робити боржника за кредитами, якщо він вже отримав по пошті повідомлення про те, що світовий суддя вже виніс судовий наказ про стягнення заборгованості за кредитним договором? Не втрачати даремно час і якнайшвидше відправити до суду заперечення щодо виконання судового наказу. На підставі ст. 128 ЦПК України : «Суддя надсилає копію судового наказу боржникові, який протягом десяти днів з дня отримання наказу має право подати заперечення щодо його виконання.» Зверніть увагу, на подання заперечення дається 10 днів, але так само варто зауважити – з моменту отримання. Не забувайте, як я вже не раз говорила, при отриманні подібних листів під розпис, обов’язково ставити час і дату, включаючи годинник і хвилини. І дійте, у відведені 10 днів. Не пізніше, ніж протягом 10 днів з моменту одержання повідомлення про судовому наказі, боржнику необхідно направити до суду письмове заперечення щодо виконання судового наказу і тоді, на підставі ст. 129 ЦПК України, суддя скасовує судовий наказ, про що винесе відповідну ухвалу. В ухвалі про скасування судового наказу суддя роз’яснить стягувачу, що заявлена вимога може бути пред’явлено їм у порядку позовного провадження. Копії ухвали суду про скасування судового наказу надсилаються сторонам не пізніше трьох днів після дня його винесення.

На жаль, бувають і такі ситуації, коли боржник дізнається про існування судового наказу від судового пристава-виконавця. У цьому випадку необхідно В першу чергу з’ясувати, чому судовий наказ не був відправлений боржника з суду. Адже в більшості випадків можна відновити строк на подання заяви про скасування судового наказу.

Ну от, думаю, все гранично ясно, обов’язково напишіть письмове заперечення у встановлений термін і судовий наказ буде скасовано, а банк буде змушений звернутися до суду з позовними вимогами, що надасть боржнику можливість отримати ряд можливостей для зниження суми стягнення та отримання розстрочки на виплати. Ну і крім всього, при розгляді справи про заборгованості за кредитом у позовному провадженні можна затягнути судовий процес і отримати трохи додаткового часу, а також можна буде запропонувати банку підписати мирову угоду, що теж буде перевагою для боржника, але це вже окрема тема і більш докладно про позовній процесі щодо стягнення кредитного боргу ми поговоримо трохи пізніше, у нових статтях.

 

Хочу зауважити ще й те, що світові судді, в основному, виносять судові накази тільки за споживчими кредитами, тобто за кредитами, які отримані без застави та поруки.

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

 

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт і дізнатися про законні права боржників за кредитом.

 

 

 

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!