Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Поради / Що буде, якщо не платити кредит

Що буде, якщо не платити кредит


			
	  	Что будет, если не платить кредит

Сподіваюся, в попередніх статтях мені вдалося вас переконати в тому, що не варто боятися і псувати собі нерви, якщо раптом за збігом обставин вам стало нічим платити кредит. Зрозуміло, що завдання співробітників банку і колекторів – повернути гроші і будь-якими шляхами змусити вас це зробити. На превеликий жаль, залишається ще чимало юридично неграмотних і слабохарактерних людей, які не витримують психологічних атак і здійснюють непоправні вчинки.

Сумно, що не кожна людина прагне перемогти ситуацію і вийти з неї гідно. Якщо ви зараз читаєте цю статтю, значить ви не з боязкого десятка і шукайте рішення проблеми, а не ховаєтеся від неї.
Давайте спробуємо з’ясувати, що все-таки очікує боржника у випадку не повернення кредиту.

Починається все з того, що людина йде в банк і оформляє кредит. Як правило, в ті моменти він абсолютно впевнений у стабільності свого фінансового становища і в світлому майбутньому без прострочених платежів. Але від ризиків ніхто не застрахований. І банки таке страхування не пропонують, навіть страхування втрати роботи у них можна домогтися з працею, зате ось страхують життя і втрату працездатності практично примусово, тому що такі страхові випадки виникають вкрай рідко.
Отже, кредит оформлений, починається виплата боргу. Зазвичай перші платежі проходять справно і безболісно. Але що ж робити, якщо раптом виникли проблеми і на виплати кредиту ніяк не вдається виділити необхідну суму. Перший місяць платіж зазвичай пропускається в надії, що наступного разу ситуація налагодиться, але проходить ще місяць, і треба оплатити вже два платежу плюс штраф за несвоєчасну оплату. Погасити таку суму стало ще складніше і оплачується або частину боргу, або не оплачується нічого, таким чином борг починає рости, банк турбується і робить якісь дії. Боржнику починають дзвонити зі служби безпеки банку і наполягають на тому, щоб була названа точна дата погашення боргу. У деяких банках вже через пару прострочень вимагають погашення повної суми заборгованості. Але якщо людині нема чим платити мінімальний платіж, погасити всю суму, природно, він не в силах взагалі.

Переходимо до головного – що ж може статися у випадку не повернення кредиту і які небезпеки чекають тепер боржника?
Першим ділом рекомендую вам ознайомитися з тим, що ви можете зробити в цій ситуації, якщо стало нічим платити кредит.
Якщо на вимогу банку в зазначений термін ви не проведете повну оплату, банк зможе піти двома шляхами: передати ваш борг колекторському агентству або подати на вас у суд.
Розглянемо перший випадок. Що буде, якщо банк продав ваш борг колекторам. Вони почнуть всіма шляхами у вас цей борг «вибивати». Не лякайтеся, не буквально, хоча буває всяке, якщо вчасно себе не захистити та не озброїтися знанням закону.
По-перше, зверніться до суду за визнанням правочину передачі вашого боргу незаконної а також пред’явити позов до банку за розголошення банківської таємниці та передачі інформації про персональні дані третім особам. По-друге, запропонуйте колекторам стягувати ваш борг через суд.
Зробити вони нічого не можуть, тож стійте на своїх правах і не піддавайтеся паніці. Колектори не мають повноважень позбавити вас майна, заарештувати вашу власність або вилучити, це можуть зробити тільки судові пристави і тільки за рішенням суду. Ну а якщо ви нічого не маєте у власності, то тут з вас, як говориться, нічого не візьмеш… Все, що можуть за законом зробити колектори – тиснути на вас морально, не більше. Вас можуть почати залякувати кримінальною відповідальністю, але хоча закон і існує, на практиці це мало застосовується і в основному поширюється на боржників, що мають заборгованість порядку декількох мільйонів.
Другий варіант. Що буде, якщо банк звернеться до суду? У цьому випадку вам слід добре підготуватися до судового процесу. Обов’язково являйтесь на кожне засідання. Подайте зустрічний позов на перерахунок відсотків, щомісячної комісії за ведення рахунку та інших незаконних виплат, які з вас стягував банк. Для складання зустрічного позову краще звернутися до досвідченого адвоката, який має досвід ведення таких справ.

Суд, звичайно ж не зніме з вас оплату основного боргу, але за процентами та іншими платежами з вас може списатися пристойна сума. Крім того, суд може дати вам розстрочку на кілька років. Все залежить від вас, якщо суддя буде бачити, що ви не відмовляєтеся платити борг, то він піде вам на зустріч. Ну а якщо ви не будете платити банку і після вступу рішення суду в законну силу, то вами займуться вже судові пристави. А їх повноваження значно ширші, ніж у колекторів. Судові пристави мають повне право заарештувати ваше майно, таке як побутова техніка, меблі. Вам залишать тільки необхідне майно. Не мають право позбавити вас житла, якщо воно єдине і особистих речей. Щоб цього не сталося виплачуйте приставам хоча б символічні суми, тоді можна буде тягнути дуже довго. Ну а якщо ви працевлаштовані офіційно або маєте якийсь офіційний дохід від власної справи, то пристави цілком законно будуть стягувати 50% вашого доходу . Крім того, вони зможуть накласти арешт на вашу власність, на банківські вклади, якщо є, а також перешкоджати у виїзді за кордон. Ну адже якщо у вас немає коштів, то ви і за кордон навряд чи зможете поїхати, а якщо кошти все ж є, то краще погасити борги і жити спокійно!
Ну і останнє – що ж буде, якщо все-таки порушено кримінальну справу і вас визнали злісним боржником? Максимум, що вам це може загрожувати – умовним терміном покарання, якщо звичайно ви не чорний позичальник і не брали кредити мільйонами, спочатку не плануючи їх повертати. Та й то, навіть умовний термін може загрожувати кредитним боржника лише у найважчих випадках, детальніше про це читайте: Варто чи боржника боятися кримінальної відповідальності.

Ах, так, трохи не забула. Чим ще люблять залякувати боржника? Внесенням в чорний список, завдяки чому подальше кредитування буде недоступне для людини протягом найближчих 15 років. Але і тут можу вас заспокоїти. По-перше, не існує поки ще єдиної бази кредитних історій і в більшості своїй банківські служби безпеки користуються особистими зв’язками для з’ясування таких списків і тільки за конкретним запитом, або у банків є доступ до регіональних списків, і то не до всіх. Більше того, відкрию вам секрет, якщо ви не скажіть самі, що колись десь кредитувалися, то новий кредитор може навіть і не довідатися про ваші минулі кредити, тим більше, про їх історії. Тому якщо, маючи погану кредитну історію, ви отримали відмову в банку, це не вирок і в іншому банку кредит можуть легко схвалити. Але чи треба воно вам? Невже, отримавши такий гіркий досвід, вам захочеться ще раз кредитуватися? Подумайте сотні разів, перш ніж зважитися на такий відчайдушний крок.

Примітка:
Кримінальний кодекс ( КК України ). Глава 22. Стаття 177. Злісне ухилення від погашення кредиторської заборгованості.
Злісне ухилення керівника організації або громадянина від погашення кредиторської заборгованості у великому розмірі або від оплати цінних паперів після вступу в законну силу відповідного судового акта –
карається штрафом в розмірі до двохсот тисяч грнлів або в розмірі заробітної плати або іншого доходу засудженого за період до вісімнадцяти місяців, або обов’язковими роботами на строк до чотирьохсот вісімдесяти годин, або примусовими роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до двох років.
Поняття великого розміру кредиторської заборгованості конкретизована законодавцем у примітці до ст. 169 КК України (в сумі, що перевищує 250 тис. грн.).

Тут можете прочитати статті, якщо Вас цікавить питання: як не платити кредит банку.

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

 

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт і дізнатися про законні права боржників за кредитом.

 

 

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

2 коментарі

  1. доброго дня. скажіть будь ласка в мене виникли проблеми з оплатою кредитів МФО, що мені може від них загрожувати і чи можливо це якось вирішити? дякую.

  2. Добрий вечір! Якщо я припиню сплачувати особистий кредит(який отриманий без застави, без поручителя-сума кредиту-35тис.грн.),чи можуть забрати будинок у мого чоловіка, який він отримав у спадок за заповітом ще раніше(до взяття мною кредиту).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!