Home / Поради / Реструктуризація боргу за кредитом.

Реструктуризація боргу за кредитом.

 
 Реструктуризация долга по кредиту.

Взяти кредит насправді не так вже й складно, як може здатися на перший погляд, але найскладніше починається набагато пізніше, коли необхідно вносити щомісячно платежі за кредитом, а фінансове становище не у всіх і не завжди буває стабільним. Та й кредити оформляють у більшості своїй люди, які вже мають проблеми з грошима. Ось і настає неминуче ситуація, коли платити по кредиту стає просто неможливо. І тут кожен позичальник намагається знайти свої шляхи вирішення цієї проблеми. Хтось починає ховатися від банків, хтось позичає гроші у родичів і гасить кредит, а хтось звертається в інший банк, оформляє новий кредит і гасить цією позикою кредит старий. Але що ж робити, якщо ці способи Вам не підходять. Тут на допомогу може прийти реструктуризація кредиту. Але, правда, не зовсім зрозуміло, що це таке і як цим скористатися, тому давайте разом розбиратися.

Реструктуризація— це будь-яка зміна в умовах погашення зобов’язань. Реструктуризація кредиту – це угода, укладена між банком і позичальником про зміну строків та порядку погашення кредиту, комісій та процентних ставок за кредитом. Тобто, Реструктуризація боргу по кредиту – це зміна банком для позичальника основних параметрів раніше оформленого позики.
Реструктуризацію можна використовувати при будь-якому способі кредитування – якщо Ви оформили споживчий кредит, кредит на купівлю автомобіля або нерухомості (іпотека), або якщо користуєтеся кредитною карткою. Для прийняття рішення про реструктуризацію боргу банком необхідною умовою є нездатність позичальника вчасно оплачувати кредит. Тобто, якщо у Вас з’явилися фінансові проблеми і їх рішення в найближчому майбутньому не передбачається, то поспішіть повідомити про це в банк і постарайтеся домовитися про реструктуризацію.

Хоча, бувають випадки, коли позичальнику потрібно зміна умов кредитного договору та при відсутності фінансових труднощів. І в цьому випадку можливо звернутися в банк з проханням про реструктуризацію. Але в цьому випадку найбільше підійде рефінансування – це заміна старого кредиту новим, на більш вигідних умовах. Однак, банкам рефінансувати вже наявні кредити не вигідно, тому найчастіше рефінансування кредитів здійснюється через сторонні банки, які охоче пропонують відсотки нижче ,умови привабливіше, щоб роздобути собі клієнта, але обов’язкова умова тут – відсутність пропусків чергових платежів.

Ну а якщо пропуски вже утворилися, то слід вирішувати питання про реструктуризацію як можна раніше. Хоча в більшості випадків банки йдуть на переговори про реструктуризацію тільки після утворення стійкої заборгованості більше трьох місяців. Природно, Ви не ощасливите банк своїм повідомленням, і навряд чи навіть Ваші добрі наміри будуть оцінені по заслугах, але спробувати все-таки варто. І навіть якщо Вам відмовлять у проханні про реструктуризацію, заява все ж буде прийнято і швидше за все, через деякий час банк сам звернеться до Вас з цією ж пропозицією. Але тут важливе значення має те,що саме Вам буде запропоновано.

Давайте розглянемо дві можливі ситуації.
Реструктуризація боргу за кредитом. Ситуація перша, позитивна.

Вам буде запропоновано новий кредитний договір з графіком оплати, який влаштує Вас і Ваш банк, крім того, процентна ставка буде нижчою .Отже, сума щомісячних платежів буде менше, щоб Ви змогли оплачувати за зобов’язаннями, тобто банк буде приймати рішення, виходячи з Вашого сформованого фінансового становища.
В принципі, ідеальний варіант для боржника. Але не забудьте на радощах переконатися в тому, що попередній кредитний договір припинив існування. Як це перевірити? Будьте гранично уважні, підписуючи новий договір. По-перше, банк зобов’язаний оформити документально закриття старого договору за кредитом, наприклад, нові умови можуть бути оформлені шляхом складання додаткової угоди до старого договору, в якому неодмінно повинно бути чітко прописано, що дії колишніх умов припинені. Або, при підписанні нового договору, банк має видати відповідну довідку або інший документ, що офіційно завірений про те, що попередній договір припинений на підставі укладення нового договору.
Реструктуризація боргу за кредитом. Ситуація друга, негативна.

І це, ймовірніше, як показує практика, такі ситуації зустрічаються набагато частіше. Коли боржник приходить «з повинною», повідомляє про виниклі складнощі у фінансових справах, пропонує якось вирішити ситуацію, а його починають залякувати кримінальною відповідальністю за несвоєчасні виплати (перш ніж почати боятися, дізнайтеся, чи варто боржника боятися кримінальної відповідальності), вимагають негайного погашення всього боргу, а після цього пропонують укласти новий кредитний договір на дуже невигідних умовах, коли сума боргу помітно збільшиться. Це дуже погана пропозиція, адже тоді позичальникові доведеться виплачувати всі штрафи, пені, відсотки за старим боргом, плюс нові відсотки, за новим кредитним договором.

Причому, банк буде наполягати на своїх умовах і погрожувати, що відмова від підписання нових умов потягне за собою судові розгляди, будуть залякувати, що через суд з Вас стягнуть всю суму одним платежем. Не вірте! Навпаки, для боржника, саме судовий розгляд стане порятунком у цій ситуації. У судовому порядку можна буде значно понизити загальну суму боргу, отримати розстрочку платежів та списати суми штрафів та пені. Та й крім того, після суду вже ніякі штрафи. Вам загрожувати не будуть, а також Ви назавжди будете позбавлені від спілкування з співробітниками банку.
Отже, в будь-якому випадку, при зверненні в банк за реструктуризацією боргу слід пам’ятати, що відсоток того, що Вам підуть назустріч дуже мінімальний, але зате у випадку судового процесу, у Вас буде доказ того, що Ви намагалися зробити хоч щось. До речі, в деяких банках такі заяви навіть не приймають, вимагайте, щоб тоді дали письмову відмову, в цьому випадку вони погоджуються прийняти, але обов’язково візьміть для себе копію з зазначенням вхідного номеру, дати вручення, печатки банку та підпису працівника, який прийняв заяву.
Удачі Вам і сміливості у вирішенні кредитних проблем!

 

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт і дізнатися про законні права боржників за кредитом.

 

Оціните статтю:
1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще немає оцінок)
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Яка сума кредиту Вам потрібна?
Виберіть сумму: до 1000 грн
до 3000 грн
до 5 000 грн
до 10 000 грн
до 30 000 грн
до 50 000 грн
до 75 000 грн


Отримати гроші безкоштовно