Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Поради / Стягнення на заставлене майно боржника

Стягнення на заставлене майно боржника


			
	  	Взыскание на заложенное имущество должника

У попередніх статтях я не раз говорила про те, що очікує боржника у разі невиконання зобов’язань за кредитним договором, яким чином сума боргу може стягнута і як захистити свої доходи від стягнення. Сьогодні давайте розглянемо таке питання, як стягнення на заставлене майно боржника.
Бувають ситуації, коли банк може видати кредит тільки при наданні заставного майна, предметом якого може виступати дороге майно позичальника, найчастіше в заставу надається автомобіль або нерухомість, що є власністю заставодавця.
При виникненні простроченої заборгованості за заставним кредитом понад 30 днів або більше 3-х разів поспіль банк може направити позичальнику вимога про погашення заборгованості, що утворилася за кредитом, а в деяких випадках – повного дострокового погашення всієї суми кредиту. У разі невиконання позичальником зазначених у вимозі умов у визначений термін, банк зможе звернутися до суду або в судовому порядку зверне стягнення на заставне майно. До судове звернення стягнення на заставлене майно може бути здійснено банком лише в тому випадку, якщо про це прямо вказано в умовах кредитного договору.

Реалізація заставного майна невигідна як для самого позичальника, так і для кредитора, тому в більшості випадків банки йдуть назустріч позичальникам. Банк може запропонувати клієнту розстрочку платежів, реструктуризацію кредиту (збільшення терміну кредитування і зниження щомісячних платежів), але якщо ситуація складна, і позичальник не в змозі вносити навіть менші суми, то банк може дати згоду на самостійну продаж заставного майна боржником у рахунок погашення кредиту.
Продавати заставне майно самому банку не вигідно з кількох причин: пошук покупців, збереження заставного майна, що вимагає залучення додаткових фахівців і коштів. Процедура реалізації такого майна для будь-якого банку не завжди приємна. Тому набагато вигідніше домовитися з клієнтом.
Ну що ж, якщо вихід з погашення заборгованості не знайдено, реалізації заставленого майна не уникнути. І тут найкращим варіантом для позичальника було б звернутися в банк і запропонувати реалізувати заставлене майно самостійно, в добровільному порядку. Тут, звичайно ж, необхідно буде погоджувати з банком ціну реалізації майна, і якщо суми буде достатньо для повного погашення заборгованості, то банк, як правило, не має проти такого виходу заперечень. Також і для боржника буде вигідно продати предмет застави за ринковою ціною, щоб вистачило не тільки на покриття витрат на погашення кредиту, але ще б щось і залишилося.

Отже, якщо позичальника і банку вдалося домовитися про добровільної реалізації заставодавцем заставленого майна, то необхідно зайнятися пошуком покупця. Коли покупець на предмет застави буде знайдений, йому необхідно буде внести гроші на рахунок, який він повинен буде відкрити в банку-кредиторі. Після того, як банк отримає суму, достатню для закриття кредиту, він зніме обтяження протягом декількох днів і право власності буде оформлено на покупця.
Така процедура реалізації предмета застави вигідна для обох сторін, якщо ж заставлене майно будуть реалізовувати судові пристави (якщо банк звернеться до суду) в суд або сам банк, як правило, майно буде реалізовано з оціночної вартості, що значно нижче ринкової, і деколи цієї суми буває не досить для повного погашення боргу. Та й крім того, це спричинить за собою додаткові витрати, які знову ж ляжуть на плечі позичальника.
Можливість розгляду питання про добровільну реалізацію майна заставодавцем можливе не тільки на стадії до судового врегулювання проблеми заборгованості, але і на стадії судового розгляду, до того моменту, поки заставне майно не буде виставлено на продаж, тобто на торги.
Бувають випадки, коли у покупця немає достатньої суми для покупки заставного майна, тоді банк може запропонувати йому кредит на відсутню суму, заставне майно переоформляється на покупця, і борг переноситься на покупця. Це називається “перенесення боргу на третю особу”.
Отже, підіб’ємо підсумки. Якщо кредитний борг платити стало нічим, а кредит був оформлений під заставу майна, то найкращим варіантом буде добровільна реалізація предмета застави. При реалізації примусової різниця в ціні може бути досить відчутною, а борг повністю погашений. Пам’ятайте про це. Краще вирішити це питання з банком, ніж чекати суду.

Багато позичальників помилково сподіватися на те, що єдине житло не заберуть в силу ст. 446 ГУ України, але прочитайте ще раз уважно: 1. Стягнення за виконавчими документами не може бути звернено на наступне майно, що належить громадянину-боржнику на праві власності житлове приміщення (його частини), якщо для громадянина-боржника і членів його сім’ї, які спільно проживають в належить приміщенні, воно є єдиним придатним для постійного проживання приміщенням, за винятком зазначеного в цьому абзаці майна, якщо воно є предметом іпотеки і на нього відповідно до законодавства про іпотеку може бути звернено стягнення.
Як бачите, навіть єдине житло можуть забрати у людини, якщо він добровільно підписав документ про заставу цього житла. А тому сподіватися на суд просто не варто, це лише протягне час і збільшить борг на суму судових витрат.

 

Якщо стаття “Стягнення на заставлене майно боржника” допомогла Вам, поділіться з друзями:

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту SpasFinans.ru Copyright ©.

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!