Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!

Дякуемо що завітали на наш сайт. Це кредитна дошка оголошень від частних кредиторів та кредитних брокерів по Україні онлайн. Для отримання займу або грошей в борг залишайте заявки на кредит під оголошеннями авторів та отримайте кошти без залогу та поручителів протягом 1 години готівкою або на Вашу карту онлайн любого банка.
Home / Поради / Позовна давність за кредитом

Позовна давність за кредитом


			
	  	Исковая давность по кредиту

Проблеми кредитної заборгованості між банком і боржником дуже часто тягнуться роками. Цей термін боржник часом може використовувати для того, щоб не виплатити кредит на цілком законних підставах. У Цивільному Кодексі України існує таке поняття, як позовна давність. Позовною давністю визнається строк для захисту права за позовом особи, право якого порушено. Тобто, кредитор може вимагати повернення боргу від позичальника, або звернутися до суду про стягнення заборгованості за кредитом лише в період , визначений позовною давністю.
Період строків позовної давності має певний термін. Але не варто забувати, що кредитор може знайти безліч можливостей для продовження терміну позовної давності, тому боржника важливо мати юридичне уявлення про те, як дочекатися закінчення строку позовної давності, щоб законно не платити кредит.

Строк позовної давності зазвичай триває три роки, але для того, щоб цей термін не був продовжений, необхідно мати певні знання. Позичальники, які зловживають своїми правами і навмисно використовують термін позовної давності для невиплати кредиту, дуже часто стикаються з припиненням своїх дій та притягуються до відповідальності за законом.
Однак, бувають випадки, коли боржник дійсно не має можливості платити по кредиту, хоча був би радий повернути всі борги, то тут строк позовної давності може стати єдиним порятунком, але потрібно дізнатися про це трохи більше.

Обчислення строку позовної давності за кредитом. Що важливо знати.

1. Строк позовної давності НЕ починається з того самого моменту, як був підписаний кредитний договір.
2. Строк позовної давності поновлюється, якщо в період трьох років Ви офіційно спілкувалися з представниками банку або колекторського агентства про Вашої заборгованості за кредитом.
3. Строк позовної давності не починається і не закінчується після закінчення терміну сплати кредиту за договором.
4. Позовна давність не може тривати нескінченно, як би не намагалися Вас в цьому переконати колектори або банківські працівники.
5. Строк позовної давності починається з того моменту, коли був зроблений останній платіж за кредитом. Що це означає? Якщо Ви останній раз платили за кредитом 2-3 місяці тому, і після цього не було ніяких виплат з Вашої сторони, то тоді і починається відлік.
6. Якщо протягом 90 днів боржник не сплачує кредит, то банк може вимагати від боржника по закінченню цього періоду дострокової виплати. Тоді строк позовної давності почнеться саме з цього моменту, а не з моменту останньої виплати по кредиту.
7. Якщо до моменту передбачуваного закінчення строку позовної давності між боржником і кредитором відбудеться спілкування, або підписання документа або повідомлення відносини кредитної заборгованості, термін позовної давності поновлюється.

Висновок: якщо боржник не має можливості виплачувати кредит і намагається уникнути виплати законним шляхом, очікування закінчення строку позовної давності, то такому боржнику слід бути дуже уважним: уникати зустрічей і розмов про кредитний борг, з будь-якими представниками банку , не відповідати на телефонні дзвінки, не підписувати будь-які повідомлення, які не отримувати рекомендовані листи з банку або від колекторів.

Як себе вести боржнику, якщо строк позовної давності вже минув.

Дуже часто відбувається так, що строк позовної давності по кредиту вже закінчився, а співробітники банків або колектори продовжують вимагати від боржника виплати боргу. Важливо знати, що ці дії є неправомірними. Співробітники банку роблять так, сподіваючись лише на те, що боржник не знає про свої законні права, і виплатить борг, під впливом залякування. Часто банки залучають до цього процесу колекторські агентства, які вміють чинити моральний тиск, щоб змусити боржника повернути всю суму, не дивлячись на те, що строк позовної давності давно минув. Практика показує, що більшість боржників виплачують борг вже після закінчення цього терміну, коли мають повне право борг уже не платити.
Що ж робити боржнику, якщо термін позовної давності минув, а колектори або співробітники банків продовжують вимагати повернення боргу або не дають людині спокійно жити? Потрібно просто написати заяву в прокуратуру про вимагання. Як правило, після такої заяви всі претензії до боржника припиняються.

 

Тепер Ви знаєте, що таке позовна давність за кредитом, як можна не платити кредит законно, використовуючи ці знання і що робити, якщо термін позовної давності минув, а гроші продовжують вимагати. Однак, якщо є можливість повернути борг, то краще це зробити, не варто зловживати своїми правами і забувати про свої обов’язки. Використовуйте строк позовної давності в своїх інтересах лише в крайніх випадках, коли обставини склалися так, що іншим шляхом вирішити проблему просто неможливо.

 

 

Автор: Ірина Кудряшова, спеціально для сайту spasfinans.ru. При копіюванні активне посилання на дану сторінку обов’язкова.

Якщо ця стаття Вам допомогла, будь ласка, поділіться посиланням в соц.мережах, щоб більше людей змогли прийти на наш сайт і дізнатися про законні права боржників за кредитом.

 

Оціните статтю:

ЗАЯВКІ НА КРЕДИТ ЗАЛИШАЙТЕ В КОМЕНТАРЯХ: ВВЕДІТЬ СУММУ И СПОСІБ ЗВ'ЯЗКУ👇

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Вирішіть приклад: * Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.

Введіть сумму:


Подайте заявку прямо зараз та отримайте гроші за 4 хв.до кінця акції залишилося:1день
Отримали кредит, ставте лайк!
Далі >
Займ онлайн
4 9 #рейтинг 4 основан на 9 оценках
грн. 80000 Кредит на карту безкоштовно
Производитель: Кредит онлайн
Модель: 5
Заголовок отзыва от ,
#Минимальная оценка 4/ #Оценка пользователя 5звезд. /#Максимальная оценка
Кредит одобрен!