Home / Депозит / Що таке строкові вклади в банку?

Що таке строкові вклади в банку?

Багато хто чув словосполучення «строковий вклад», але не розуміють, що воно означає. Чим такий внесок відрізняється від безстрокового?

Розповімо про те, на який термін треба вкладати гроші в банк, щоб отримати найбільший прибуток.

Строковий вклад – це грошова сума, що розміщується в банку на якийсь конкретний період часу для отримання прибутку. Внесок має безліч особливостей, поєднання яких впливає на вашу вигоду.

Строк вкладу

Депозити можуть відкриватися у вітчизняних банках на період від одного до шістдесяти місяців, але в більшості випадків максимальний термін не перевищує 36 місяців. Чим більше час вкладу і крупніше його сума, тим більшу відсоткову ставку пропонують банкіри. Кредитна організація визначає мінімально допустиму суму депозиту, яка у більшості знаходиться на позначці 1000 грнлів / € 100 / $ 100.

Валюта депозиту

Можна розмістити строковий депозит в будь-якій валюті: російської, американської, швейцарської, китайської і т.д., а також на мультивалютний рахунку, який суміщає відразу кілька різних грошових одиниць. Варто підкреслити, що грнлеві депозити майже завжди виявляються вигіднішими вкладів в іноземній грошовій одиниці.

Особливості строкових депозитів

Строковий вклад може мати особливості або додаткові опції, які часто зменшують прибутковість. Серед них:

  • Поповнення – ви можете протягом терміну депозитного договору вносити додаткові кошти на рахунок, збільшуючи цими діями свою прибутковість. Банкіри встановлюють мінімум суми, на яку вкладник може поповнити рахунок, а максимум величини зазвичай не лімітується;
  • Часткове зняття – кредитні організації передбачають можливість, що клієнту може знадобитися частина накопичень. Зазвичай встановлений ліміт на суму зняття;
  • Капіталізація – схема, при якій нарахування доходу за депозитом відбувається в певний часовий проміжок: раз на квартал або місяць. Дана умова підвищує прибутковість депозиту;
  • Пролонгація – продовження в автоматичному режимі договору депозиту після його закінчення. Пролонгація іноді передбачає старі умови вкладу, зниження ставки або її підвищення.

Відмінності від безстрокового вкладу

Не треба плутати строковий депозит з депозитом до запитання. Останній, по суті, відноситься до звичайного поточному рахунку, на якому лежать кошти для технічного використання.

Безстроковий вклад передбачає розміщення коштів на будь-який термін: від доби до безкінечності (обмеженою фізичним існуванням банківської установи або життям вкладника). Прибутковість по більшості вкладів до запитання в рази нижче, ніж ставки за строковими депозитами. Варто також сказати, що строкові вклади значно вигідніше безстрокових.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (3-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.