Частный займ от частной организации кредит до 50 000 грн. без отказов Круглосуточно 24/7 Вся Украина 100% Отправьте заявку онлайн прямо сейчас за 30 секунд бесплатно!

Введіть сумму:

Отримали кредит, ставте лайк!
Home / Поради / Що роблять банки для повернення своїх грошей?

Що роблять банки для повернення своїх грошей?

Что предпринимают банки для возврата своих денег?

Що роблять банки для повернення своїх грошей?

Статистика без зайвих емоцій повідомляє про те, що гроші, взяті в кредит, майже в кожному третьому випадку або ніколи не повертаються банку, або повертаються зі значною затримкою. В житті ж за цими фактами криються реальні історії. Часто мова про непосильності фінансового тягаря, що звалює на свої плечі клієнт банку, оформляючи відразу кілька кредитів одночасно. У підсумку, одного разу виникла прострочення за кредитом може призвести до проблем, які зачіпають всі взяті позики. Крім того, деякі позичальники спочатку не планують повертати гроші, позичені у банку. Сьогодні отримати кредит досить просто, саме оформлення договору може зайняти від сили двадцять хвилин. Велика конкуренція на ринку послуг кредитних організацій призводить до того, що умови видачі позик стають все більш прийнятними для споживача. І якщо для оформлення іпотеки або кредиту без застави навряд чи можна обійтися, то споживче кредитування такої умови вже не вимагає. Проте борги банком не прощаються. Щоб повернути гроші, банк застосовує різні методи.

Нагадування про борг, штрафи

По відношенню до недбайливого позичальника завжди вживається цілий комплекс заходів. Ці дій повинні підштовхнути позичальника до повернення боргу. Банк виходить з того постулату, що позичальник, маючи не дуже велику заборгованість, цілком здатний змінити своє ставлення і встати, якщо можна так сказати, на шлях виправлення. Тому при наявності боргу невеликого розміру, позичальникові, в першу чергу, варто очікувати регулярних нагадувань про необхідність повернути борг і виправити ситуацію з простроченням.

Заборгованість більшого обсягу, а також злісне ігнорування позичальником вимог банку може призвести до того, що банк буде змушений звернутися до колекторам або в судові інстанції з позовною заявою про стягнення цієї заборгованості. При цьому в суму боргу, крім спочатку виданої суми кредитором, будуть входити вже й відсотки, а ще – нараховані штрафи і пені. Іноді сума цих штрафів може істотно перевищити суму самого боргу. При погашенні такої заборгованості клієнтом банк може отримати відчутний прибуток.

Колектори, стягнення боргу через суд

Однак до моменту погашення виниклого боргу позичальника досить часто доводиться спілкуватися не лише з представниками самого банку, але ще і співробітниками колекторських компаній. І саме це спілкування викликає найбільшу кількість негативних емоцій у позичальників. Часто саме відсутність знань у сфері власних прав та основ законодавства заважає позичальнику захистити себе від цього спілкування.

Перше, що необхідно пам’ятати: дзвінки, що надходять від колекторських компаній в нічний час, необхідно припиняти. Також, колектори або самі кредитні компанії не мають права погрожувати позичальнику, а тим більше насильно забирати у нього яке-небудь майно. Все має відбуватися виключно за рішенням суду. В процесі судового розгляду позичальнику можуть знадобитися послуги приватного юриста. Якщо з оплатою роботи кредитного адвоката виникають труднощі, то позичальнику доведеться розраховувати на власні сили. Тематичні форуми допоможуть знайти вичерпну інформацію, а онлайн-консультації дозволять, як мінімум, дати розуміння повної картини того, що відбувається.

Краще домовитися з банком

Щоб не доводити справу до суду, краще всього вирішити ситуацію мирним шляхом і спробувати довести кредиторам наявність намірів розрахуватися за всіма наявними боргами. Банку куди цікавіше піти назустріч клієнтові і рефінансувати борг або оформити, наприклад, на якийсь час кредитні канікули. Не варто ігнорувати ці кроки банку з регулювання питання. Інакше існує ризик серйозно зіпсувати собі кредитну історію, потрапити в «чорні» списки всіх бюро кредитних історій і назавжди позбутися можливості користуватися вигідними для себе продуктами банків.

Оціните статтю:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Замовити грошi >