Кредит до 50 000 грн без відмов Цілодобово 24/7 Вся Україна 100%Надішліть заявку онлайн прямо зараз за 30 секунд безкоштовно!

 

Введіть суму*       :

 


Отримали займ -ставте лайк!

 

Home / Поради / Стягнення на майно боржника

Стягнення на майно боржника

 Взыскания на имущество должника

Ми вже говорили про те, як не допустити до суду і як правильно вести себе, якщо стало нічим платити за кредитом. Але що буде, якщо ситуація все-таки вийшла з-під контролю і було винесено рішення суду про стягнення боргу. У цьому випадку, якщо обов’язок виплачувати Ви добровільно не будете, в справу вступить судовий пристав-виконавець. Спочатку пристав повинен відкрити провадження у справі і відправити вам по пошті копію цієї постанови. Потім він запропонує Вам гасити борги в добровільному порядку. Пристав дає певні терміни на виплату суми, зазначеної в рішенні суду. В основному, звичайно, вся ця паперова тяганина триває кілька місяців, тобто у Вас буде достатньо часу для того, щоб вирішувати свої фінансові проблеми.

Після того, як вимоги пристава не будуть задоволені протягом певного часу, коли настане кінець його терпінню, а стягувачі будуть вимагати, щоб пристав наклав арешт на Ваше майно, тут і почнеться все найважливіше. Судовий пристав виконавець приїде до Вас додому, і коли Ви зволите впустити його в квартиру, він опише Вам належить майно, яке буде продано за безцінь, якщо Ви все ж не погасите. До речі, якщо Ви просто не захочете пристава впустити і зробите вигляд, що вдома нікого немає, двері ламати ніхто не стане, а в наступний раз відвідати Вас можливість у них може бути не відразу. І все-таки, коли двері відкрити прийдеться, не зможете ж Ви вічно ховатися. Кордону тут переходити не варто, інакше можна напроситися і на кримінальну відповідальність.

Так от, до моменту візиту приставів важливо підготуватися заздалегідь, якщо можливості на виплату боргу так і не передбачається.

Що потрібно знати про стягнення на майно боржника?

По-перше, давайте з’ясуємо, яке майно стягнути не можна за законом? Для початку прочитайте повний перелік майна, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами.

Отже, якщо у Вас є житло і не одне, то буде краще, якщо Ви залишите у власності тільки один – необхідна для особистого проживання, а решта квартири, дачі, особняки, переоформите на когось із близьких – батьків, чоловіка, дітей, кому Ви можете довіряти. Також якщо в квартирі є цінні речі, їх теж варто на час куди «прилаштувати». Судові пристави по-своєму можуть тлумачити статтю закону і якщо, наприклад, для Вас ноутбук є необхідністю для професійної діяльності, вони так не можуть порахувати. Якщо для кого-то мікрохвильовка є предметом першої необхідності в домашньому побуті, повірте, пристави не стануть це з’ясовувати і опишуть і улюблену мікрохвильову піч приблизно на 200-300 грнлів. Тому необхідно ретельно продумати заздалегідь надійно заховати ті речі, з якими Вам розлучатися ну ніяк не хочеться. Звичайно, якщо є офіційний документ, що мікрохвильовка або телевізор або кухонний гарнітур були куплені не Вами, наприклад, купувала в кредит Ваша теща (свекруха), то ця річ вже ніяк не зможе бути визнана Вашим особистим майном та стягнення на неї накладено бути не може. Якщо документів немає, то краще це все прибрати, як то кажуть, з очей геть.

Ну і звичайно ж, подбайте про своїх рахунках в банках. Пристави мають повне право накласти арешт на всі банківські рахунки боржника, а тому якщо у Вас є гроші, то у банку їх зберігати на іменному рахунку точно не варто. До речі, дуже легко буде приставам стягувати заборгованість, якщо у Вас є офіційний дохід. Тут вони зможуть лише відправити відповідний документ у бухгалтерії компанії Вашого роботодавця і з Вашої офіційної “білої” зар.плати будуть щомісяця відраховувати до 50%. Але не турбуйтеся! Не все так страшно, як може здатися на перший погляд, читайте про те, як захистити доходи від стягнення. А щоб бути в курсі всіх новин нашого сайту, підписуйтесь на розсилку і на Вашу електронну адресу всега буде надходити актуальна інформація.

Ну і найважливіше, пам’ятайте – стягнути майно за борги мають право тільки судові пристави, на підставі рішення суду або судового наказу. Ні співробітники банків, ні колектори таких повноважень не мають і якщо загрожують Вам, що приїдуть і арештують майно, просто ігноруйте їх загрози. Ну а якщо хто-то буде загрожувати Вам кримінальним покаранням, про це читайте тут: Варто чи боржника боятися кримінальної відповідальності.

Так, до речі, не можу не попередити, що за роботу приставів доводиться сплачувати 7% від загальної суми заборгованості. А тому, все-таки, краще всього, до цього не допустити.

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.