Home / Кредит / Кредитні історії

Кредитні історії

Кредитна історія з’являється у тих людей, які хоч раз звертаються в банк за кредитом. З потенційного позичальника беруть письмову згоду про те, що він не заперечує проти передачі інформації про нього в бюро кредитних історій.

Дані направляються в бюро кредитних історій, яке працює на території того регіону, де проживає позичальник. Практично в кожному суб’єкті Федерації в даний час створені такі підрозділи. З регіонального підрозділу кредитних історій дані пересилаються в Центральне бюро, де збираються і зберігаються загальні відомості.

Види кредитної історії

Кожній людині відомо, що кредитна історія може бути як доброю, так і поганою. Якщо у позичальника гарна кредитна історія, значить, він вчасно і у відповідності з договором здійснював всі виплати і щомісячні платежі по кредиту, тобто не ухилявся від виконання своїх кредитних зобов’язань. У разі, коли у позичальника погана кредитна історія, означає, що він або не виконала умови договору або виконала їх не в повному обсязі. Тобто, у людей з зіпсованою кредитною історією минулого є не погашені кредити або затримки їх виплат.

Перш ніж оформляти кредит, задумайтеся, чи зможете ви виконати всі зобов’язання щодо нього. Адже ці дані будуть зафіксовані в кредитній історії, і ця інформація згодом не буде забута, так як вона буде зберігатися в бюро кредитних історій. Це ускладнить отримання кредиту позичальником в майбутньому, так як інформація нікуди не дінеться і буде відома банку, в який ви подасте кредитну заявку. Таким чином, чим більше у кредитної історії буде негативної інформації, тим менше шансів буде отримати кредит. Тому, якщо ви взяли на себе зобов’язання по виплаті кредиту, намагайтеся не допускати порушень умов договору, вносите щомісячні платежі регулярно і не допускайте прострочень.

Важливо знати про те, що бюро кредитних історій сьогодні здатні акумулювати не тільки дані банків, а й інформацію про простроченнях інших платежів громадян. Це можуть бути навіть плата за комунальні послуги і стільниковий зв’язок. Будь недбале ставлення до платежів може послужити підставою для відмови в кредиті.

Не всі громадяни охоче повідомляють про себе особисту інформацію, багато хто не хочуть зберігати її в бюро кредитних історій. Слід знати про те, що ви маєте повне право відмовитися від надання своїх даних в банк даних кредитних історій. Але ці дії можуть викликати недовіру банку до такого позичальника. Розгляд заявки за кредитом у цьому випадку може зайняти більше часу, а шанси на позитивне рішення будуть менше. Також майте на увазі, що при відмові надання даних в організацію, що займається збором кредитних історій, банк може збільшити для вас процентну ставку за кредитом.

Бюро кредитних історій

Позичальники часто задаються питанням, наскільки правильною інформацією володіє бюро кредитних історій, можливо в ній допущені неточності або помилки. Адже саме на підставі цих даних кредитна установа приймає рішення по вашій кредитній заявці.

Тому слід знати про те, що право позичальника знати свою кредитну історію закріплено законодавчо, для цього достатньо надіслати відповідний запит бюро кредитних історій. Послуга ця надається безкоштовно, якщо людина звертається до бюро в рік один раз. У разі повторного звернення, за кожен запит необхідно буде заплатити певну плату, яка становить близько 400 грнлів. Інформацію про місцезнаходження бюро і вартості запиту ви зможете отримати в банку, клієнтом якого ви є.

Якщо ви побачите помилки в своєму досьє, то можна послати в бюро кредитних історій заявку із зазначенням правильних даних. Договори і платіжні документи перевірить банк, після чого буде прийматися рішення про внесення змін в кредитну історію. У разі прийняття рішення, з яким ви не згодні, ви зможете подати позов до суду для змін кредитної історії.

Пам’ятайте, що хорошу кредитну історію можна отримати тільки дотримуючись умов кредитного договору, тобто, здійснюючи щомісячні внески по кредиту та інші виплати в строк і в повному обсязі.

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (1-а оцінка! Середнє: 5,00 з 5)
Loading...

Один коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.