Home / Поради / Що буде якщо не платити микрозаймы.

Що буде якщо не платити микрозаймы.


			
	  	Что будет если не платить микрозаймы.

Якщо Ви вже звернули увагу, ніколи ніде мікрофінансові компанії не називають процентні ставки за рік чи за місяць. Як правило, скрізь називають суму відсотків в день. Нещодавно я зустріла знайому дівчинку, коли вона була моєю помічницею, зараз працює менеджером по мікропозик. Так от, повідала вона мен дуже цікаву інформацію. Виявляється, менеджерам строго на строго заборонено говорити про суми річних відсотків і озвучувати суми можливих переплат. Ні під яким приводом вони не можуть навіть вимовити цих цифр. Тільки денні відсотки! Під як. А чому, що за секретна інформація? Усі дуже навіть просто, називаючи, наприклад, 1,5% в день, звучить як-то більш прийнятним, ніж, наприклад, 540 % річних. Погодьтеся, дико, хоча, напевно, нас і такими відсотками вже не здивувати.
Сама я ніколи з проблемою невиплати мікропозик не стикалася, та й взагалі ні разу мікрозайм не оформляла, тому особистого досвіду не маю, але вирішила розібратися, що ж буде, якщо не платити микрозаймы. Для цього спочатку слід зрозуміти, що таке микрозаймы взагалі і як компанії з мікрофінансування позиціонують на ринку.

Що таке микрозаймы і мікрофінансові організації

Виявляється, мікрофінансові організації не мають нічого спільного з кредитуванням. Це не кредитні організації та умови їх перебування на фінансовому ринку істотно відрізняються від банків та інших кредитних організацій. А це означає, що і закони для мікрофінансування застосовуються зовсім інші.

Мікрофінансові організації – це некомерційні організації, які повинні бути в обов’язковому порядку внесені до реєстру мікрофінансових організацій. Згідно формулюванні федерального закону про микрофинансировании, микрозаем – позика, що надається займодавцем позичальнику на умовах, передбачених договором позики, у сумі, що не перевищує один мільйон грнлів. Дуже цікавий закон. Позика надається на умовах договору! Все, нічого у цьому законі не передбачено з приводу процентних ставок, штрафів, методів стягнення тощо, як наприклад, в законі про споживчому кредитуванні. Це що ж виходить, договір скласти можуть як завгодно, застосувавши будь-які кабальні умови?
Але! В цьому є і свої плюси, адже якщо законом не передбачений поріг процентної ставки, значить його легко можна оскаржити в суді, визнавши угоду договору позики кабальною. Стаття 179 ГК України п. 3: “Правочин на вкрай невигідних умовах, яку особа було змушене здійснити внаслідок збігу важких обставин, ніж інша сторона скористалася (кабальна угода), може бути визнана судом недійсною за позовом потерпілого”. А хіба не так? Мікрофінансові організації користуються важким фінансовим становищем громадян, створюючи для них ще більш складні ситуації. Адже до них йдуть за позичками вже зневірені по суті люди, яким банки перестали видавати кредити на більш щадних умовах. Адже жоден тверезо мисляча людина, який міг би оформити кредит або кредитну карту хоча б під 60 % річних, ніколи не стане оформляти позику під 700% річних. Тому, позики беруть люди, на краю відчаю, коли іншого варіанту просто немає.

Що буде якщо не платити микрозаймы

Отже, що ж буде, якщо нічим платити микрозаймы? На це питання поки ще важко дати якусь однозначну відповідь, судової практики за даними спорах поки не так багато, можна сказати, взагалі немає. З чуток, ці організації використовують ті незаконні методи впливу на боржника, що і колекторські агентства. Ну а якщо міркувати логічно, то в суд йти їм просто не вигідно. Адже вони і без того повертають своє з лишком.

Посудіть самі, взяли микрозаймы одночасно п’ять осіб: А. Б, В, Г, Д за 10000 грнлів. Позичальник А не зміг виплатити всю суму боргу і півроку платив тільки відсотки, в підсумку вийшло – 5000Х6 місяців=30.000 грнлів, це сума відсотків і ще основний борг 10000, виходить, брав 10 тисяч, за півроку віддав 40000, компанія отримала прибуток 30000. Позичальник Б опинився в такій же ситуації, але він взагалі не міг платити півроку, і йому, з усіма штрафами та відсотками за ці півроку нарахували 80.000 грнлів. Бідолаха суму десь роздобув і віддав їм всі 80 тисяч грнлів. Отже, з двох, скажімо, добросоветсных позичальників, компанія отримала чистий прибуток 100 тисяч грнлів за півроку. А видали спочатку п’ятьом всього 50.000. Навар 100%, з урахуванням того, що позичальники В,Г, Д не платили за своїми позиками жодної копійки, нічим їм було платити. Сподіваюся, Ви розумієте, що ці розрахунки для прикладу, на ділі цифри можуть бути зовсім іншими.
Я тільки спробувала переконати Вас, що навіть при таких співвідношеннях, мікрофінансові компанії ніколи не залишаться без свого. І розраховане у них все спочатку саме на те, що добросовісні позичальники віддадуть останнє, покриваючи борги і свої, і того хлопця. Тому і ведуть себе лихварі так нахабно, щоб по можливості стягнути з тих, хто заляканий, як можна більше.
Ну а якщо все-таки нахабства у них вистачить і в суд вони підуть, що тоді? А тоді подайте зустрічний позов про визнання угоди недійсною, то є кабальною. У позові вимагайте зниження відсоткової ставки і поверніть їм лише суму основного боргу, з відсотковою ставкою Центробанку України – 8,25% річних. Якщо ви не хочете чекати наслідків, зверніться самі з позовом про визнання договору позики недійсним, а якщо ще Вам вже і погрожували, то вимагайте у тому ж позові моральну компенсацію.
І головне, пам’ятайте, ніхто не має права Вам погрожувати, принижувати, ображати. Не варто терпіти таке ставлення і дозволяти їм так поводитися. Давайте сміливо відсіч нахабам і не бійтеся звертатися до суду. Рекомендую прочитати статті: Що буде, якщо не платити кредит і Як вести себе з колекторами при зустрічі.

 

 

Якщо стаття “Що буде якщо не платити микрозаймы” допомогла Вам, поділіться з друзями, щоб більше боржників змогли дізнатися про свої права:

 

Автор: Ірина Кудряшова

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.