Home / Кредит / Скільки зберігається кредитна історія

Скільки зберігається кредитна історія

Кредитна історія позичальника відображає його кредитну репутацію. Банки все більше приділяють увагу оцінці її чистоти перед тим, як схвалити кредитну заявку та надати позику. Чиста кредитна історія підвищує шанси не тільки на позитивне рішення банку, але і на більш вигідні кредитні умови. Якщо ж при перевірці виявляються проблеми в історії позичальника, то це істотно скорочує шанси на отримання позики.

Зважаючи на важливість даних, які зібрані в кредитній історії позичальника, статтею 7 Федерального Закону «Про кредитні історії» від 30. 12. 2004 визначається, скільки зберігається кредитна історія. Відповідно до Закону строк збереження даних становить 15 років після останньої зміни або занесення в неї даних позичальника. При цьому забезпечується зберігання тільки тих матеріалів, які створені на законних підставах.

Після закінчення терміну зберігання всі матеріали анулюються, і кредитна історія відновлює чистоту. Якщо саме кредитна історія створювала для позичальника проблеми з оформленням кредиту, то після закінчення терміну зберігання даних доступ до кредитів стає відкритим.

Анулювання кредитної історії

У деяких випадках можливе анулювання кредитної історії та раніше п’ятнадцятирічного періоду, але такі заходи застосовуються тільки до кредитних історій, виникнення яких стало наслідком шахрайства. Якщо були виявлені кредити, оформлені незаконно або за підробленими документами, то дані по них підлягають знищенню без очікування закінчення терміну давності.

Також потрібне видалення історії у випадках, коли позичальник не дав своєї письмової згоди банку на передачу відомостей в БКІ. Пункт про дозвіл внесення матеріалів кредитної історії в загальну базу даних сьогодні включається в більшість кредитних договорів. Тому якщо позичальник зацікавлений в отриманні позики, то в його ж інтересах надати згоду з умовами кредитування, у тому числі з пунктом, що стосуються питання передачі матеріалів кредитної історії в БКІ для збереження.

На замітку. Якщо у Вас погана кредитна історія, то не турбуйтеся, у Вас також є можливість взяти кредит.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (5-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.